Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

İcra Kurulu

Pınar Abay

Pınar Abay

Genel Müdür
Eğitimini Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nde burslu okuyarak ve Yüksek Şeref derecesi alarak tamamlamıştır. Ayrıca Harvard Business School’da İşletme Yüksek Lisans eğitimi almıştır. ING'ye katılmadan önce McKinsey & Company Türkiye’nin bankacılık sektöründen sorumlu şirket ortağı olarak görev almıştır. McKinsey & Company bünyesinde 1998 yılında çalışmaya başlamış ve 13 yıllık kariyeri süresince İstanbul’un yanı sıra New York ve San Francisco Silikon Vadisi’nde global finans kuruluşlarına danışmanlık yapmıştır. Pınar Abay, ING Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini Ekim 2011’den bu yana sürdürmektedir. Ek olarak, Temmuz 2016 itibarıyla ING Belçika Yönetim Kurulu Üyeliği’ne atanmıştır. Abay, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesidir.

Alper Gökgöz

Alper Gökgöz

Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Gökgöz, İşletme yüksek lisans diplomasını Harvard Business School’dan aldı ve son olarak Stanford Üniversitesi’nde Yönetici Liderlik programını tamamladı. İş yaşamına 2005 yılında McKinsey & Company İstanbul ofisinde başlayan Gökgöz, aynı şirketin Amsterdam ofisinde de görev yaptı. Kariyeri boyunca finans alanında birçok uluslararası şirkete stratejik konularda danışmanlık yapan Gökgöz, 2012 yılında Dijital Bankacılık Grup Müdürü olarak ING Türkiye bünyesine katıldı.

Alper Hakan Yüksel

Alper Hakan Yüksel

Kurumsal Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Alper Hakan Yüksel, Işık Üniversitesi’nde İşletme Yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel bankalarda çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2015 yılında ING Türkiye ekibine katılmıştır.

Atıl Özus

Atıl Özus

Mali Kontrol ve Hazine Genel Müdür Yardımcısı
Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Atıl Özus, kariyerine 1993 yılında Ersnt&Young’da bağımsız denetçi olarak başlamıştır. 2000 - 2017 yılları arasında özel bir bankada Finansal Yönetim alanında üst düzey rollerde görev almış ve sonrasında 2017 yılında 24 yıllık deneyimi ile ING Türkiye ekibine katılmıştır.

Bahadır Şamlı

Bahadır Şamlı

Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı
Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Bahadır Şamlı, Özyeğin Üniversitesi’nde İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. Özel bir bankada Direktör pozisyonunda görev aldıktan sonra 2012 yılında ING Türkiye ekibine katılmıştır. 

Gordana Hulina

Gordana Hulina

Krediler Genel Müdür Yardımcısı
Lisans eğitimini Zagreb Üniversitesi Biyokimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Gordana Hulina, Rotterdam University School of Management’da MBA yapmıştır. Kariyerine 1994 yılında ING’de başlamış; Risk Yönetimi alanında farklı roller ve ülkelerde görev aldıktan sonra, 2016 yılında ING Türkiye ekibine katılmıştır.

İhsan Çakır

İhsan Çakır

KOBİ ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı
Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan İhsan Çakır, İstanbul Üniversitesi’nde İngilizce Uluslararası İşletmecilik üzerine yüksek lisansını tamamlamıştır. Çakır, özel bankalarda ve özel sektörde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2012 yılında ING Türkiye bünyesine katılmıştır.

Yücel Ölçer

Yücel Ölçer

Operasyon Genel Müdür Yardımcısı
Purdue Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Chicago Üniversitesi’nde MBA’i tamamlayan Ölçer, iş yaşamına 2001 yılında ABD’de Deloitte Danışmanlık’ta başlamıştır. 2007-2013 yılları arasında McKinsey & Company Türkiye’de yardımcı ortak olarak görev yapmıştır. Danışmanlık kariyeri boyunca, bankacılık hizmet modellerinin belirlenmesi ve operasyonel dönüşüm gibi alanlarda küresel bankalarda çeşitli sorumluluklar üstlenmiştir.

Meltem Kalender Öztürk

Meltem Kalender Öztürk

İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı
Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Meltem Kalender Öztürk, 2011-2014 yılları arasında Turkcell Grup İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2014-2017 yılları arasında Sütaş Grup İnsan Kaynakları Başkanı olarak görev yapmıştır. Daha sonra kurumsal hayata ara vererek 1 yıl ABD’de yaşamış ve bu dönemde danışmanlık projeleri de yürütmüştür. Türkiye’ye döndükten sonra danışmanlığa devam eden Kalender Öztürk, 2019 yılında ING Türkiye ekibine katılmıştır.