Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

'Turuncu Kalpler' Gönüllük Programı

ING Bank bünyesinde yürütülen ‘Turuncu Kalpler’ programı, çalışanları gönüllülük faaliyetlerine yönlendirmeyi ve farklı alanlarda gönüllülük yapan çalışanların faaliyetlerini tek bir çatı altında birleştirmeyi amaçlamaktadır. Program kapsamında, ING Bank çalışanları hem sosyal sorumluluk projelerine zaman-yetenek ve maddi destek yönünden katkı sunabilmekte hem de kendi projelerini paylaşabilmektedir. Özel Sektör Gönüllüleri Derneği iş birliği ile hayata geçirilen ‘Turuncu Kalpler’, “İyiliğe Gönül Ver” mottosuyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bugüne kadar yapılan çalışmalarda:

  • ING Bank çalışanları, 2008’den bu yana her yıl ING Bank’ın hem uluslararası alanda hem de Türkiye’de “Küçüklere Büyük Destek” girişimi altında UNICEF’e kaynak yaratacak pek çok faaliyete gönüllü olarak katılım gösteriyor. Çocuklara kaynak sağlamak amacıyla son 4 yılda 720 ING Bank çalışanı toplam 2020 saat mesai harcayarak çeşitli faaliyetlere imza attı. Bugüne kadar birçok koşu organizasyonu için bağış toplayan ve Soma’daki maden kazasından sonra bölgeye fon sağlamak amacıyla da koşan ING’liler Kurumsal Gönüllülük Programı Turuncu Kalplerin hayata geçirilmesinin ardından ise 2015 yılı Nisan ayında Londra Maratonu’na katıldı. ING Bank Türkiye’den maratona katılan iki kişi Banka’nın Kahramanmaraş’ta temellerini attığı Turuncu Yuva Okul Öncesi Eğitim Merkezi’ne destek sağlamak için bağış topladı.
  • 2015 yılı Mayıs ayında Çalışan Gönüllülüğü Haftası kapsamında İstanbul, Ankara ve Kahramanmaraş’ta çalışmalar yürüten Turuncu Kalpler, İstanbul’da Fenerbahçe Park’ında “Best Buddies Türkiye” ile zihinsel engelli bireylerle sosyal aktiviteler gerçekleştirirken, “Let’s do it! Türkiye”  ile  İstanbul, Ankara ve Kahramanmaraş’ta ailelerinin de katılımıyla çevre temizliği yaptılar. Hafta kapsamında ING Bank Çalışanları Alternatif Yaşam Derneği’nin (AYDER) “Words of Silence” adı altında sessiz iletişimde farkındalık yaratmak üzere düzenlendiği başlangıç düzeyi Türk İşaret Dili eğitimi de aldılar.
  • 2015 yılında, ülkemizde yaşayan Suriyeli mülteci ailelerin çocuklarının daha iyi şartlarda yaşamasına destek olmak üzere yine UNICEF iş birliği ile hem maddi destek sağlayabilecekleri hem de gönüllü olarak çalışabilecekleri “Kayıp Nesil Olmasın” kampanyasının destekçisi oldu. 15 Kasım 2015’te gerçekleştirilen İstanbul Maratonu’nda ise 172 ING Bank koşucusu Kayıp Nesil Olmasın programı için kaynak yaratmak üzere koştu.
  • 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nü iki haftaya yayılan bir dizi faaliyet ile kutladı. Etkinliklerin ilk haftasında Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD) tarafından geliştirilen “Okul Dostu” Programı’nda eğitimlere katkı sağlandı. Turuncu Kalpler, bu projede gönüllü olarak eğitmenlik yaparak çocukların yaratıcı düşünme, merak etme ve çevresel farkındalıklarını geliştirmeye katkı sağladı. 
  • Dünya Gönüllüler Günü kapsamındaki etkinliklerin ikinci haftasında ise 100 ING Bank çalışanı Turuncu Damla sosyal sorumluluk programı kapsamında İstanbul, Ankara, Mersin, Kayseri, İzmir, Kahramanmaraş, Konya ve İzmir’in de içinde olduğu 15 ilde öğrencilere tasarruf odaklı finansal okuryazarlık eğitimi verdiler.