Kartlar - SSS


Göster: 

Araçlar

Taksitli Avans Hesaplama Aracı

Avans Tutarı
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Taksit Sayısı
 • Toplam Geri Ödeme TL
* Hesaplama aracı, işlemin yapıldığı gün ile ilk taksitin yansıdığı hesap özetinin son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayımıyla çalışmaktadır. Her bir kart için işlemin yapıldığı gün hesaplanan gerçek ödeme tutarlarıyla hesaplama aracında belirtilen tutarlar arasında küçük farklılıklar olabilir. Nihai geri ödeme planı kullanımınız esnasında oluşturulacaktır.

Merak Ettikleriniz

ING Pegasus BolBol Premium Kart ile ne kadar kazanç sağlarım?

 • Vale Parking: Güncel fiyat 12-24 saat arası 62 TL’dir. 10 adet kullanım hakkı ile 270 TL kazanç elde edersiniz. 
 • SAW Lounge: Güncel lounge fiyatı iç hatlarda 140 TL, dış hatlarda 140 TL. 10 adet kullanım hakkı ile 700 TL kazanç elde edersiniz. 
 • Flash Pass: Güncel hızlı geçiş fiyatı iç hatlarda 35 TL, dış hatlarda 50 TL. 10 adet kullanım hakkı ile 250 TL kazanç elde edersiniz. 

Pegasus BolBol Premium Kartım var, Vale Parking hizmetini nasıl kullanabilirim?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlarınızda otoparktan %50 indirimli faydalanabiliriniz. Vale Parking indiriminden yıl boyunca 10 kez yararlanmak için yapmanız gereken tek sey, otopark ücretinizi  Pegasus BolBol Premium Kart’ınızla ödemeniz.

Vale Parking hizmetimizden yararlanmak için aracınızı Sabiha Gökçen Havalimanı Giden Katı ISG Vale teslim noktasından görevli kişilere teslim edebilirsiniz. Sigorta kapsamında aracınızın park edilmesi sağlanır. Seyahat dönüşünde ana terminal gelen katında yer alan Vale ödeme noktasında Pegasus BolBol Premium Kredi Kart sahiplerinin otopark ücretine 50% indirim uygulanır. İndirimli otopark ücretine ilaveten 35 TL vale hizmet bedeli tahsil edilir. Ödemenizi Pegasus BolBol Premium Kart'ınız ile yapmayı unutmayın.

Kredi Kartı hesap özeti açıklamaları

Kart Limiti: Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız perakende alışveriş ve/veya nakit çekim işlemleri için kredi kartınıza tahsis edilen toplam tutarı göstermektedir. Kartınıza bağlı ek kartlarınızın da aynı limiti paylaştığını unutmayınız. Dilerseniz ek kartınıza/kartlarınıza toplam limit içerisinde kalmak kaydıyla farklı bir limit tanımlatabilirsiniz.
Hesap Kesim Tarihi: Kredi kartı hesabınızın kesildiği ve hesap özetinin düzenlendiği tarihi göstermektedir.
Son Ödeme Tarihi: Hesap özetinizde belirtilen asgari tutarın ödenmesi gereken son tarihi gösterir.
Harcama Raporu: Hesap özetine yansıyan harcama ve taksit tutarlarının sektörlere göre yüzde olarak dağılımını gösterir.

Faiz nasıl hesaplanır?
Dönem borcunun bir kısmının ödenmesi halinde (Asgari tutarın ödenmesi zorunludur) kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanır. Kalan hesap bakiyesine, asgari tutar ve üzerinde ödeme yapılması durumunda akdi faiz (kredi faizi), asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda ise asgari tutarın ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için akdi faiz (kredi faizi) uygulanır. Kart uygulamasından doğan borçlarda hiçbir şekilde bileşik faiz uygulanmamaktadır. 

Nakit çekim işlemlerinde, nakit çekilen gün faiz işlemeye başlar ve çekilen tutar ödeninceye veya tamamının ödenmediği durumlarda hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir. (Casino harcamaları nakit çekim işlemi olarak değerlendirilir) Hesap özetinde yer alan kredi faiz oranına BSMV, KKDF dahil değildir. Yurtdışında yaptığınız alışveriş ve nakit avans işlemleriniz ve ücretleri TL’ye dönüştürülerek hesap özetinizde bildirilir. Ayrıca bu işlemlerin USD tutarı bilgi amaçlı olarak hesap özetinizde yer alır. Para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan işlemlerde, işlem tutarı Uluslararası Kartlı Ödeme Kuruluşlarınca belirlenen dönüşüm kuru üzerinden USD’ye çevrilir, %2 dönüşüm kuru marjı uygulanır ve Banka'ya USD olarak yansıtılır. Yurt içinde faaliyet gösteren yabancı işyerlerinden ya da internet siteleri üzerinden yapılan bazı mal/hizmet alımlarında, ilgili işyerinin anlaşmalı bankasının yurt dışında yerleşik olması nedeniyle, işlem tutarları da Bankamıza VISA ve MASTERCARD tarafından USD cinsinden transfer edilmektedir. Bu uygulama, Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri kuralları gereği olup Bankamızdan kaynaklanmamaktadır. USD cinsinden Banka’ya yansıtılan harcama tutarları, işlemlerin Banka’ya yansıdığı tarihte saat 17:30 itibarıyla geçerli olan, www.ingbank.com.tr’de yer alan Dijital Bankacılık kanalları USD döviz satış kuru ile Türk Lirası’na çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.

Ücretlendirme
Light Kart'ın yıllık aidatı bulunmamaktadır. Yıllık Kart Ücreti; Standart Bonus Kart ücreti 126 TL, Bonus Plus Kart ücreti 146 TL, Bonus Premium Kart ücreti 146 TL, Bonus Platinum Kart ücreti 164 TL, Özel Bankacılık Kredi Kartı ücreti 164 TL, Pegasus Classic Kart ücreti 73 TL, Pegasus Premium Kart ücreti 197 TL, Bonus Business Kart ücreti 167 TL ve Bonus KOBİ Kart 167 TL’dir. Standart Ek Bonus Kart ücreti 63 TL, Ek Bonus Plus Kart ücreti 73 TL, Ek Bonus Premium Kart ücreti 73 TL, Ek Bonus Platinum Kart ücreti 82 TL, Ek Özel Bankacılık Kredi Kartı ücreti 82 TL, Pegasus Classic Ek Kart ücreti 36,50 TL, Pegasus Premium Ek Kart ücreti 98,50 TL, Ek Bonus Business Kart ücreti 167 TL ve Ek Bonus KOBİ Kart 167 TL’dir. Bir takvim yılı içerisinde 2 adet üzerindeki kayıp/çalıntı nedeni ile kart yenilemelerinde 5 TL ücret yansıtılır.  ING ATM ve şubelerinden yapılacak yurt içi nakit çekim işlemlerinden %4 + 8 TL, diğer banka ATM ve şubelerinden yapılacak nakit çekim işlemlerinden %4 + 10 TL, yurtdışı nakit çekim işlemlerinden ise %3+5 USD ücret alınır. Limit Aşım faiz oranı %1,40'tır. Asgari ödeme tutarı, dönem borcunun %30’undan ve yeni tahsis edilen kartlarda kullanım başlangıcı tarihinden itibaren bir yıllık sürenin dolmasına kadar dönem borcunun %40’ından aşağı olamayacak ve Banka bu miktardan az olmamak üzere asgari ödeme tutarı belirleyebilecektir.  Çekilen taksitli avans tutarına 2-12 ay için tüm vadelerde %1,40 faiz oranı yansıtılacaktır (Bu orana KKDF ve BSMV dahil değildir).

Ödeme yöntemleri
Ödemelerinizi herhangi bir ING Şubesi, PTT Şubeleri*, ING ATM’leri, Yetkili Ödeme Merkezleri (YÖM), 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile doğrudan kredi kartı hesabınıza yapabilir veya Şubelerimiz, 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile talimat vererek dönem sonlarında hesaplarınızdan otomatik olarak tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. 
*PTT Online Şube ve merkezlerinden yapacağınız kredi kartı borç ödemelerinde, ödeme başına 4,15 TL ücret yansıtılmaktadır. Bu ücrete BSMV dahildir.

Adres, telefon, faks, hesap kesim tarihi değişikliği
İletişimimizin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Bankamızda gerekli belgelerinizin tam olması halinde, sabit telefon ve cep telefon numarası değişikliklerinizi en yakın Şubemize başvurarak, adres ve hesap kesim tarihi değişiklik talebinizi ise 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’nı arayarak yapabilirsiniz. Bankamızda gerekli belgelerinizin tam olmaması halinde ise bu belgeleri Şubemizden tamamlayabilirsiniz.

Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda zaman geçirmeden 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya en yakın Şubemize haber veriniz. 

Her türlü talep ve sorularınız için Telefon Bankacılığı : 0850 222 0 600 Adres: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:4 CESSAS Plaza 2. Blok Ümraniye 34768 İstanbul www.ing.com.tr

ÖNEMLİ NOT:
Bankamızdan kullanmış olduğunuz kredi kartı dahil; başkaca bir kredi ürününüzün borç bakiyesinin 2 taksit ve daha fazla gecikmeli duruma düşmesi, varsa gayrinakdi kredinizin tazmin edilmesi veya çek sorumluluk bedelinin Bankamızca tazmin edilmesi ya da ortağı olabileceğiniz herhangi bir firma riskinin takip hesaplarına alınması durumunda kredi kartı limitiniz bloke edilir. Diğer kredi ürünlerindeki olumsuzluğun giderilmesi halinde, başkaca bir neden yoksa kredi kartı limit blokeniz kısmen veya tamamen kaldırılır.

%50 indirimli Lounge hizmetini nasıl kullanabilirim?

Pegasus BolBol Premium Kart’ınızla, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Lounge’umuzda sizi %50 indirimle ağırlayalım.

Yılda 10 kez kullanacağınız %50 indirimli Lounge hizmetimizden yararlanmak için;

 • Sabiha Gökçen Havalimanı giden yolcu katı, iç hat ve dış hat son güvenlik kontrolünden geçtikten sonra 203 ve 206 numaralı kapıların yanında ISG Lounge’u ziyaret edebilirsiniz. 
 • ISG Lounge’lara konuk olan misafirlerimiz, ikram edilen sıcak-soğuk, alkollü-alkolsüz* içecek çeşitlerinin yanı sıra pastane ürünleri, tatlı-tuzlu kurabiye çeşitleri, tatlılar, mini sandviçler, hamur işleri, meyveler, ara sıcaklar, cips-çerez, Starbucks kahvesi ve günün çorbasıyla ağırlanıyorlar. 
 • Misafirlerimiz ayrıca ücretsiz internet hizmetinin yanı sıra ulusal gazete ve dergilere de erişebilir. Ödemenizi Pegasus BolBol Premium Kart'ınız ile yapmayı unutmayın. 

Pegasus BolBol Premium Kart'ımla Flash Pass (Hızlı Geçiş) özelliğini nasıl kullanabilirim?

 • Pegasus BolBol Premium Kartlılar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerinde Flash Pass hizmetini yılda 10 kez ücretsiz olarak kullanabilir, sıra beklemezler.
 • İsterseniz QR kodlarınızı Whatsapp’tan sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz
 • Pegasus BolBol Premium Kart'ınızın size sunduğu Flash Pass hizmetinden faydalanmak için Flash Pass noktalarındaki görevlilere ING Mobil üzerinden alacağınız QR kodunuzu gösterebilirsiniz.
 • İç Hatlar Terminali Flash Pass noktaları için  ING Mobil üzerinden aldığınız QR kodunuzu oluşturun.
 • İç Hatlar Terminali için Flash Pass hakkınızı kullanabileceğiniz noktalar: 
  • Terminal Ana Giriş Flash Pass Güvenlik Noktası (Flash Pass tabelasının asılı olduğu ana giriş noktası)
  • İç Hatlar Giden Yolcu Flash Pass Güvenlik Noktası (İç hatlar gidiş katı G kontuarının karşısında bulunan asma katta Flash Pass tabelasının bulunduğu nokta)
 • Dış Hatlar Terminali Flash Pass noktaları için  ING Mobil üzerinden aldığınız QR kodunuzu oluşturun. 
 • Dış Hatlar Terminali için Flash Pass hakkınızı kullanabileceğiniz noktalar: 
  • Terminal Ana Giriş Flash Pass Güvenlik Noktası  (Flash Pass tabelasının asılı olduğu ana giriş noktası)
  • Dış Hatlar Giden Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası (33 numaralı pasaport bankosu, dış hatlar gidiş katı pasaport kontrol noktası),
  • Dış Hatlar Gelen Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası (18 numaralı pasaport bankosu, dış hatlar geliş katı pasaport kontrol noktası)
 • Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde aldığınız şifrenizi 30 gün içerisinde seyahatinizden dönerken Gelen Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası'nda da kullanabilirsiniz. 

ING Bonus Sanal Card için kart ücreti öder miyim?

Hayır, ING Sanal Kredi kartı için kart ücreti ödenmez.

Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu

Kredi kartı harcama itiraz formu için tıklayın.  

Yurt dışında kredi kartımı kullandığımda döviz harcamalarımın TL dönüşümü nasıl hesaplanır?

 • Yurt dışında yaptığınız alışveriş, nakit avans işlemleriniz ve ücretleri, TL'ye dönüştürülerek hesap özetinizde bildirilir. Bu işlemlerin USD tutarı, bilgi amaçlı olarak hesap özetinizde yer alır. 
 • Para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan işlemlerde, işlem tutarı Uluslararası Kartlı Ödeme Kuruluşlarınca belirlenen dönüşüm kuru üzerinden USD'ye çevrilir, %2 dönüşüm kuru marjı uygulanır ve bankamıza USD olarak yansıtılır. 
 • Yurt içinde faaliyet gösteren yabancı işyerlerinden ya da internet siteleri üzerinden yapılan bazı mal/hizmet alımlarında, ilgili işyerinin anlaşmalı bankasının yurt dışında yerleşik olması nedeniyle, işlem tutarları da bankamıza VISA ve MASTERCARD tarafından USD cinsinden transfer edilir. Bu uygulama, Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri kuralları gereğidir, bankamızdan kaynaklanmaz. 
 • USD cinsinden bankamıza yansıtılan harcama tutarları, işlemlerin bankamıza yansıdığı tarihte saat 17:30 itibariyla geçerli olan USD döviz satış kuru ile Türk Lirası'na çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.
Döviz kurlarını görüntülemek için tıklayın. 

Yurt dışı tatillerinde seyahat sigortanız hediye!

Yurt dışı tatillerinizde başınıza gelecek talihsizlikler keyfinizi kaçırmasın diye Seyahat Sigortanız Pegasus BolBol Premium Kart’tan hediye!

Üstelik bu sigorta kapsamında kazalara karsı 125.000 Euro’ya kadar güvence altındasınız. Tarifeli bagajlarınızın zarar görmesi, çalınması ve gecikmesi gibi beklenmedik aksiliklerden hastane masraflarına kadar kullanabileceginiz Seyahat Sigortanız hakkında detaylı bilgiye Telefon Bankacılığı'mızdan ulaşabilirsiniz.

Kartımı İnternetten Alışverişe Nasıl Açarım?

Kartınızı internet işlemlerine, ING Mobil Kart Ayarları menüsünden veya ONAY boşluk Kartınzın Son 4 hanesini yazıp 2205’e SMS göndererek açabilirsiniz.

Kredi Kartı başvurusunu SMS ile nasıl yapabilirim?

 • ING Bonus Card için KART boşluk T.C. kimlik numaranızı 2205’e göndererek hemen başvurabilirsiniz. 
 • ING Pegasus BolBol Classic Kart için PGSKLASIK boşluk T.C. kimlik numaranızı 2205’e göndererek hemen başvurabilirsiniz. 
 • ING Pegasus BolBol Premium Kart için PGS boşluk T.C. kimlik numaranızı 2205’e göndererek hemen başvurabilirsiniz. 

Kredi Kartı Yönetmelik Değişikliği ile ilgili Duyuru

Aylık Minimum Ödeme Tutarları ile ilgili

Yönetmeliğe göre*, kredi kartı minimum ödeme oranları müşterilerimizin bankamızda sahip olduğu kredi kartlarının toplam limitine ve bankacılık sektöründe kredi kartı kullanım başlangıç tarihine göre değişiklik gösterecektir. 

17.12.2010 tarihinden sonra ilk kez kredi kartı sahibi olan müşterilerimiz ile ilgili
  • Bu müşterilerimiz için, aylık minimum ödeme tutarı, kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süre ile %40 olarak belirlenmiştir. 
  • Kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süre geçtikten sonra, kullanılacak aylık minimum ödeme tutarları aşağıdaki gibi olacaktır; 
Bankada Bulunan Kredi Kartlarının Toplam Limiti  Aylık Minimum Ödeme Tutarının Dönem Borcuna Oranı
0-15,000 TL %30
15,001-20,000TL arası %35
20,001 TL ve üzeri %40


17.12.2010 tarihinden önce kredi kartı sahibi olan müşterilerimiz ile ilgili
  • Bu müşterilerimiz için, kademeli olarak alttaki aylık minimum ödeme tutarları geçerli olacaktır; 
Aylık Minimum Ödeme Tutarının Dönem Borcuna Oranı
Kredi Kartı Limiti 17.06.2011- 16.12.2011 17.12.2011- 16.06.2012  17.06.2012- 16.12.2012 17.12.2012- 16.06.2013  17.06.2013- 16.12.2013 17.12 2013 ve sonrası 
0-5000 TL %20 %22
%22
%25
%25
%25
5001-15000 TL arasında %22
%25
%25
%25
%25
%25
15,001-20,000 TL arasında %22
%25
%28
%30
%30
%30
20,001 TL ve üzeri %22 %25
%28
%30
%35
%40

Limit Artırımı ile İlgili

Bir takvim yılı içerisinde en fazla üç defa, dönem borcunun yüzde ellisine kadar ödeme yapılan kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamayacak ve bu tür kartlar nakit kullanımına kapatılacaktır. ** 

*Söz konusu yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih olan 17.12.2010 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 
** Limit Artırımı ile ilgili uygulama ise yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayım tarihi olan 17.12.2010 tarihinden 6 ay sonra yürürlüğe girmiştir.


ING Bonus Ek Kart başvurumu nasıl gerçekleştirebilirim?

ING Bonus Ek Kart başvurunuzu ING Şubelerimizden, Telefon Bankacılığı'ndan veya ING İnternet Şubesi'nde Kredi Kartları menüsü Kredi Kartı Başvurusu adımı altında Ek Kart seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bonus Sanal Card ile taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Evet.

ING Bonus Card ödemesi için Otomatik Ödeme Talimatı nasıl verilir?

İnternet Şubesi’nden, hesabınızın bulunduğu şubeden veya 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’nı arayarak  otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.  Talimat ile ekstre borcunuzun son ödeme tarihinde hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlarsınız. Ayrıca, tanımlı Destek Hesap’ınız varsa,  vadesiz hesabınızda para olmasa bile ödemeniz gerçekleşir. 

+destek Acil Asist Hizmetleri nelerdir?


Bilgi Hattı

Kart Sahibi acil hizmet gerekliliği dışında kalan durumlarda +destek hattını arayarak aşağıdaki iş kollarında ve asistanlık ile bağlantılı hizmet veren tüm birimlerin telefon numaraları ve adres bilgilerini öğrenebilecektir:
 • Ambulans, Hastane, Doktor, Nöbetçi Eczane hizmet ve bilgileri, 
 • Seyahat Acentaları, Araba Kiralama, Hava Yolu, Havaalanı/Denizyolları , Otel/Konaklama, Restoran/Kafe, Eğlence/Show Merkezleri , Müzeler/Kültür Merkezleri , Elçilik /Konsolosluklar hizmet ve bilgileri, 
 • Çilingir, Camcı, Su Tesisatçıları, Elektrik Tesisatçıları, Marangoz İşleri ,Boya İşleri, İnşaat İşleri, Uydu Anten Servisleri, Beyaz / Elektrikli Eşya Servisleri, Halı/Döşemecilik/Kumaşçı, Evden Eve Nakliyat Şirketleri, Diğer İş Kolları hizmet ve bilgileri 
Bu hizmetlerden yararlanılması halinde, oluşacak masrafların tamamı kart sahibi tarafından ilgili işkoluna yapılacaktır. +destek bu tür hizmetlerin verilmesi için, yalnızca kart sahibi ile işkolunu buluşturacak, hizmetin ifası veya yanlış ifasından dolayı ortaya çıkacak olan hasar veya zarardan hiç bir şekilde sorumlu olmayacaktır.  

Su Tesisatı Hizmeti

Kart Sahibinin ikamet ettiği konutun temiz su tesisatındaki kırılma/patlama nedeniyle acil tamir gerektiren durumlarda +destek, bir tesisatçıyı ikametgah adresine yollama, standart malzeme ve işçilik masraflarını her bir olay başına azami 50.-USD'a kadar, bir yıl içinde azami 3 defaya mahsus olmak üzere üstlenir. Bu limiti aşan masraflar, önceden onaylanması durumunda Kart Sahibi tarafından direkt ödenecektir.
Konut içindeki sıhhi tesisat, musluk ve diğer donanıma bağlı olmayan her türlü elemanın tamiri; tesisat hasar veya kırılmasından kaynaklansa dahi her türlü ıslanma, kaçak, sızıntı ve benzerinden dolayı meydana gelen hasarın tazmin ve tamiri; sıhhi tesisata bağlı her türlü elektrikli ev eşyası, beyaz eşya, ısıtıcılar, filtrelerin tamir veya değişimi, sıhhi tesisat malzemesinin tamirinden doğan veya değişiminden doğan malzeme masrafları; konutun bulunduğu bina genelinde ve üçüncü şahıs konutlarına ait tesisat veya diğer donanım konut içinden geçse dahi tesisatın tamiri ve bu hasar nedeniyle oluşan hasarın tazmin ve tamiri; kanalizasyon/pis su tesisatlarının tıkanması veya tamiri kapsam dışıdır.

Elektrik Tesisatı Hizmeti

Kart Sahibinin ikamet ettiği konutun dahili elektrik tesisatında (elektrik sigortasından priz/elektrik anahtarlarına kadar) bir hata veya bir hasar nedeniyle elektrik kesilmesi durumunda, +destek bir elektrikçiyi ikametgah adresine yollama, standart malzeme ve işçilik masraflarını her bir olay başına azami 50.-USD'a kadar, bir yıl içinde azami 3 defaya mahsus olmak üzere üstlenir. Bu limiti aşan masraflar, önceden onaylanması durumunda Kart Sahibi tarafından direkt ödenecektir.
Konut içindeki elektrik tesisatından yararlanılmasını sağlayan her türlü elemanların (lamba, duy, floresan, priz, elektrik düğmesi) tamiri; tesisat hasarından kaynaklansa dahi her türlü elektrikli ev aleti hasarının tazmin ve tamiri; tesisata bağlı her türlü elektrikli ev eşyası, beyaz eşya, ısıtıcılar, havalandırma tesisatı ve benzerinin tamiri veya voltaj alçalıp yükselmesinden doğan zararlarının tamiri; konutun bulunduğu bina genelinde ve üçüncü şahıs konutlarına ait tesisat veya diğer donanım konut içinden geçse dahi tesisatın tamiri ve bu hasar nedeniyle oluşan hasarın tazmin ve tamiri kapsam dışıdır.

Çilingir Hizmeti

Kart Sahibinin ikamet ettiği konut anahtarının kaybedilmesi, unutulması, kazaen veya hırsızlık neticesinde hasarı gibi durumlarda konuta girilebilmesi için +destek bir çilingiri Kart Sahibinin ikametgah adresine yollama, standart malzeme ve işçilik masraflarını her bir olay başına azami 50.-USD'a kadar, bir yıl içinde azami 3 defaya mahsus olmak üzere üstlenir. Bu limiti aşan masraflar, önceden onaylanması durumunda Kart Sahibi tarafından direkt ödenecektir.
Ek anahtar yaptırılması, kilit değiştirilmesi sonucu oluşacak malzeme masrafları kapsam dışıdır.

Cam İşleri Hizmeti

Kart Sahibinin ikamet ettiği konutun dış yüzey camlarının herhangi bir sebeple kırılması durumunda +destek bir camcıyı ikametgah adresine yollama, standart malzeme ve işçilik masraflarını her bir olay başına azami 50.-USD'a kadar, bir yıl içinde azami 3 defaya mahsus olmak üzere üstlenir. Bu limiti aşan masraflar, önceden onaylanması durumunda Kart Sahibi tarafından direkt ödenecektir.

Otelde Konaklama

Kart Sahibinin ikamet ettiği konutta yangın veya dahili su basması sonucunda ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde hasar meydana gelmesi durumunda ING Bonus Sahiplerinin azami 4 yıldızlı bir otelde (+destek tarafından belirlenen), oda/kahvaltı (ekstralar Kart Sahibine aittir) kalışını kişi başına azami 2 gece olmak üzere üstlenir. Seçilecek Otel 4 Yıldızlı (yok ise 3 Yıldızlı) ve en fazla 50 Km uzaklıkta olacaktır. 
Bu hizmet, +destek Konut Servis Görevlileri tarafından Konutun ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde olmasına istinaden tutulan rapor ve fotoğraflar sonucunda verilecektir.

Konutun Korunması ve Gözetimi

Kart Sahibinin ikamet ettiği konutta yangın veya dahili su basması sonucunda ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde hasar meydana gelmesi durumunda +destek konutun hırsızlıktan korunması için azami 48 saatle sınırlı olmak üzere koruma görevlisi veya gece bekçisi temin eder ve masraflarını öder.  
Bu hizmet, +destek Konut Servis Görevlileri tarafından Konutun ikamet etmeyi engelleyecek düzeyde olmasına istinaden tutulan rapor ve fotoğraflar sonucunda verilecektir.

Daimi İkametgaha Öngörülmeyen Dönüş 

a- Daimi İkametgahın Ciddi Hasar Görmesi Durumunda : Kart Sahibinin daimi ikamet ettiği konutun yangın veya hırsızlık neticesinde ağır hasar görmesi nedeniyle daimi ikametgahına acil dönmesi gerektiğinde, ING Bonus Sahibinin ekonomi sınıfı tarifeli bir uçuşla geri dönebilmesi üzere (varsa mevcut biletini de kullanarak) uçak bileti masrafını öder ve uçuşu organize eder.
Bu teminatın geçerli olabilmesi için, Sigortalının olayı gösteren resmi makamlardan alınmış bir belgeyi +destek’e ibraz etmesi gereklidir. (İtfaiye raporu, polis raporu gibi).

b- Yakının Vefatı Durumunda : Kart Sahibinin, ikametgahındaki akrabasının vefatı nedeniyle daimi ikametgahına acil dönmesi gerekiyor ise, ING Bonus Sahibinin ekonomi sınıfı tarifeli bir uçuşla geri dönebilmesi üzere (var ise mevcut biletini de kullanarak) uçak bileti masrafını öder ve uçuşu organize eder.
Geri dönüş sonrasında Yakının vefatı resmi bir evrak ile belgelendirilmelidir.

Pet Line

Kart Sahibinin evcil hayvanıyla ilgili acil olan veya olmayan sorunlarında +destek’e başvurması halinde +destek, kart sahibini anlaşmalı veteriner ile görüştürerek gerekli yardımın alınmasını sağlayacaktır. Veterinerin evcil hayvanı görmesi gerektiği durumlarda, kart sahibinin yapmış olduğu tüm veteriner harcamaları kart sahibinin kendi sorumluluğundadır. Ancak organizasyonel anlamda +destek, kart sahibine her türlü desteği sağlayacaktır.

+destek Kart sahibinin yükümlülükleri nelerdir?

A) GENEL PROSEDÜR

Acil bir durumda Kart Sahibi +destek ‘in İstanbul Ofisini 24 saat boyunca, kendisine verilmiş olan 0 216 524 36 67 nolu telefon numarasından herhangi bir şahsi girişimde bulunmadan önce arar :

Adını ve Soyadını, Kart Bilgilerini,

Kendisine ulaşılabilecek yer ve telefon numarasını,

Karşılaştığı problemi ve istenen yardımın türünü bildirir.

B) TIBBİ NAKİL

Eğer Kart Sahibi Tıbbi Nakil  için başvuruyorsa şunları temin etmelidir :

i) +destek ‘in bir an önce devreye girebilmesi için, kendisi ya da yükümlü olduğu kişinin :
Kaldırıldığı hastanenin adı, adresi ve telefon numarası.

Tedavi eden doktorun ve varsa aile doktorunun adres ve telefon numarası.

ii) +destek ‘in Medikal Ekibi veya temsilcileri Kart Sahibinin durumunu tesbit edebilmek için onun yanına serbestçe girebileceklerdir. Şayet bu yükümlülük yerine getirilmezse ve haklı bir itiraz olması hariç, Kart Sahibi tıbbi yardıma hak kazanmayacaktır. 

iii) Herhalükarda +destek Medikal Ekibi tedaviyi üstlenen doktor ile mutabık kalarak nakil tarih ve aracını  tayin edecektir.

iv) Hastanede yatmayı gerektiren bedeni zarar/yaralanma durumunda Kart Sahibi veya onun adına hareket eden kişi olayın vuku tarihinden itibaren 120 saat içinde +destek ‘i haberdar edecektir. Bu haberin verilmemesi halinde, +destek ortaya çıkacak masrafları Kart Sahibine ödememe hakkına sahip olacaktır.

C) GENEL HÜKÜMLER

i) Sınırlama

Bir hasar sonucunda oluşan Asistans Talebi ortaya çıktığında, Kart Sahibi bu hasarı sınırlamak ya da durdurmak için çaba sarfetmek durumundadır. Kapsam dışında yapılan tüm masraflar ve Kart Sahibi adına ödenen bedeller, Kart Sahibinin önceden onayı alınması koşulu ile kendisinden tahsil edilir. Onay verilmeyen bedellerde, ING Bonus Sahibinin talebi üzerine vakada asistanslık hizmetleri limitleri oranında gerçekleştirecektir.

ii) İstirdat (Geri alım)

Kart Sahibi +destek ‘in ilgili kaynaklardan gerekli ödemeleri geri alabilmesi için +destek ‘in her türlü belgeyi sağlayacak ve formaliteleri yerine getirecektir.

+destek telefon numarası: 0 212 328 28 28

+destek nedir?

ING Bonus Card’a özel +destek asistans hizmeti sayesinde, hangi sorunla karşılaşırsanız karşılaşın, tek bir telefonla sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Kart şifremi nasıl alabilirim?

Şifrenizi SMS ŞİFRE ile anında alabilirsiniz. Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan SIFRE yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 2205’e kısa mesaj gönderin, şifreniz hemen gelsin. (Örnek: SIFRE 1111)

Kart şifrenizi ING Mobil, İnternet Şubesi ve ATM kanallarından da alabilirsiniz.
 
 • ING Mobil’den şifre almak için sırasıyla; Bana Özel – Ayarlar – Şifre İşlemlerim 
 • İnternet Şubesi’nden şifre almak için sırasıyla; Ayarlar – Hesaplar ve Kredi Kartları – Kart İşlemleri – Kart Şifre İşlemleri 
 • ATM'den şifre almak için sırasıyla; Giriş – Kart Şifresi Oluşturma 
Şifrenizi aldıktan sonra kartınızı ATM’lerde kullanarak şifrenizin karta yüklenmesini sağlayabilirsiniz.
Göz atın...
Dijital Bankacılık

İnternet Şubesi, ING Mobil, Telefon Bankacılığı ve ATM'lerimizle 7/24 hizmetinizdeyiz...

Detaylı bilgi için tıklayın.