Turuncu Kalpler

ING’liler olarak, iklim ve finansal sağlık başta olmak üzere odak alanlarımız çerçevesinde kurumsal zamanlarının bir kısmını toplumsal sorunların çözümüne ayırmak; sosyal sorumluluk inisiyatiflerinde zamanını, uzmanlığını ya da maddi kaynaklarını paylaşmak üzere Turuncu Kalpler platformunda buluşuyoruz. 

Turuncu Kalpler kapsamında gönüllülük yapmak isteyen ING’liler, duyurulan projelere başvurabiliyor veya kendi proje tekliflerini önerebiliyor. Bu doğrultuda şimdiye dek ING’li gönüllüler Turuncu Damla ile öğrencilerin gelişimine katkı sunmak, UNICEF iş birliğiyle farklı bölgelerde ihtiyaç sahibi çocuklara destek sağlamak ve Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM) iş birliğiyle görme engelliler için sesli kitap arşivinin oluşturulmasında görev almak gibi farklı çalışmalara imza attılar. 

10 yıldır devam eden Turuncu Kalpler kapsamında ING’liler tüm yıla yayılan etkinliklerle çok çeşitli girişimlerde yer almaya ve toplumsal cinsiyet eşitliği, finansal okuryazarlık, çevre, dijital okuryazarlık gibi alanlarda gelişim için gönüllü katkılarda bulunmaya devam ediyor.