Geleceğe Hazır İş Gücü

Burslar

Eğitimde fırsat eşitliğine önem veriyor, bu doğrultuda yetenekli ve başarılı gençlere burs olanağı sağlıyoruz.

Üniversite İş Birlikleri: Koç Üniversitesi’nin Anadolu Bursiyerleri Programı’nı, Özyeğin Üniversitesi Fırsat Eşitliği Programı’nı ve Bilkent Üniversitesi Kızlara Burs Programı’nı destekliyoruz.

TEV ING Eşit Gelecek Fonu: Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile imzaladığımız burs fonu anlaşması ile kurulan ING Eşit Gelecek Fonuyla, cinsiyet eşitliğine destek yaklaşımımıza paralel olarak mühendislik eğitimi alan kız öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunuyoruT.

Türk Eğitim Derneği: Türk Eğitim Derneği (TED) iş birliğiyle, vefat eden ING’lilerin çocuklarının eğitim hayatı boyunca eğitimlerini karşılamak için burs fonu sunuyoruz.  

Dijital Öğretmenler 

Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak en önemli alanlardan birinin eğitim olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda, stratejimizin omurgasını oluşturan dijitalleşmeyi temel alan, odağında da öğretmenlerin olduğu Dijital Öğretmenler projesini, Habitat Derneği, Orta Doğu Teknik Üniversitesi iş birliği ve İLKSAN desteğiyle hayata geçirdik. 

Bu projeyi hayata geçirmemizde öğretmenlerimizin rolü büyük. Yaptığımız atölye çalışmalarında, öğretmenlerin kendilerini en fazla geliştirmek istedikleri alanın, öğrencileriyle daha etkili iletişim kurabilmek ve dijital araçları kullanarak verdikleri eğitimin etkinliğini artırmak amacıyla dijital okuryazarlık olduğunu gördük. Dijitalleşme, ING’nin stratejisinde de önemli bir yere sahip, olduğundan öğretmenlerimizin taleplerine en iyi şekilde karşılık vermek için bu alandaki birikimimizi kendilerine aktarmaya ve bu yönde ilerlemeye karar verdik. 

Projemiz ile öğretmenlerin dijitalleşen dünyaya adım atmasını, yüz yüze ve uzaktan eğitimde yararlanabilecekleri dijital okuryazarlık becerileri edinmelerini, kazandıkları becerilerini ilkokul–ortaokul öğrencilerine aktarmalarını ve farklı bölgelerden öğretmenlerin eşit dijital becerilere sahip olması yolunda katkı sağlanmasını hedefliyoruz. Bu sayede öğretmen ve öğrencilerin dijital dönüşümün bir parçası haline gelmelerini ve nihai olarak Türkiye’deki dijital dönüşüm sürecine katkı sunmayı amaçlıyoruz. 

Proje kapsamında ilk aşamada 10 ilden bin öğretmene ve dolaylı olarak da yaklaşık 30 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz. Çevrim içi ve yüz yüze eğitimlerin olduğu hibrit bir modelde etkin ve güncel bir içeriklerle öğretmenlerimizi ve gençlerimizi desteklemeye devam ediyoruz. 

Detaylı bilgi için: dijitalogretmenler.com

ING Gelecek İçin Teknoloji Akademisi

ING Türkiye olarak çocukları, sürdürülebilirlik anlayışımızın vazgeçilmez bir parçası olarak görüyor ve kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızın merkezine alıyoruz. Bu kapsamda çocuklara yeni nesil yetkinlikler ve teknoloji ile üretme kültürü kazandırmak hedefiyle kurduğumuz ING Gelecek İçin Teknoloji Akademisi’nin kapılarını öğrencilere açıyoruz.

İlk olarak Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ve Makers Türkiye ile birlikte yürüttüğümüz sosyal sorumluluk projemizde, 10-14 yaş grubu devlet okulu öğrencilerini “Maker Hareketi” ile tanıştırdık.

Tasarım-üretim, elektronik, robotik ve kodlamadan oluşan Maker eğitimi programının uygulandığı ING Gelecek İçin Teknoloji Akademisi ile çocukları yaratıcılıklarını artıracak alternatif bir eğitim modeli ile tanıştırarak, üreten bireyler olmaları için teşvik etmeye devam ediyoruz.

Videomuzu izlemek için tıklayın.

Turuncu Okullarımız 

Sorumlu bankacılık anlayışımız çerçevesinde çocuklarımızın hayatlarına dokunan toplumsal yatırımların en az ekonomik yatırımlar kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Kaliteli eğitime erişime katkı sağlama misyonumuzla Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu, Hatay Harlısu İlkokulu ve Ağrı Günbuldu Köyü İlkokulu’na desteğimizi sürdürüyoruz.

Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu: 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF Türkiye’nin de desteğini alarak Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu’nu yenileme projesi başlattık ve okulumuz, çalışanlarımızın, ING Grubu’nun ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sağladığı katkılarla yenilendi. 

Harlısu İlkokulu: Hatay ili Arsuz ilçesinde bulunan Harlısu İlkokulu’nu, 2017 yılında çalışanlarımızın katkılarıyla yeniledik. Ulaşım, elektrik, ısınma ve iletişim altyapısı ihtiyaçları ile fiziksel eksikliklerini giderdiğimiz okulumuzun öğrencilerine kitap, kırtasiye malzemeleri, kıyafet ve ayakkabı desteğinde bulunmaya devam ediyoruz.

Ağrı Günbuldu Köyü İlkokulu: Ağrı Günbuldu Köyü’nde bir kuşu kurtarmaya çalışırken her iki elini de kaybeden Ramazan Taşdemir’in hikayesinden etkilenerek, eğitim ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına odaklanan toplumsal yatırımlarımızı bu kez Günbuldu Köyü’ne çevirdik. İlk olarak köyde bulunan ilkokul ve ortaokulun çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya başladık ve 2017 yılında Günbuldu Ortaokulu’na bilgisayar sınıfı yapılması için destek verdik.

Bankamız ve çalışan gönüllülerimiz tarafından yapılan destekler ve bağışlar sürerken, 2018 yılının Temmuz ayında, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, Günbuldu Köyü’ne ana sınıfının da içinde bulunduğu yeni bir ilkokul yapılması için resmi süreçleri başlattık. Nisan 2019 itibariyle yeni Ağrı Günbuldu İlkokulu, 4 sınıfı, 1 ana sınıfı, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı ile öğrencilerine kapılarını açtı.

Turuncu Okullarımıza dair aşağıdaki videolarımızı izleyebilirsiniz.  

  • 'Kızlar da yapar erkekler de' videomuzu izlemek için tıklayın.
  • 'Hayallerin yeter' videomuzu izlemek için tıklayın.