ING Olimpik Kızlar Projesi

Kadınlara engel olan ön yargıların karşısında, kadın sporcuların yanındayız!

Sorumlu bankacılık anlayışımızın bir parçası olarak, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmeyi hedefliyor, bu amaçla kadın rol modellerini destekliyoruz.

Türk sporunun en köklü paydaşlarından Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiğimiz ING Olimpik Kızlar Projesi sayesinde kadının her platformda izleyici değil, sahadaki oyuncu olması gerektiğini vurguluyoruz.

ING Olimpik Kızlar Projesi ile pandemi nedeniyle 2021 yılına ertelenen Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye adına yarışmak için hazırlanan 10 kadın sporcunun resmi sponsorluğunu üstlenerek cinsiyet eşitliği bilincini artırmayı, Olimpik Kızlarımızın ilham verici hikayeleriyle onları izleyen genç kızlarımıza cesaret vermeyi amaçlıyoruz.

Olimpik sporcularımız madalya yolunda Tokyo’ya gidiyor, ülkemizi temsil ediyor. Onların yanında Tokyo’da olamasak da mesajlarımızla desteğimizi yanlarında gönderiyoruz. Sporcularımıza yakınları, tüm destekçileri ve ING ailesinin #UgurluUgurlama hashtagiyle bıraktıkları tüm mesajları beraberlerinde götürecekleri kolyelerine ekledik.
Siz de mesajları görmek için tıklayın.