ING Olimpik Kızlar Projesi

Kadınlara engel olan ön yargıların karşısında, kadın sporcuların yanındayız!

Sorumlu bankacılık anlayışımızın bir parçası olarak, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmeyi hedefliyor, bu amaçla kadın rol modellerini destekliyoruz.

Bu doğrultuda, Türk sporunun en köklü paydaşlarından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ING Olimpik Kızlar Projesi sayesinde, kadının her platformda izleyici değil, sahadaki oyuncu olması gerektiğini vurguladık. 

ING Olimpik Kızlar Projesi ile Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye adına yarışmak için hazırlanan 10 kadın sporcunun resmi sponsorluğunu üstlenerek cinsiyet eşitliği bilincini artırmayı ve Olimpik Kızlarımızın ilham verici hikayeleriyle onları izleyen genç kızlarımıza cesaret vermeyi amaçladık. 

ING Olimpik Kızlar Projesi kapsamında desteklediğimiz olimpik sporcularımız Tokyo’da ülkemizi başarı ile temsil ettiler. Tokyo’da yanlarında olamasak da mesajlarımızla desteğimizi yanlarında gönderdik. Sporcularımıza yakınlarının, tüm destekçilerinin ve ING ailesinin #UgurluUgurlama etiketiyle bıraktıkları tüm mesajları beraberlerinde götürecekleri kolyelerine ekledik.

Siz de mesajları görmek için tıklayın.