Ödüllerimiz - 2014

MasterCard 2014
En Yaratıcı POS Çözümü
“Taksit yoksa, ING Alışverişçi var” sloganı ile başlayan ING Alışverişçi, Yılın En İyi Müşteri Değeri kategorisinde "En Yaratıcı POS Çözümü" ödülünü kazandı.

Bireysel Kredi Kartı Portföyünü En Fazla Büyüten Banka
Mastercard tarafından yapılan değerlendirmede "Bireysel Kredi Kartı portföyünü adetsel olarak en fazla büyüten banka" ING seçilmiştir.

Mixx Awards Türkiye 2014

Arama Motoru

Uluslararası bir yarışma olan ve her sene dijital reklamcılığı geliştiren ekipleri ve markaları ödüllendiren Mixx Pazarlama ve İnteraktif Mükemmellik Ödülleri’nde Bronz Mixx ile ödüllendirildik. Bu kategoride ödül alan tek banka olduk. 

Dünya Kullanılabilirlik Kongresi

En İyi Deneyim Ödülü


xNext, "World Usability Congress" (Dünya Kullanılabilirlik Kongresi) kullanıcı deneyimi alanında en iyi projeler arasına girmeyi başardı ve yapılan oylama sonucunda "En İyi Deneyim" ödülünü kazandı.

iNOVA Ödülleri

ING Turuncu Destek


Sosyal medyada müşteri deneyimini bir adım öteye taşıyan Twitter hesabı; ING Turuncu Destek; 2014 iNOVA Ödülleri’nde Pazarlama, Video ve Sosyal Medya kategorilerinde 3 ödül birden aldı.


Internet Advertising Competition

En İyi Sosyal Medya Kampanyası


ING, #birtweetimebakar kampanyası ile Reklam Yarışması Ödülleri’nde (Advertising Competition Awards) en iyi sosyal medya kampanyası ödülünü aldı.

Finansal Okuryazarlıkta Mükemmeliyet (EIFLE)
En İyi Kurum

2014 yılında sekizincisi düzenlenen ve 100’den fazla projenin başvurduğu Finansal Okuryazarlıkta Mükemmeliyet (EIFLE) ödüllerinde Türkiye’den başvuran ilk ve tek kurum olan ING, Turuncu Damla ile 17 kurum arasından “En İyi Kurum” seçildi. 

Türkiye İç Denetim Enstitüsü
Çalışanları En Çok Sertifika Alan Kurum
İç Denetim Kalite Değerlendirmesi


ING, “Kurumsal Farkındalık” kategorisinde 22 kurum arasında birinci gelerek "Çalışanları En Fazla Sertifika Alan Kurum" seçilmesinin yanı sıra yine aynı kategoride "İç Denetim Kalite Değerlemesini" başarı ile tamamlayan 9 kurumdan birisi oldu.

AVA Digital Awards

Platin Heykel


ING intraneti Turuncunet, dijital dünyanın uluslararası platformda prestijli ödüllerinden biri olan Ava Digital Awards’ta ''intranet'' kategorisinde Platin heykele layık görüldü.

Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri

Sosyal Medyada En İyi Müşteri Yönetimi


Türkiye’nin ilk ve tek çağrı merkezi ödül organizasyonu olan Türkiye Çağrı Merkezi Ödülleri’nde ING, "Sosyal Medyada En İyi Müşteri Yönetimi” ödülünün sahibi oldu.

ALFA Ödülleri

En Başarılı Şikayet Yönetimi Yapan Banka


ING, Şikayetvar.com sitesinin düzenlediği A.L.F.A Ödülleri’nde, Marketing Türkiye, Marketing Management Institute ve Method Research Company işbirliği ile yapılan değerlendirmeyle “En Başarılı Şikayet Yönetimi Yapan Banka” ödülünü kazandı. 

Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri

En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi


ING’nin tasarruf odaklı finansal okuryazarlık eğitim programı Turuncu Damla Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin 13. Altın Pusula Ödülleri’nde 2013 yılının “En İyi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi” seçildi.

ING Global Ödülleri

Tercih Edilen Banka Ödülü


“Turuncu Damla” sosyal sorumluluk programı, Ocak 2011’den bu yana ING Grubu ülkeleri arasında her çeyrek düzenlenen Tercih Edilen Banka Ödülüne (Preferred Bank Awards) layık görüldü.

Mediacat Felis Ödülleri

Medya Dalında Finansal Ürün ve Hizmetler
En İyi Gazete Kullanımı

ING'nin kişiye özel ihtiyaç kredisinden ilham alınarak geliştirilen ve Hürriyet Gazetesi okurlarına 20 Temmuz Pazar günü ana gazete veya hafta sonu eklerini ayrı ayrı alma imkanı sunan proje iki kategoride birinci oldu.


Global Finance Awards

En İyi SMS Bankacılığı

ING, “SMS ile Gümrük Vergisi Ödeme” uygulamasıyla Global Finance tarafından düzenlenen “En İyi İnternet Bankacıları Ödülleri”nde “En İyi SMS Bankacılığı” ödülüne layık görüldü. 

Global Mobil Ödülleri

Tüketici Mobil Servisi Finalist


ING’nin yenilenen İnternet Bankacılığı Platformu, GSMA tarafından 19.kez düzenlenen ve mobil iletişim dünyasının liderlerini belirleyen 2013 Global Mobil Ödülleri’nde ‘Tüketici Mobil Servisi’ kategorisinde finale kaldı. ING, bu ödül kategorisinde yer alan tek banka oldu.

Banking Technology Awards

En İyi Bilgi Teknolojisi Kullanımı


Sunduğu entegrasyon çözümleriyle e-faturaya güvenli ve hızlı geçiş imkanı sağlayan ING, INGeF e-fatura çözümü ile ‘Banking Technology Awards' ödülün sahibi oldu.

Midas Ödülleri

Sosyal Medya ve Film


ING, dünyanın en iyi finansal pazarlama ve reklamcılık projelerini ödüllendiren Midas Ödülleri’nden 2 ödül ile döndü. Twitter gerçek zamanlı pazarlama "Kuyt" Sosyal Medya dalında, ING Turuncu Destek lansman filmi ise Film dalında ödül kazandı.