e-Turuncu Hesap

e-Turuncu Hesap

Şubesi olmayan, yeni nesil bir vadeli mevduat hesabı, e-Turuncu Hesap! 


e-Turuncu Hesap’ın kazançlı dünyasına katılmak ve bankacılık işlemlerinizi dijital kanallardan kolayca gerçekleştirmek için, ATM, ING İnternet Şubesi, ING Mobil veya Telefon Bankacılığı üzerinden e-Turuncu Hesap’ınızı açabilirsiniz.  

Neden e-Turuncu Hesap? 

 • Şubeye gitmek yerine dijital kanalları kullanarak her zaman daha avantajlı faiz oranı  kazanırsınız.
 • Alt limit yok. Maaşınız ne kadar olursa olsun, hesapta durduğu her gün değerlenir.
 • 1 yıl boyunca güncel Hoş Geldin Faizi* ile kazanırsınız. Devamında, Turuncu Ekstra'lı iseniz Ayrıcalıklı Faiz oranları ile kazanmaya devam edersiniz.
 • Turuncu Ekstra'lı olarak ayda 750 TL harcama yaptığınızda, bir sonraki ay e-Turuncu Hesap’tan EFT/havale masrafı** ödemezsiniz.
 • Para çektiğinizde ya da yatırdığınızda vadeniz  bozulmaz.
 • Faiz kazancınız günlük*** olarak hesabınıza geçer.
 • Türk Lirası, Dolar, Euro, Altın ve İngiliz Sterlini seçenekleri ile hesap açabilirsiniz.
*Daha önce Turuncu Hesap açmadıysanız Hoş Geldin Faizi’nden 12 ay boyunca yararlanabilirsiniz. Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faizi oranınız, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar. Ürünün güncel faiz oranlarını görmek için lütfen tıklayın.
** ING İnternet Şubesi ve ING Mobil üzerinden yapılan işlemlerde, masraf ödemezsiniz. 
***Cuma günü itibariyle, hesabınızda bulunan bakiyeniz 3 gecelik faiz almak üzere bağlanır ve faiz getiriniz pazartesi günü hesabınıza yansır. Hafta sonu hesaptan para çekerseniz, 3 gecelik faiziniz hesapta kalan bakiyeniz üzerinden işler. Para eklerseniz faiz, cuma günü saat 17:00’ye kadar hesabınızda olan bakiyeniz üzerinden işler.

e-Turuncu Hesap ile ne kadar kazanırım?

Ana Para
Para Birimi
Vade (Gün)
 • Anapara0TL
 • Vade0 Gün
 • Vade Sonu Net Tutar0TL
 • Toplam Faiz Oranı-

* Hesaplanan dönem içerisinde toplam bakiyenizin 1.500.000 TL, 250.000 Dolar, 250.000 Euro, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP üzerine çıkması durumunda, sadece aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanır. Tüm faiz oranlarını detaylı görmek için tıklayın.
** TL hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %5 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
Döviz hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %20 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
*** Turuncu Ekstra programı’na katılıp aylık harcamalarınızın en az 750 TL’sini Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, TL hesaplarınız için Hoş Geldin Faizi süresi içindeyseniz güncel ilan edilen Hoş Geldin Faizi’nize ek %2 ek faiz, Hoş Geldin Faizi süresi içinde değilseniz güncel ilan edilen Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanabilirsiniz. Turuncu Ekstra’lı olmak için ING Mobil’i, İnternet Şubesi’ni, şubeleri veya 0850 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı’nı kullanabilirsiniz.

e-Turuncu Hesap'ın özellikleri neler?

 • Daha önce Turuncu Hesap açmadıysanız Hoş Geldin Faizi'nden 12 ay boyunca yararlanabilirsiniz. Bu süre içerisinde Hoş Geldin Faizi oranınız, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar. Yani faiz, günlük olarak işler. 
 • Hoş Geldin Faizi süresi sonrasında, Turuncu Ekstra'lı iseniz Ayrıcalıklı faiz oranları ile, Turuncu Ekstra'lı değilseniz güncel faiz oranları ile birikim yapmaya devam edersiniz. 
 • Hesap açmak için alt limit gerekmez. İsterseniz 100 TL'nizi bile e-Turuncu Hesap'ta değerlendirebilirsiniz. 
 • e-Turuncu Hesap'a sadece dijital kanallardan (ATM, ING İnternet Şubesi, ing.com.tr, ING Mobil veya Telefon Bankacılığı) başvurabilirsiniz.
 • Turuncu Ekstra'lı olarak ayda 750 TL harcama yaptığınızda, bir sonraki ay e-Turuncu Hesap'tan EFT/havale masrafı ödemezsiniz. Düzenli veya Otomatik Fatura Talimatı verebilmek için diğer hesaplarınızı kullanmanız gerekir. 
 • ATM'lerden* para çekebilir ve yatırabilirsiniz. 
 • Faiz oranları, yıllık basit brüt oranlardır. Hafta içi saat 17.00'den önce para yatırdığınızda, aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız. 
 • Hoş Geldin Faizi ve avantajlı Ayrıcalıklı Faiz 1.500.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP'ye kadar geçerli olduğundan, bakiyenizin bu tutarın üstüne çıkması durumunda aşan kısmına daha düşük faiz oranı uygulanır. 
 • Diğer bankalardan yapılan döviz transferlerinde INGBTRIS SWIFT kodunu kullanmanız gerekir. 
* Dolar ve Euro cinsinden para çekip yatırmak için döviz işlemlerine açık ATM’leri kullanabilirsiniz.

Maaşımı e-Turuncu Hesap'ta nasıl değerlendirebilirim?

Her ayın birinde maaş aldığınızı ve ayın 10’unda kredi kartı veya kira ödemenizin oluğunu varsayalım. Kiranızı veya kredi kartı borcunuzu ödeyene kadar geçen 10 günlük sürede, maaşınızı vadesiz hesabınızda bekletmek yerine, e-Turuncu Hesap’ta tutarak her gün faiz kazanabilir ve paranızı değerlendirebilirsiniz. 

Üstelik Turuncu Ekstra'lı olarak ayda 750 TL harcama yaptığınızda, bir sonraki ay e-Turuncu Hesap'ın ücretsiz EFT/havale özelliği sayesinde ödemelerinizin günü geldiğinde, hiçbir ücret ödemeden e-Turuncu Hesap’tan yapabilirsiniz.

% 16 güncel Hoş Geldin Faizi nasıl kazanırım?

 • Turuncu Ekstra ile e-Turuncu TL Hesap'ınıza %2 ek faiz kazanırsınız. Bunun için e-Turuncu Hesap açılışınıza ek olarak Turuncu Ekstra programına dahil olmanız gerekir.
 • Turuncu Ekstra programına katılıp aylık harcamalarınızın en az 750 TL'sini Turuncu Ekstra Kart'ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, bir sonraki ay Turuncu ya da e-Turuncu TL Hesaplarınızda %2 ek faiz kazanabilirsiniz. Turuncu Ekstra hakkında detaylı bilgi için tıklayın.  

Ayrıcalıklı Faiz oranlarından nasıl yararlanırım?

Hoş Geldin Faizi süreniz dolduysa, güncel Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanmaya devam edebilirsiniz. Aylık harcamalarınızın en az 750 TL'sini Turuncu Ekstra Kart'ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek Ayrıcalıklı Faiz'den yararlanabilirsiniz. Ayrıcalıklı Faiz oranları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

e-Turuncu Altın Hesap nedir?

Altın mı kazançlı? Faiz mi? İkisi neden bir arada olmasın ki?

e-Turuncu Altın Hesap her gün çifte kazandırır. Birikimleriniz gram altın cinsinden değerlenirken günlük faiz ile değerine her gün değer katar.
e-Turuncu Altın Hesap hakkında detaylı bilgi için tıklayın.