Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Banka Kartı / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.
ING İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredinizi Hesaplayın

Taksit Tutarı TL
Faiz oranı %

Hemen Başvur

İhtiyacınız olduğu anda, avantajlı faiz oranlarıyla ING İhtiyaç Kredisi yanınızda!

Turuncu Ekstra'lılara 18-60 ay vadede ihtiyaç kredisi faizi, nakit iade avantajıyla %1,19 olarak yansıyor.

* %1,19 Turuncu Ekstra avantajlı faiz oranı, 18-60 ay vade için Banka tarafından sadece kampanya kapsamında iade edilecek nakit tutarın hesaplanmasında kullanılmakta olan bir gösterge faiz oranıdır. Bu gösterge faiz oranı, tüm kredi sözleşmeleri için, sözleşmedeki faiz oranına bakılmaksızın geçerli olacaktır. Mevcut kredi sözleşmenizdeki faiz oranında herhangi bir değişiklik olmayacaktır. Detaylar için tıklayın.

Turuncu Ekstra Programı

Turuncu Ekstra programına hiçbir ücret ödemeden katılabilirsiniz.

Turuncu Ekstra ayrıcalıklarından, ING Banka Kartı’nızla yaptıığınız ilk alışverişten sonra yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıcalıklardan yararlanmaya devam edebilmeniz için market, akaryakıt, restoran harcamaları gibi günlük alışverişlerinizi ING Banka Kartı’nızla yaparak veya fatura ödemelerinizi vadesiz hesabınızdan gerçekleştirerek ayda 750 TL harcamaya ulaşmanız yeter!

En az 750 TL harcama yaptığınız aydan bir sonraki ay,
 • Turuncu ve e-Turuncu TL Hesaplarınıza %2 ek faiz kazanırsınız, 
 • Ayda 3 defa diğer banka ATM'lerinden masrafsız para çekebilir ve yatırabilirsiniz,
 • ING Mobil ve İnternet Şubesi'nde vadesiz hesabınızdan yapacağınız  EFT/havale işlemlerine masraf ödemezsiniz,
 • Turuncu Ekstra’lılara sunulan özel ayrıcalık ve fırsatlarla alışveriş yapabilirsiniz. 

Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi'den nasıl faydalanabilirim?

6 Ağustos 2019 itibariyle yeni İhtiyaç Kredisi kullanan müşteriler için, Turuncu Ekstra Programı’na katılan ve ING Banka Kartı veya vadesiz hesaptan aylık 750 TL harcama koşulunu yerine getiren müşterilerin hesaplarına bir sonraki ay, bir önceki ayın anaparası ile, “yürürlükteki sözleşmesinde yer alan faiz oranı” ile “Banka’nın belirlediği avantajlı faiz oranı” arasındaki farkın çarpımı ile hesaplanan faiz tutarı ve bu tutara ek olarak bu faiz farkına ilişkin vergiye denk gelen tutar, geri ödeme planındaki vade gününde Banka tarafından, kredinin bağlı olduğu vadesiz hesaba nakit olarak iade edilecektir.

Örn: Kredi anapara tutarı 10.000 TL, sözleşme faiz oranı %2, Turuncu Ekstralı avantajlı faiz oranı %1,70 olduğunda; faiz farkı tutarı 10.000 TL * (%2-%1,7) = 30 TL KKDF: 30 TL*%15= 4,5 TL BSMV: 30 TL*%5= 1,5 TL ödenecek toplam nakit tutarı: 30 TL + 4,5 TL + 1,5 TL = 36 TL

e-Kredi kampanya koşulları neler?

 • Kredi kampanyamız, 3-60 ay vadeler arasında geçerli olup dosya masrafı kredi tutarının binde beşi kadar alınır.
 • Kredi kampanyamızın aylık akdi faiz oranı %1,19'dan başlar, ödeme performansınıza göre değişiklik gösterir.
 •  Müşterimizseniz, ing.com.tr “Hemen Başvur”dan, ING İnternet Şubesi'nden ve ING Mobil’den kredinizi anında kullanabilirsiniz.
 • Müşterimiz değilseniz, kredinizin onaylanmasının ardından, şubeye gitmeden evraklarınızı kurye aracılığı ile tamamlayıp kredinizi kullanabilirsiniz. 
 • 3 ay erteleme kampanyası 5.001-100.000 TL arasındaki tutarlar için ve 60 ay vadeye kadar uygulanır. 60 ay seçeneğinde 3 ay erteleme ile 57 ay vade üzerinden ödeme planı oluşturulur. Bu kampanyadan, 30 Eylül 2019’a kadar yararlanabilirsiniz.  

e-Kredi maliyet tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı  Yıllık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti* Aylık Taksit Tutarı
Sigorta Masrafı Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
15.000 TL 60 %1,19  %14,28 75 TL 373,89TL 834,34TL %1,4483 %18,8334

*Örnek vade ve kredi tutarı için tüm vergiler ve masraflar dahil edilerek hazırlandı. Aylık Toplam Maliyet oranı ve Yıllık Maliyet oranına sigorta ücreti dahil edilmedi. Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 banka sigorta muamele vergisi (BSMV) alınır. 
**ING kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurular��nı onaylamama hakkına sahiptir.
***%1,19 faiz oranından 60 ay vade için KKB skoru 1850 ve üzeri müşteriler yararlanır.
****“Kredi kampanyamızın aylık akdi faiz oranı %1,19’dan başlar, müşterilerimizin ödeme performansına göre değişiklik gösterir. Örnek Hesaplama: 15.000 TL kredi tutarı ve 60 ay vade için: Faiz Oranı:%1,19, Yıllık Toplam Maliyet Oranı %18,8334’tür. Sigorta ücreti hariç kredi tahsis ücreti dahil Toplam Ödenecek Tutar: ₺ 22.433,18

İhtiyaç Kredisi Hesaplama Aracı

0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
 • Faiz Oranı %
 • Kredi Tahsis Ücreti TL
 • Toplam Geri ÖdemeTL

TL krediyi ay vade ile ayda TL taksitle ödeyebilirsiniz.

 

Faydalı bilgiler


 •  Kredi çekme nedenimin kredi tiplerine etkisi nedir?
Farklı kredi tipleri arasından en uygun seçeneği seçmek ve mevcut kampanyalardan yararlanmak için kredi çekme nedeninizi netleştirmelisiniz.
Örneğin, ev almak istiyorsanız konut kredisi seçenekleri ve kampanyalarından, araç almayı düşünüyorsanız taşıt kredisi seçenekleri ve kampanyalarından en uygun olanını seçebilirsiniz.

 •  Kredi notuna ve kurum politikalarına göre kredi limiti nedir?
Kredi kartı kullanıcısıysanız ya da daha önce kredi kullandıysanız, Kredi Kayıt Bürosu’nda (KKB) kredi notunuz oluşmuştur. Ödeme alışkanlığınız, kredi kullanım yoğunluğunuz gibi faktörler, kredi notunuzu etkiler.
Bankalar, kredi talebinizi kredi notunuza ve kurum politikalarına göre kabul eder ve
kredi limitiniz de bu kriterlere göre belirlenir.
Findeks’ten KKB kredi notunuzu küçük bir ücret karşılığında öğrenebilir, kredi başvurusunda bulunmadan önce skorunuzu bilerek kredi alıp alamayacağınızı tahmin edebilirsiniz.

 •  Düzenli ödeme yapmak neden önemi?
Gecikmiş ödemeler, kredi notunuzun düşmesine neden olabilir. Ödeme planınızı doğru yaparak, düzenli ödeme gerçekleştirebilir ve kredi skorunuzu yüksek tutabilirsiniz. 

 •  Vade farkının faize etkisi nedir?
Kredi ödeme planınızı oluştururken, vade unsurunu göz önüne almanız gerekir. Vade uzadıkça aylık ödeyeceğiniz tutar azalabilir, ancak ödeyeceğiniz faiz miktarında artış olur. Kredi başvurularınızdan önce, kredi hesaplama araçlarını kullanarak size en uygun kredi tutarını ve vadeyi belirleyebilirsiniz.

 •  KKB kredi notumu/skorumu nasıl yükseltirim? 
Kredi notu, bankalara ve finans kuruluşlarına olan borçlarınızı ve ödeme alışkanlığınızı gösterir.
Kredi Kayıt Bürosu (KKB) tarafından hesaplanan kredi notu 1 ile 1.900 arasında değişir ve kredi notunuz ne kadar yüksekse, kredi alma ihtimaliniz de o kadar artar.
Kredi notunun yüksek olması; kredi başvurunuzu, faiz oranlarını ve vadeyi olumlu yönde etkiler.
Kredi kullanan ve düzenli ödeme geçmişine sahip birinin kredi notu, hiç kredi kullanmayan ya da az kullanan birine göre daha yüksek olur.
Kredi notunuzun düzelmesi için, ödemelerinizi aksatmadan düzenli olarak yapmanız gerekir.  Ödemelerinizi son ödeme tarihinden sonra yapmanız, kredi notunuzu olumsuz etkileyen nedenlerin başında gelir.

 •  Kredi notum nasıl hesaplanıyor?
- Bireysel kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları (%30)
- Mevcut hesap ve borç durumu (%25)
- Yeni kredi açılışları (%20)
- Kredi kullanım yoğunluğu (%15)
- Diğer unsurlar (%10)

 •  KKB skorum 0 ise ne yapmalıyım?
Daha önce kredi veya kredili bir ürün kullanmamışsanız, kredi notunuz oluşmamış olabilir. Kredi kartı ve Destek Hesap gibi kredili ürünleri kullanmaya başlayarak, kredi notunuzun oluşmasını sağlayabilirsiniz.
Kredi notunuzun oluşmasını sağlamak için, nakit karşılığı kredi de kullanabilirsiniz.

Findeks Risk Raporu’mu nasıl alabilirim?

Findeks Risk Raporu ile tüm bankalardaki kredi ve kredi kartı limitleriniz ile ödeme performansınıza ait bilgileri öğrenebilirsiniz.

Findeks Risk Raporu'nuza İnternet Şubesi'nde "Ürün & Hesap Açılışı" menüsü "Findeks Risk Raporu Almak" adımından veya ING Mobil'den "Başvurular" menüsü "Findeks Risk Raporu" adımından hemen ulaşabilirsiniz.