Yuvarla uygulaması ile iyilik yapın!

Yuvarla uygulaması ile iyilik yapın!

Turuncu Ekstra Kart'ınızı şimdi Yuvarla uygulamasına tanımlayın, alışverişlerinizin küsuratı seçtiğiniz dernek veya vakfa bağışlansın, iyiliğe dönüşsün.

Yuvarla Nedir?

Yuvarla, kartlı harcamaların küsuratını bir sonraki TL'ye yuvarlayarak aradaki kuruşları seçilen dernek veya vakıfa bağışlayan bir uygulamadır. 

Yuvarla, küsuratlı harcama tutarını en yakın TL'ye yukarı yuvarlayacak bağış miktarını otomatik olarak hesaplar. Tek seferde en fazla 0,99 TL bağışlanabilir. 

 Örneğin; Turuncu Ekstra Kartınızla 8,90 TL'ye bir kahve aldınız, 8,90 TL'lik harcamanız 9 TL'ye yuvarlanacak şekilde 0,10 TL seçtiğiniz dernek veya vakfa bağışlanır. 

Yuvarla ücretsiz bir uygulamadır. Bağışların tamamı doğrudan seçilen dernek, vakıf veya sivil toplum kuruluşu tarafından tahsil edilir.

Yuvarla’yı Nasıl Kullanırım?

Siz de bu iyilik hareketine katılmak için;

Yuvarla.com'a girerek,
Desteklemek istediğiniz dernek, vakıf ya da sivil toplum kuruluşunu seçebilir,
Turuncu Ekstra Kart numaranızın, yalnızca ilk 6 ve son 4 hanesini kullanarak kartınızı uygulamaya güvenle tanımlayabilirsiniz.

Yuvarla tercihinize göre yukarı yuvarlanacak küsuratlarınızı her seferinde size sorarak ya da aylık belirleyebileceğiniz bir limit dahilinde otomatik olarak yuvarlayıp, seçtiğiniz dernek veya vakıfa bağışlayacaktır.

Bağışlarınızın %100'ü doğrudan seçtiğiniz dernek veya vakıf tarafından tahsil edilir. Turuncu Ekstra Kartınızla yaptığınız bağışlar, takip eden ayın 3. gününden itibaren toplu olarak karttan çekilir. Kartınızın bağlı olduğu mevduat hesabının hareketlerinde dernek veya vakıf tarafından tahsil edilen aylık bağış tutarları gözükür.

Desteklenebilecek Dernek, Vakıf ve Sivil Toplum Kuruluşları

AKUT, Arama Kurtarma Derneği
AÇEV, Anne Çocuk Eğitim Vakfı
Darüşşafaka Cemiyeti
WWF-Türkiye, Doğal Hayatı Koruma Vakfı
KAÇUV, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı
TEMA Vakfı
Tohum Otizm Vakfı
TOG, Toplum Gönüllüleri Vakfı
TED, Türk Eğitim Derneği
TEV, Türk Eğitim Vakfı
TEGV, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı
Koruncuk, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı
TOFD, Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği
Türkiye Yeşilay Cemiyeti
Türk Kızılayı
UnicefYuvarla Hakkında Detaylar

  •  Yuvarla ücretsizdir. Bağışlarınızın tamamı doğrudan seçtiğiniz dernek veya vakıf tarafından tahsil edilir. Yuvarla uygulaması ya da ING Bank A.Ş. bu bağışlardan hiçbir komisyon veya hizmet bedeli almaz. 
  •  Yuvarlama uygulamasından faydalanmak için, Yuvarla.com'a girin. Desteklemek istediğiniz dernek veya vakfı seçin. Turuncu Ekstra Kart'ınızı, kart numaranızın yalnızca ilk 6 ve son 4 hanesini kullanarak güvenle uygulamaya tanımlayın. 
  •  Kartınızı tanımladıktan sonra yapacağınız her alışverişte, Yuvarla, tercihinize göre yukarı yuvarlanacak küsuratlarınızı her seferinde size sorarak ya da aylık belirleyebileceğiniz bir limit dahilinde otomatik olarak yuvarlayıp, seçtiğiniz dernek, vakıf ya da sivil toplum kuruluşuna bağışlayacaktır. 
  •  ING Kartlarınız ile uygulamadan faydalanabilir, istediğiniz dernek veya vakfı seçerek bağışta bulunabilirsiniz. Dilediğinizde dernek veya vakıf tercihinizi değiştirebilirsiniz. 
  •  Yuvarla'ya tanımladığınız kartınız ile yaptığınız işlemlerde, Yuvarla kart harcamalarınızın sadece virgülden (,) sonraki 2 hanesini bir üst tam tutara yuvarlar. Uygulama ile alışveriş bazında en az 1 kuruş, en fazla 99 kuruş bağış yapmış olursunuz. 
  •  Turuncu Ekstra Kartınızla yaptığınız bağışlar, takip eden ayın 3. gününden itibaren toplu olarak karttan çekilir. Kartınızın bağlı olduğu mevduat hesabının hareketlerinde dernek veya vakıf tarafından tahsil edilen aylık bağış tutarları gözükür. 
  •  Yuvarla uygulaması alışverişinizin nerede yapıldığı veya ne kadar tuttuğu bilgisini göremez, yalnızca kuruşlu tutar ile ilgili işlem yapabilir. 
  •  Kullanıcının hangi dernek veya vakfa bağış yaptığı bilgisi tamamen gizlidir. 
  •  Bağışta bulunmak istediğiniz dernek veya vakfı ve bağışta bulunma sıklık tercihinizi Yuvarla uygulaması üzerinden dilediğiniz zaman değiştirebilir ya da bağışta bulunmaya son verebilirsiniz. Uygulama hakkında en güncel bilgiye ulaşmak için yuvarla.com adresini ziyaret edebilirsiniz.