e-Turuncu Hesap

e-Turuncu Hesap

Şubesi olmayan, yeni nesil bir vadeli hesap, e-Turuncu Hesap! 


Dijitale ayak uyduran e-Turuncu Hesap’ın kazançlı dünyasına katılmak ve bankacılık işlemlerinizi dijital kanallardan kolayca gerçekleştirmek için, ATM, ING İnternet Şubesi, ING Mobil veya Telefon Bankacılığı üzerinden e-Turuncu Hesap’ınızı açabilirsiniz.  

Neden e-Turuncu Hesap? 

 •  Şubeye gitmek yerine dijital kanalları kullanarak her zamandaha avantajlı faiz oranı  alırsınız.
 • Alt limit yok. Maaşınız ne kadar olursa olsun, hesapta durduğu her gün değerlenir.
 •  1 yıl boyunca güncel Hoş Geldin Faizi* ile kazanırsınız.
 •  Hesap işletim ücreti ve EFT/havale masrafı** ödemezsiniz.
 •  Para çektiğinizde ya da yatırdığınızda vadeniz  bozulmaz.
 •  Faiz kazancınız günlük*** olarak hesabınıza geçer.
 •  Türk Lirası, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini seçenekleri ile hesap oluşturabilirsiniz.
*Daha önce Turuncu Hesap açmadıysanız Hoş Geldin Faizi’nden 12 ay boyunca yararlanabilirsiniz. Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faizi oranınız, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar. Ürünün güncel faiz oranlarını görmek için lütfen tıklayın.
** ING İnternet Şubesi ve ING Mobil üzerinden yapılan işlemlerde, masraf ödemezsiniz. 
***Cuma günü itibariyle, hesabınızda bulunan bakiyeniz 3 gecelik faiz almak üzere bağlanır ve faiz getiriniz pazartesi günü hesabınıza yansır. Hafta sonu hesaptan para çekerseniz, 3 gecelik faiziniz hesapta kalan bakiyeniz üzerinden işler. Para eklerseniz faiz, cuma günü saat 17:00’ye kadar hesabınızda olan bakiyeniz üzerinden işler.

Turuncu Hesaplarda ek faiz fırsatı!

Ana Para
Para Birimi
Vade (Gün)
 • Anapara0TL
 • Vade0 Gün
 • Vade Sonu Net Tutar0TL
 • Toplam Faiz Oranı-

* Hesaplanan dönem içerisinde toplam bakiyenizin 1.000.000 TL, 250.000 Dolar, 250.000 Euro ve 250.000 GBP üzerine çıkması durumunda, sadece aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanır. Tüm faiz oranlarını detaylı görmek için tıklayın.
** TL hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %15 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
Döviz hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %20 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
*** Turuncu Ekstra Programı’na katılıp aylık harcamalarınızın en az 750 TL’sini Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, Hoş Geldin Faizi süresi içindeyseniz güncel ilan edilen Hoş Geldin Faizi’nize ek %2 ek faiz, Hoş Geldin Faizi süresi içinde değilseniz güncel ilan edilen Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanabilirsiniz. Turuncu Ekstra’lı olmak için ING Mobil’i, İnternet Şubesi’ni, şubeleri veya 0850 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı’nı kullanabilirsiniz.

e-Turuncu'nun özellikleri neler?

• Daha önce Turuncu Hesap açmadıysanız Hoş Geldin Faizi’nden 12 ay boyunca yararlanabilirsiniz. Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faizi oranınız, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar. Yani faiz, günlük olarak işler.  

• Hoş Geldin Faizi süresi sonrasında, avantajlı günlük faiz oranları ile birikim yapmaya devam edebilirsiniz.
 

• Hesap açmak için alt limit gerekmez. İsterseniz 100 TL’nizi bile e-Turuncu Hesap’ta değerlendirebilirsiniz. 

• e-Turuncu Hesap’a sadece dijital kanallardan (ATM, ING İnternet Şubesi, ing.com.tr, ING Mobil veya Telefon Bankacılığı) başvurabilirsiniz. Maliyet avantajı yaratarak, bunu size Hoş Geldin Faizi olarak yansıtabilmek için şubeden başvuru kabul etmiyoruz. 

• e-Turuncu Hesap'tan EFT/havale işlemi yapabilirsiniz. Düzenli veya Otomatik Fatura Talimatı verebilmek için diğer hesaplarınızı kullanmanız gerekir. 

• ATM'lerden* para çekebilir ve yatırılabilirsiniz.

 Faiz oranları, yıllık basit brüt oranlardır. Hafta içi saat 17.00'den önce para yatırdığınızda, aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. 

  Hoş Geldin Faizi ve avantajlı faiz 1.000.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR ve 250.000 GBP'ye kadar geçerli olduğundan, bakiyenizin bu tutarın üstüne çıkması durumunda aşan kısmına daha düşük faiz oranı uygulanır.

 Diğer bankalardan yapılan döviz transferlerinde INGBTRIS SWIFT kodunu kullanmanız gerekir. 

* Dolar ve Euro cinsinden para çekip yatırmak için döviz işlemlerine açık ATM’leri kullanabilirsiniz.

Maaşımı e-Turuncu Hesap'ta nasıl değerlendirebilirim?


Her ayın birinde maaş aldığınızı ve ayın 10’unda kredi kartı veya kira ödemenizin oluğunu varsayalım. Kiranızı veya kredi kartı borcunuzu ödeyene kadar geçen 10 günlük sürede, maaşınızı vadesiz hesabınızda bekletmek yerine, e-Turuncu Hesap’ta tutarak her gün faiz kazanabilir ve paranızı değerlendirebilirsiniz. 

Üstelik e-Turuncu Hesap’ın ücretsiz EFT/havale özelliği sayesinde ödemelerinizin günü geldiğinde, hiçbir ücret ödemeden e-Turuncu Hesap’tan yapabilirsiniz.

% 14 faiz getirisi nasıl kazanırım?

 • Turuncu Ekstra ile e-Turuncu TL Hesap’ınızın faiz oranını %2 artırabilirsiniz. Bunun için e-Turuncu Hesap açılışınıza ek olarak Turuncu Ekstra programına dahil olmanız gerekir. 
 • İlk defa e-Turuncu Hesap başvurusu yapıyorsanız evraklarınız bize ulaştığında hesap açılışınız yapılır. 
 • Turuncu Ekstra programına katılıp aylık harcamalarınızın en az 750 TL’sini Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, bir sonraki ay Turuncu ya da e-Turuncu TL Hesaplarınızda %2 ek faiz kazanabilirsiniz. Eğer Hoş Geldin Faizi süreniz dolduysa, güncel Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanmaya devam edebilirsiniz. Turuncu Ekstra hakkında detaylı bilgi için tıklayın.