Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

Tarihçe

19 Haziran 2007 tarihinde ING Grubu ile Oyak Grubu, Oyak Bank’ın %100 hissesinin ING Grubu’na satışı konusunda anlaşmaya varmış, BDDK onayının ardından 24 Aralık 2007 tarihinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank, ING Grubu çatısı altına girmiştir. 7 Temmuz 2008’de de ING Bank Türkiye bireysel ve kurumsal müşterilerine dünya standardında finansal hizmetler sunmaya başlamıştır. Dünyanın önde gelen uluslararası finans kuruluşlarından olan Hollanda kökenli ING Grubu, Avrupa, Kuzey ve Latin Amerika, Asya ve Avustralya’da 40’tan fazla ülkede, 53 binden fazla çalışanı ile bireysel ve kurumsal müşterilerine hizmet sunmaktadır.

ING Grubu, global stratejisi “İleriyi Düşün (Think Forward) kapsamında müşterilerinin özel ve iş hayatlarında bir adım önde olmalarını mümkün kılmayı hedeflemektedir. Yeni nesil bankacılık yapma konusunda iddialı olan ING, dijital bankacılıkta büyüme odaklı bir strateji benimsemektedir.

ING Bank Türkiye, bankacılık modelini her zaman, her yerden kolay, zahmetsiz ve hızlı finansal çözümler sağlayan banka olmak üzerine geliştirmiştir.

  • Yeni dönem bankacılığın öncüleri arasında yer alan ING Bank, “Eski Köye Yeni Âdet” sloganıyla inovasyona ve dijital dönüşüme dayalı bankacılığı ön plana çıkarmaktadır. 
  • Müşterilerin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda inovatif ürün ve hizmetlerle geleceğin bankacılığını bugün sunmak için çalışan ING Bank; şubeler, stratejik iş ortakları, dijital kanallar ve mobil satış gücünün birbiriyle bağlantılı bir şekilde müşterilerine hizmet vermektedir. Böylece müşterilerinin kendi tercih ettikleri bir kanalda bir işleme başlayıp başka bir kanalda süreci tamamlamasını mümkün kılmaktadır. 
Bankacılık stratejisini, Türkiye’nin sürdürülebilir ekonomik büyümesine paralel bankacılık yapmak olarak belirleyen ING Bank, bu kapsamda tasarruf ve katma değerli ihracatın artırılması konularına odaklanmaktadır.

  • Türkiye’nin lider tasarruf bankası olma hedefiyle ING Bank, tasarruf alanındaki ürün ve hizmetlerine ek olarak 2011 yılından bu yana, Türk ekonomisinin en önemli sorunlarından biri olan düşük tasarruf oranlarına dikkat çekmek ve bu alandaki istatistiki veri eksikliğinin giderilmesine katkıda bulunmak için Türkiye’nin Tasarruf Eğilimleri Araştırması’nı yürütmektedir. ING Bank, çeşitli paydaşlar nezdinde bilgi kaynağı haline gelen araştırma sonuçlarını her çeyrekte kamuoyu ile paylaşmaktadır. Bununla birlikte, ING Bank, modeli itibarıyla Türkiye’de bir ilk’i temsil eden, ilkokul öğrencilerine yönelik davranış değişikliği odaklı tasarrufu merkeze koyan finansal okuryazarlık eğitimi içerikli ‘Turuncu Damla’ sosyal sorumluluk programını yürütmektedir. Sunduğu akıllı finansal çözümlerle, şirketlerin hem Türkiye’de hem de faaliyet gösterdikleri ülkelerdeki ana bankaları olmayı hedefleyen ING Bank, global ağı, tecrübesi ve bilgi birikimiyle uluslararası ticaret yapan KOBİ, Ticari ve Kurumsal müşterilerinin bacası tüten yatırımlarına danışmanlık ve finansman desteği sağlamaktadır.  
  • Aile şirketlerinin ekonomik büyümedeki etkin rolünü göz önünde bulunduran ING Bank aile şirketlerinin kurumsallaşmasına ve rekabet güçlerinin artmasına katkı bulunmak amacıyla Boğaziçi Üniversitesi işbirliği ile ING Nesilden Nesile Yönetim Akademisi programını gerçekleştirmektedir. 
  • ING Bank, çalışanlarının gönüllülük faaliyetlerini tek bir çatı altında buluşturmak amacıyla “Turuncu Kalpler” kurumsal gönüllülük programını hayata geçirmiştir. “İyiliğe Gönül Ver” mottosu ile yürütülen program kapsamında ING Bank çalışanları, tüm yıla yayılan etkinliklerle Türkiye çapındaki toplumsal projelere destek vermekte ve gönüllülük çalışmalarını sahaya taşımaktadır. 

Bankanın denetiminden sorumlu olan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna ilişkin iletişim bilgileri:

BDDK İstanbul
Telefon : (212) 337 70 00
Posta Adresi : Yıldız Posta Cad. Yener Sokak No:3 34349 Gayrettepe/İSTANBUL  

BDDK Ankara
Telefon : (312) 455 65 00
Faks : (312) 424 08 79
Posta Adresi : Atatürk Bulvarı No:191 B Blok 06680 Kavaklıdere/ANKARA

bilgi@bddk.org.tr
www.bddk.org.tr