Finansal Sağlık

Finansal kaynaklar, insanların hayallerini gerçekleştirmesi,mutlu ve sağlıklı bir hayat sürmesinde önemli bir role sahip. Ancak mevcut sosyo-ekonomik koşullarda para, pek çok insan için bir stres faktörü olmayı sürdürüyor. Bireylerin ihtiyaçlarını karşılayamaması ve geleceğe yatırım yapamaması sağlıklı bir ekonominin ve toplumsal gelişimin de önünde bir engel oluşturuyor.

ING olarak finansal sağlığın bireylerin temel bir hakkı olduğunu biliyoruz.
Bu doğrultuda müşterilerimiz ve içinde bulunduğumuz toplumların finansal kaynaklarını sağlıklı, verimli ve güvenilir bir şekilde yönetmesi için ürün ve hizmetler geliştiriyoruz. Bu çalışmalarımızla bireylerin karşı karşıya olduğu finansal zorlukları aşmalarında çözüm ortağı oluyoruz. Aynı zamanda başta kapsayıcı ekonomik gelişim (SKA 8) ve eşitsizliklerin azaltılması (SKA 10) olmak üzere BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın (SKA) gerçekleşmesine destek oluyoruz.  

Bu alandaki çalışmalarımızı 3 temel başlıkta gerçekleştiriyoruz: Finansal katılımın sağlanması, günlük finansal yönetim ve geleceği planlamak. Bu kapsamda tüm ürün ve hizmetlerimizin koşulsuz olarak herkes için kolay, anlaşılır ve erişilebilir olduğundan emin oluyoruz. Dijital araçlar ve çözümleri kullanarak toplumun tüm kesimlerinde paranın doğru ve sağlıklı yönetimi için destek sunuyoruz. Buna finansal okuryazarlık çalışmalarımız, engelli bireyler için sunduğumuz çözümler ve kadınların ve gençlerin finansal çözümlere erişimini kolaylaştırmak da dahil…

Öte yandan hem bireysel hem de kurumsal müşterilerimizin günlük finansal akışlarını yönetmeleri ve paralarını en sağlıklı şekilde kullanmaları için özelleştirilmiş ürün ve hizmetler sunuyoruz. Turuncu Hesap, Turuncu Ekstra gibi özel avantajlı kampanyalar ve ürünlerle en iyi hizmetlere en uygun şekilde ulaşmalarını sağlıyoruz. Ayrıca sağlıklı alışveriş alışkanlıkları kazanmalarına ve borç yönetimi yapmalarına destek oluyoruz. 

Eş zamanlı olarak müşterilerimizin hayallerini gerçekleştirmek için birikim ve yatırım yapmalarına yönelik yenilikçi çözümler sunuyoruz. Cebimdeki Danışman gibi dijital, akıllı çözümlerle finansal planlama ve danışmanlık hizmetleri sunuyoruz. 

Tüm bu çalışmalarımızın etkisini ölçümlemek ve geliştirmek için de sürekli çalışarak bireylerin ve toplumun finansal sağlığını gözetmeye devam ediyoruz.