Turuncu Okullarımız

Kaliteli eğitim her çocuğun hakkı!

Sorumlu bankacılık anlayışımız çerçevesinde çocuklarımızın hayatlarına dokunan toplumsal yatırımların en az ekonomik yatırımlar kadar önemli olduğuna inanıyoruz.

Kaliteli eğitime erişime katkı sağlama misyonumuzla Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu, Hatay Harlısu İlkokulu ve Ağrı Günbuldu Köyü İlkokulu’na desteğimizi sürdürüyoruz.

Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu: 2016 yılında Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF Türkiye’nin de desteğini alarak Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Karacasu İlkokulu’nu yenileme projesi başlattık ve okulumuz, çalışanlarımızın, ING Grubu’nun ve Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün sağladığı katkılarla yenilendi. Hâlihazırda 159 çocuğun eğitim gördüğü okulumuzdaki tüm öğrencilerle gurur duyuyoruz.

Harlısu İlkokulu: Hatay ili Arsuz ilçesinde bulunan Harlısu İlkokulu’nu, 2017 yılında çalışanlarımızın katkılarıyla yeniledik. Ulaşım, elektrik, ısınma ve iletişim altyapısı ihtiyaçları ile fiziksel eksikliklerini giderdiğimiz okulumuzun öğrencilerine kitap, kırtasiye malzemeleri, kıyafet ve ayakkabı desteğinde bulunmaya devam ediyoruz.

Ağrı Günbuldu Köyü İlkokulu: Ağrı Günbuldu Köyü’nde bir kuşu kurtarmaya çalışırken her iki elini de kaybeden Ramazan Taşdemir’in hikayesinden etkilenerek, eğitim ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına odaklanan toplumsal yatırımlarımızı bu kez Günbuldu Köyü’ne çevirdik. İlk olarak köyde bulunan ilkokul ve ortaokulun çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya başladık ve 2017 yılında Günbuldu Ortaokulu’na bilgisayar sınıfı yapılması için destek verdik.

Bankamız ve çalışan gönüllülerimiz tarafından yapılan destekler ve bağışlar sürerken, 2018 yılının temmuz ayında, Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle, Günbuldu Köyü’ne ana sınıfının da içinde bulunduğu yeni bir ilkokul yapılması için resmi süreçleri başlattık. Nisan 2019 itibariyle yeni Ağrı Günbuldu İlkokulu, 4 sınıfı, 1 ana sınıfı, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 fen laboratuvarı ile öğrencilerine kapılarını açtı.