Yönetim Kurulu

John T. McCarthy

John T. McCarthy

Yönetim Kurulu Başkanı
Tufts Üniversitesi’den Almanca & Ekonomi lisans ve yüksek lisans derecesi ve Babson College’dan Uluslararası Finans yüksek lisans derecesini alan John T. McCarthy, iş yaşamına 1970’de Münih’te State Street Bank’te başladı. McCarthy, 1976-1990 yılları arası American Express Bank bünyesinde New York, Londra, Bahreyn, Dubai, Seul ve İstanbul’da farklı görevler yürüttü. 1991 yılında ING Türkiye’nin kurucularından olan McCarthy, 2007 yılından bu yana Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

A. Canan Ediboğlu

A. Canan Ediboğlu

Yönetim Kurulu Başkan Vekili
Southampton Üniversitesi'nde Ekonomi ve Ekonomi Tarihi alanında lisans ve Finansal Yönetim Kontrol alanında yüksek lisans eğitimi alan Canan Ediboğlu, uzun yıllara dayanan deneyime sahip. Royal Dutch Shell'de yaklaşık 30 yıl görev yapan Ediboğlu, farklı görevlerden sonra 2009’a kadar Shell Türkiye'nin CEO'su olarak görev yaptı. ING Türkiye'ye 2010 yılında katılan Ediboğlu, şu anda ING Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Ayrıca şu anda Tüpraş’ta Bağımsız YK görevini yürütüyor.

M. Semra Kuran

M. Semra Kuran

Yönetim Kurulu Üyesi & Denetim Komitesi Başkanı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği alanında lisans derecesi ve Bilgi Üniversitesi Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans derecesi bulunan Semra Kuran, kariyerine Garanti Bankası’nda başladı. Bu kurumda önemli dönüşüm projeleri ve finans alanında görev yaptıktan sonra çalışmalarına risk yönetimi alanında devam ederek üst düzey yöneticilik yaptı. 2018 yılında ING Türkiye Yönetim Kurulu’na katılan Kuran, şu anda Denetim Komitesi Başkanlığını yürütüyor. Kendisi aynı zamanda ING Finansal Kiralama A.Ş. ve ING Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

Karst Jan Wolters

Karst Jan Wolters

Yönetim Kurulu Üyesi
Groningen Üniversitesi’den Uluslararası Ekonomi yüksek lisans derecesini 1986’da alan Karst J. Wolters, NMB Bank'ta iş hayatına başladı ve ING Hollanda Kurumsal Müşteriler Başkanlığı dahil olmak üzere çeşitli görevler üstlendi. Hollanda Ulusal Dolandırıcılık Ekibi'nde 2.5 yıl mali uzmanlık görevinden sonra, 1999’da ING’de geri döndü ve Global Krediler Yapılandırma Başkanı, Kurumsal Bankacılık CRO’su ve Risk Başkanı gibi üst düzey rollerde yer aldı. 2021’de ING Türkiye dahil olmak finans sektöründe çeşitli YK Kurulu görevlerinde yer almaya başladı.

Mustafa Aşkın Dolaştır

Mustafa Aşkın Dolaştır

Yönetim Kurulu & Denetim ve Risk Komitesi Üyesi
İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İ.T.Ü) İşletme Mühendisliği Fakültesi’nden lisans ve yüksek lisans derecesi alan Mustafa Aşkın Dolaştır, kariyerine 1984 yılında İstanbul İ.T.Ü.’de öğretim görevlisi olarak başladı. Ardından T.C. Merkez Bankası’nda görev alan Dolaştır, Finansbank A.Ş. ve iştiraklerinde görev aldıktan sonra, Hollanda’da iki Türk orijinli bankanın ilk kuruluşundan itibaren üst düzey yönetici olarak yer aldı. Dolaştır, son olarak 2007’den 2024 yılına kadar BNPP’nin bir iştiraki olan Türk Ekonomi Bankası A.Ş.’nde CFO olarak görev yaptı. Haziran 2024 itibarıyla ING Türkiye ailesine Yönetim Kurulu & Denetim ve Risk Komitesi Üyesi olarak katıldı.

Alper Gökgöz

Alper Gökgöz

Yönetim Kurulu Üyesi & Genel Müdür
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökgöz, İşletme yüksek lisans diplomasını Harvard Business School’dan aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde Yönetici Liderlik programını tamamladı. İş yaşamına 2005 yılında McKinsey & Company'de başlayan Gökgöz, finans alanında birçok uluslararası şirkete stratejik konularda danışmanlık yaptı. Gökgöz 2012 yılında ING Türkiye bünyesine katıldı ve Ocak 2018-Mayıs 2020 tarihleri arasında Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.