ING'den Turuncu Ekstra!

Turuncu Ekstra Kart

Turuncu Ekstra Banka Kartı ile hem alışveriş yapabilir hem de yurt içi ve yurt dışı tüm ATM'lerden 7/24 nakit para çekebilirsiniz. Üstelik kart ücreti yok!  

 • nfc icon

  Temassız özelliğiyle 750 TL'ye kadar tüm ödemelerinizi şifre girmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kartınız ile Temassız işlem yapabilmeniz için yalnızca ilk işleminizde şifre girmeniz yeterli. 

ING Mobil'den oluşturacağınız Turuncu Ekstra Sanal Kart ile online alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Özellikler

 • Üzerinizde nakit para taşımak yerine, yurt içinde ve yurt dışındaki alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.
 • Akbank ve Türkiye İş Bankası ile yapılan ATM işbirliği kapsamında; Türkiye genelinde 12.000 ATM’yi nakit işlemleriniz için ücretsiz ve sınırsız kullanabilirsiniz. Yurt içi diğer banka ATM’lerinden hedef puana denk gelen hak sayısı kadar ücretsiz para yatırma/çekme işlemi yapılabilir.
 • Yaygın hizmet ağı ile yurt çapında hizmet veren ING ATM’lerinden; para çekme/yatırma, bakiye sorgulama, para transferleri, fon alımı gibi birçok bankacılık işlemini sıra beklemeden yapabilirsiniz.
 • Destek Hesap tanımlayıp hesabınızda para olmasa bile alışveriş yapabilir veya para çekebilirsiniz.
 • Dilerseniz eşinize, çocuklarınıza ve tüm sevdiklerinize, hesabınıza bağlı bir ek kart verebilirsiniz.
*Kart bilgilerinizi ve kartınızın şifresini gizli tutun. Şifrenizi ING personeli dâhil kimseye söylemeyin ve hiçbir yere yazmayın. Kartınız kaybolur, çalınır veya ATM’de sıkışırsa; kartınızın kullanımını engellemek için, en kısa zamanda 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığına haber verin. Size farklı numaralarla yeni bir kart tahsis edilecektir.

Turuncu Ekstra'lılara Daha Fazla Kazanç

 • cash icon

  Siz de hemen Turuncu Ekstra programına katılarak, Turuncu Ekstra Kart'ınızla ayda 3.250 TL harcama yapın, bir sonraki ay Turuncu Ekstra'nın avantajlarından yararlanın.
  Turuncu Ekstra hakkında bilgi almak için tıklayın

 • basket icon

  Turuncu Ekstra Kart'a özel pek çok indirim ve avantajla alışverişinizi yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeme talimatı vererek aylık minimum 3.250 TL’lik harcamaya ulaşmak çok kolay!  

 • phone icon

  Dilerseniz, talimat vererek, Turuncu Ekstra Kart'ınıza bağlı hesabınızın bakiyesi belirlediğiniz tutarın altına indiğinde, Turuncu Hesap’ınızdan otomatik para transferi yapılmasını sağlayabilirsiniz.   


İnternet Şubesi veya ING Mobil'den kolayca başvurabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • ING Turuncu Ekstra Kart Nedir? 
Turuncu Ekstra Kart, hem alışveriş yapılabilen hem de yurt içinde tüm ATM'lerden nakit para çekilebilen bir banka kartıdır. Turuncu Ekstra Kart’ı üzerinizde nakit para taşımak yerine yurt içinde alışverişlerinizde kullanabilir ve ATM'lerden günlük para çekme limitiniz kadar nakit çekebilirsiniz. ING ATM’lerinden; para çekme/yatırma, bakiye sorgulama, para transferleri, fon alımı gibi birçok bankacılık işlemini sıra beklemeden yapabilirsiniz. Ayrıca Akbank ATM’lerini ve Türkiye İş Bankası Bankamatiklerini sınırsız ve ücretsiz kullanabilir, Turuncu Ekstra programı dahilinde harcama hedefi gerçekleştirildiğinde diğer banka ATM’lerinden ayda üç kez ücretsiz para çekip yatırabilirsiniz.

Dilerseniz eşinize, çocuklarınıza ve tüm sevdiklerinize hesabınıza bağlı bir ek kart verebilirsiniz. ING Mobil'den oluşturacağınız Turuncu Ekstra Sanal Kart ile internet alışverişlerinizi güvenle yapabilirsiniz.

 • ING Turuncu Ekstra Banka Kartı Nasıl Açılır?
Turuncu Ekstra Kart'ınızı teslim aldıktan sonra şifrenizi oluşturarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şifrenizi bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan SIFRE yazıp bir boşluk bırakıp kartınızın son 4 hanesini 2205’e kısa mesaj göndererek hemen alabilirsiniz. (Örnek: SIFRE 1111)
Kart şifrenizi ING Mobil, İnternet Şubesi ve ATM kanallarından da alabilirsiniz.

 • ING Mobil’den şifre almak için sırasıyla; Bana Özel – Ayarlar – Şifre İşlemlerim 
 • İnternet Şubesi’nden şifre almak için sırasıyla; Ayarlar – Hesaplar ve Kredi Kartları – Kart İşlemleri – Kart Şifre İşlemleri 
 • ATM'den şifre almak için sırasıyla; Giriş – Kart Şifresi Oluşturma 
Şifrenizi aldıktan sonra kartınızı ATM’lerde kullanarak ya da POS üzerinden işlem yaparak şifrenizin kartınızda aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kart şifrenizi aldıktan sonra, Turuncu Ekstra Kart’ınız ile hem alışveriş yapabilir hem de tüm ATM'lerden nakit para çekebilirsiniz. Kartınız ile temassız işlem yapabilmek için ilk işleminizi şifre ile gerçekleştirmeniz gerekir.

ING Mobil’de Kartlarım menüsünde Turuncu Ekstra Kart’ınızı seçip Ayarlar seçeneğinden kartınızı kullanıma açıp/kapatabilirsiniz. Yine dilerseniz aynı menüden kartınızı, yurt dışı veya internet kullanımına açıp kapatabilir, günlük işlem limitlerinizi belirleyebilirsiniz.

ING Mobil üzerinden kartınızı işleme açıp kapatabilirsiniz. İsterseniz, akıllı bankacılık robotumuz olan INGo'ya sorarak kartınızın nasıl işleme açıp kapatabileceğinizi kolayca öğrenebilirsiniz.

 • Turuncu Ekstra Kart'ın Özellikleri Nelerdir?
Turuncu Ekstra Kart için ücret ödemezsiniz. Temassız özelliğiyle 750 TL'ye kadar olan tüm ödemelerinizi şifre girmeden, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Kartınız ile temassız işlem yapabilmeniz için ilk işleminizde şifre kullanmanız gerekir. Art arda temassız işlem tutarınız toplamda 3.250 TL’ye ulaştığında tekrar şifreli yapmanız gerekir. 

İnternet işlemlerinizi 3D secure ile güvenle yapabilir, ayrıca ING Mobil üzerinden sanal kart oluşturarak internet harcamalarınızda ekstra güvenlik sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz eşinize, çocuklarınıza ve sevdiklerinize, hesabınıza bağlı bir ek kart verebilirsiniz.

 • Turuncu Ekstra Kart'ın Avantajları Nelerdir?
Turuncu Ekstra Kart sahipleri Turuncu Ekstra programına katılarak harcadıkça kazanırlar. Turuncu Ekstra programı kapsamında Turuncu Ekstra Kart ile alışveriş yaparak veya vadesiz hesabından fatura ödeyerek ayda toplam 3.250 TL veya üzeri harcama yapan müşteriler,

Hoş Geldin Faizi Dönemi sonrası, Turuncu ve e-Turuncu TL Hesaplarında Ekstralı Faiz ile kazanır.
İhtiyaç kredisi ödemelerinde nakit iade avantajından yararlanır.
ING Mobil ve İnternet Şubesi’nden yapılan EFT/havale/FAST işlemlerine ücret ödemez.
Akbank ve Türkiye İş Bankası ile yapılan ATM işbirliği kapsamında; Türkiye genelinde 12.000 ATM’yi nakit işlemleriniz için ücretsiz ve sınırsız kullanabilir, yurt içi diğer banka ATM’lerinden ayda 3 kez ücret ödemeden para çekip ve yatırabilir.
ING kredi kartlarına ücret ödemez.*
Alışverişlerde Turuncu Ekstra Kart’ın kampanyalarından faydalanabilir.
Destek Hesap ile ayda 5.000 TL’ye kadar 3 işlemini ücretsiz erteleyebilir ya da taksitlendirebilir.

 • Turuncu Ekstra Kart'ımı İnternet Alışverişlerinde Nasıl Kullanabilirim?
ING Mobil üzerinden Kartlarım menüsünden Turuncu Ekstra Kart’ınızı seçerek Ayarlar adımından kartınızı internet işlemlerine açabilirsiniz. Yine aynı alandan günlük internet alışveriş limitinizi belirleyebilir ve kalan limitinizi görüntüleyebilirsiniz. Kartınıza bağlı hesapları yine bu adımdan görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Yine ayarlar adımından kartınızı Masterpass’e kaydedebilir, farklı internet sitelerinde kayıtlı kartınız ile hızla ve güvenle işlem yapabilirsiniz.

Dilerseniz ING Mobil Başvurular seçeneğinden Turuncu Ekstra Sanal Kart oluşturabilir, kartınıza atadığınız limit dahilinde güvenle işlem yapabilirsiniz.

 • Banka Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
ING’de vadesiz hesabı olan müşterilerimize Turuncu Ekstra Kart verilir. ING şubelerinden anında kart talep edebilir ya da adresinize kart gönderimi talep edebilirsiniz. Ayrıca ING Mobil’de Başvurular menüsünde Turuncu Ekstra Kart Başvurusu adımından kart talebinde bulunabilirsiniz.

 • Banka Kartı Hemen Verilir mi?
Turuncu Ekstra Kart’ınızı, ING şubelerinden anında teslim alabilirsiniz.