Kartlar - SSS


Göster: 

Araçlar

Taksitli Avans Hesaplama Aracı

Avans Tutarı
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Taksit Sayısı
 • Toplam Geri Ödeme TL
* Hesaplama aracı, işlemin yapıldığı gün ile ilk taksitin yansıdığı hesap özetinin son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayımıyla çalışmaktadır. Her bir kart için işlemin yapıldığı gün hesaplanan gerçek ödeme tutarlarıyla hesaplama aracında belirtilen tutarlar arasında küçük farklılıklar olabilir. Nihai geri ödeme planı kullanımınız esnasında oluşturulacaktır.

Merak Ettikleriniz

Sanal Kredi Kartı ile taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Evet.

Pegasus BolBol Premium ile yurt dışı tatillerinde seyahat sigortanız hediye!

Yurt dışı tatillerinizde başınıza gelecek talihsizlikler keyfinizi kaçırmasın diye Seyahat Sigortanız Pegasus BolBol Premium Kart’tan hediye!

Üstelik bu sigorta kapsamında kazalara karsı 125.000 Euro’ya kadar güvence altındasınız. Tarifeli bagajlarınızın zarar görmesi, çalınması ve gecikmesi gibi beklenmedik aksiliklerden hastane masraflarına kadar kullanabileceginiz Seyahat Sigortanız hakkında detaylı bilgiye Telefon Bankacılığı'mızdan ulaşabilirsiniz.

Sanal Kredi Kartı için kart ücreti öder miyim?

Hayır, ING Sanal Kredi kartı için kart ücreti ödenmez.

Kredi Kartı borcunun Otomatik Ödeme Talimatı nasıl verilir?

ING Mobil'den, İnternet Şubesi’nden, hesabınızın bulunduğu şubeden veya 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’nı arayarak otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Talimat ile ekstre borcunuzun son ödeme tarihinde hesabınızdan otomatik olarak çekilmesini sağlarsınız. Ayrıca, tanımlı Destek Hesap’ınız varsa, vadesiz hesabınızda para olmasa bile ödemeniz gerçekleşir.

Kredi Kartımı İnternetten Alışverişe Nasıl Açarım?

Kartınızı internet işlemlerine, ING Mobil Kart Ayarları menüsünden veya ING Telefon Bankacılığı üzerinden açabilirsiniz.

Kredi Kartı hesap özeti açıklamaları

Kart Limiti: Yurt içi ve yurt dışında yapacağınız perakende alışveriş ve/veya nakit çekim işlemleri için kredi kartınıza tahsis edilen toplam tutarı göstermektedir. Kartınıza bağlı ek kartlarınızın da aynı limiti paylaştığını unutmayınız. Dilerseniz ek kartınıza/kartlarınıza toplam limit içerisinde kalmak kaydıyla farklı bir limit tanımlatabilirsiniz.
Hesap Kesim Tarihi: Kredi kartı hesabınızın kesildiği ve hesap özetinin düzenlendiği tarihi göstermektedir.
Son Ödeme Tarihi: Hesap özetinizde belirtilen asgari tutarın ödenmesi gereken son tarihi gösterir.
Bonus: Bonus özellikli kredi kartlarıyla Bonus Üye İşyerleri’nden yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puandır.
BolPuan: Pegasus BolBol kredi kartlarıyla yaptığınız harcamalardan kazandığınız puandır. Fatura ve vergi ödemeleri, sigorta hizmetleri, kamu işlemleri ve hizmetleri, köprü ve otoyol ücretleri ve para cezaları BolPuan kazanımına dahil değildir. Bir ekstre döneminde kazanılabilecek maksimum BolPuan miktarı; Pegasus BolBol Classic için kart limitinin %0.5’i, Pegasus BolBol Premium için kart limitinin %1’i kadar TL karşılığı BolPuan’dır. Bir ekstre döneminde limitin üzerinde yapılan harcamalardan ilave BolPuan kazanımı olmayacaktır. BolPuan kazanımı ile ilgili en güncel bilgiye flypgs.com ve ing.com.tr adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Dijital Ekstre:
Hesap özetinize, size özel kullanıcı kodu ve şifreniz ile güvenli iletişim kanalı olan ING Mobil ve İnternet Şubesi’nden daha hızlı ve kolay şekilde ulaşmanızı sağlar. ING Mobil ve İnternet Şubesi, bankamızda yer alan her türlü finansal verinizin korunması için en güvenilir kanal olup; Şube, Telefon Bankacılığı, ING Mobil ve İnternet Şubesi’nden Dijital Ekstre’ye geçiş tercihinde bulunabilirsiniz.

Faiz nasıl hesaplanır?
Dönem borcunun bir kısmının ödenmesi halinde (Asgari tutarın ödenmesi zorunludur) kalan hesap bakiyesi üzerinden faiz hesaplanır. Kalan hesap bakiyesine, asgari tutar ve üzerinde ödeme yapılması durumunda akdi faiz (kredi faizi), asgari tutarın altında ödeme yapılması durumunda ise asgari tutarın ödenmeyen kısmı için gecikme faizi, kalan hesap bakiyesinin asgari tutarı aşan kısmı için akdi faiz (kredi faizi) uygulanır. Kart uygulamasından doğan borçlarda hiçbir şekilde bileşik faiz uygulanmamaktadır. 

Nakit çekim işlemlerinde, nakit çekilen gün faiz işlemeye başlar ve çekilen tutar ödeninceye veya tamamının ödenmediği durumlarda hesap kesim tarihine kadar faiz işletilir. (Casino harcamaları nakit çekim işlemi olarak değerlendirilir) Hesap özetinde yer alan kredi faiz oranına BSMV, KKDF dahil değildir. Yurtdışında yaptığınız alışveriş ve nakit avans işlemleriniz ve ücretleri TL’ye dönüştürülerek hesap özetinizde bildirilir. Ayrıca bu işlemlerin USD tutarı bilgi amaçlı olarak hesap özetinizde yer alır. Para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan işlemlerde, işlem tutarı Uluslararası Kartlı Ödeme Kuruluşlarınca belirlenen dönüşüm kuru üzerinden USD’ye çevrilir, %2 dönüşüm kuru marjı uygulanır ve Banka'ya USD olarak yansıtılır. Yurt içinde faaliyet gösteren yabancı işyerlerinden ya da internet siteleri üzerinden yapılan bazı mal/hizmet alımlarında, ilgili işyerinin anlaşmalı bankasının yurt dışında yerleşik olması nedeniyle, işlem tutarları da Bankamıza VISA ve MASTERCARD tarafından USD cinsinden transfer edilmektedir. Bu uygulama, Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri kuralları gereği olup Bankamızdan kaynaklanmamaktadır. USD cinsinden Banka’ya yansıtılan harcama tutarları, işlemlerin Banka’ya yansıdığı tarihte saat 17:30 itibarıyla geçerli olan, www.ing.com.tr’de yer alan Dijital Bankacılık kanalları USD döviz satış kuru ile Türk Lirası’na çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.

Ücretlendirme
Yıllık Kart Ücreti; Standart Bonus Kart ücreti 160 TL, Bonus Plus Kart ücreti 185 TL, Bonus Premium Kart ücreti 185 TL, Bonus Platinum Kart ücreti 208 TL, Özel Bankacılık Kredi Kartı ücreti 208 TL, Pegasus Classic Kart ücreti 92 TL, Pegasus Premium Kart ücreti 250 TL, Bonus Business Kart ücreti 213 TL ve Bonus KOBİ Kart 213 TL’dir. Standart Ek Bonus Kart ücreti 80 TL, Ek Bonus Plus Kart ücreti 92,50 TL, Ek Bonus Premium Kart ücreti 92,50 TL, Ek Bonus Platinum Kart ücreti 104 TL, Ek Özel Bankacılık Kredi Kartı ücreti 104 TL, Pegasus Classic Ek Kart ücreti 46 TL, Pegasus Premium Ek Kart ücreti 125 TL, Ek Bonus Business Kart ücreti 106,50 TL ve Ek Bonus KOBİ Kart 106,50 TL’dir. Bireysel müşterilerimize sunulmakta olan ING Light Kart ücretsizdir. ING ATM ve şubelerinden yapılacak yurt içi nakit çekim işlemlerinden %1, diğer banka ATM ve şubelerinden yapılacak nakit çekim işlemlerinden %3,50 + 0,50 TL, yurt dışı nakit çekim işlemlerinden ise %1+5 ücret alınır, bu oran ve tutarlara BSMV dahil değildir. Limit Aşım faiz oranı %1,89'dur. Asgari ödeme tutarı, dönem borcunun %20'sidir. Asgari tutar BDDK tarafından belirlenmekte olup, banka bu miktardan az olmamak üzere asgari ödeme tutarı belirleyebilecektir.  Çekilen taksitli avans tutarına 2-12 ay için tüm vadelerde %1,89 faiz oranı yansıtılacaktır. (Bu orana KKDF ve BSMV dahil değildir).

Ödeme yöntemleri
Ödemelerinizi ING Şubesi, PTT Şubeleri*, ING ATM’leri, Telefon Bankacılığı, ING Mobil ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile doğrudan kredi kartı hesabınıza yapabilir veya Şubelerimiz, Telefon Bankacılığı ve İnternet Bankacılığı aracılığı ile talimat vererek dönem sonlarında hesaplarınızdan otomatik olarak tahsil edilmesini sağlayabilirsiniz. 
*PTT Mobil için 1,25 TL, ATM için 1,75 TL, Şube için 4,50 TL olarak ödeme başına ücret yansıtılmaktadır. Bu ücrete BSMV dahildir.

ING Özel Bankacılık Kredi Kartı
ING Özel Bankacılık kredi kartı olan müşterilerimiz (0212) 317 07 77-1’den ING Özel Bankacılık Seyahat ve Hizmet Hattı’na ulaşabilirler. ING Özel Bankacılık Kredi Kartı ayrıcalıkları yalnızca Bankamızda 1.000.000 TL ve üzerinde bakiye bulunduran müşterilerimize sunulur. Lounge hizmeti, 6 ay boyunca aktif kredi kartı kullanımı ile sunulur. Banka tarafından tanımlanmış haklar ve fiyat tarifeleri, istenildiğinde değiştirilebilir. ING Özel Bankacılık Kredi Kartı ile sunulan hizmetler, anlaşmalı firmalar aracılığıyla sağlanır.

Adres, telefon, faks, hesap kesim tarihi değişikliği
İletişimimizin sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi için Bankamızda gerekli belgelerinizin tam olması halinde, sabit telefon ve cep telefon numarası değişikliklerinizi en yakın Şubemize başvurarak, adres ve hesap kesim tarihi değişiklik talebinizi ise Telefon Bankacılığı’nı arayarak yapabilirsiniz. Bankamızda gerekli belgelerinizin tam olmaması halinde ise bu belgeleri Şubemizden tamamlayabilirsiniz.

Kartınızın çalınması veya kaybolması durumunda zaman geçirmeden Telefon Bankacılığı’nı arayarak veya en yakın Şubemize haber veriniz. 

Her türlü talep ve sorularınız için Telefon Bankacılığı : 0850 222 0 600 Adres: Saray Mah. Dr. Adnan Büyükdeniz Cad. No:4 CESSAS Plaza 2. Blok Ümraniye 34768 İstanbul www.ing.com.tr

ÖNEMLİ NOT:
Bankamızdan kullanmış olduğunuz kredi kartı dahil; başkaca bir kredi ürününüzün borç bakiyesinin 2 taksit ve daha fazla gecikmeli duruma düşmesi, varsa gayrinakdi kredinizin tazmin edilmesi veya çek sorumluluk bedelinin Bankamızca tazmin edilmesi ya da ortağı olabileceğiniz herhangi bir firma riskinin takip hesaplarına alınması durumunda kredi kartı limitiniz bloke edilir. Diğer kredi ürünlerindeki olumsuzluğun giderilmesi halinde, başkaca bir neden yoksa kredi kartı limit blokeniz kısmen veya tamamen kaldırılır.

Kredi Kartı Harcama İtiraz Formu

Kredi kartı harcama itiraz formu için tıklayın.  

ING Pegasus BolBol Premium Kart ile ne kadar kazanç sağlarım?

 • Vale Parking: Güncel fiyat 12-24 saat arası 62 TL’dir. 10 adet kullanım hakkı ile 270 TL kazanç elde edersiniz. 
 • SAW Lounge: Güncel lounge fiyatı iç hatlarda 140 TL, dış hatlarda 140 TL. 10 adet kullanım hakkı ile 700 TL kazanç elde edersiniz. 
 • Flash Pass: Güncel hızlı geçiş fiyatı iç hatlarda 35 TL, dış hatlarda 50 TL. 10 adet kullanım hakkı ile 250 TL kazanç elde edersiniz. 

Pegasus BolBol Premium Kartım var, Vale Parking hizmetini nasıl kullanabilirim?

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlarınızda otoparktan %50 indirimli faydalanabiliriniz. Vale Parking indiriminden yıl boyunca 10 kez yararlanmak için yapmanız gereken tek sey, otopark ücretinizi  Pegasus BolBol Premium Kart’ınızla ödemeniz.

Vale Parking hizmetimizden yararlanmak için aracınızı Sabiha Gökçen Havalimanı Giden Katı ISG Vale teslim noktasından görevli kişilere teslim edebilirsiniz. Sigorta kapsamında aracınızın park edilmesi sağlanır. Seyahat dönüşünde ana terminal gelen katında yer alan Vale ödeme noktasında Pegasus BolBol Premium Kredi Kart sahiplerinin otopark ücretine 50% indirim uygulanır. İndirimli otopark ücretine ilaveten 35 TL vale hizmet bedeli tahsil edilir. Ödemenizi Pegasus BolBol Premium Kart'ınız ile yapmayı unutmayın.

%50 indirimli Lounge hizmetini nasıl kullanabilirim?

Pegasus BolBol Premium Kart’ınızla, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki Lounge’umuzda sizi %50 indirimle ağırlayalım.

Yılda 10 kez kullanacağınız %50 indirimli Lounge hizmetimizden yararlanmak için;

 • Sabiha Gökçen Havalimanı giden yolcu katı, iç hat ve dış hat son güvenlik kontrolünden geçtikten sonra 203 ve 206 numaralı kapıların yanında ISG Lounge’u ziyaret edebilirsiniz. 
 • ISG Lounge’lara konuk olan misafirlerimiz, ikram edilen sıcak-soğuk, alkollü-alkolsüz* içecek çeşitlerinin yanı sıra pastane ürünleri, tatlı-tuzlu kurabiye çeşitleri, tatlılar, mini sandviçler, hamur işleri, meyveler, ara sıcaklar, cips-çerez, Starbucks kahvesi ve günün çorbasıyla ağırlanıyorlar. 
 • Misafirlerimiz ayrıca ücretsiz internet hizmetinin yanı sıra ulusal gazete ve dergilere de erişebilir. Ödemenizi Pegasus BolBol Premium Kart'ınız ile yapmayı unutmayın. 

Pegasus BolBol Premium Kart'ımla Flash Pass (Hızlı Geçiş) özelliğini nasıl kullanabilirim?

 • Pegasus BolBol Premium Kartlılar, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar terminallerinde Flash Pass hizmetini yılda 10 kez ücretsiz olarak kullanabilir, sıra beklemezler.
 • İsterseniz QR kodlarınızı Whatsapp’tan sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz
 • Pegasus BolBol Premium Kart'ınızın size sunduğu Flash Pass hizmetinden faydalanmak için Flash Pass noktalarındaki görevlilere ING Mobil üzerinden alacağınız QR kodunuzu gösterebilirsiniz.
 • İç Hatlar Terminali Flash Pass noktaları için  ING Mobil üzerinden aldığınız QR kodunuzu oluşturun.
 • İç Hatlar Terminali için Flash Pass hakkınızı kullanabileceğiniz noktalar: 
  • Terminal Ana Giriş Flash Pass Güvenlik Noktası (Flash Pass tabelasının asılı olduğu ana giriş noktası)
  • İç Hatlar Giden Yolcu Flash Pass Güvenlik Noktası (İç hatlar gidiş katı G kontuarının karşısında bulunan asma katta Flash Pass tabelasının bulunduğu nokta)
 • Dış Hatlar Terminali Flash Pass noktaları için  ING Mobil üzerinden aldığınız QR kodunuzu oluşturun. 
 • Dış Hatlar Terminali için Flash Pass hakkınızı kullanabileceğiniz noktalar: 
  • Terminal Ana Giriş Flash Pass Güvenlik Noktası  (Flash Pass tabelasının asılı olduğu ana giriş noktası)
  • Dış Hatlar Giden Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası (33 numaralı pasaport bankosu, dış hatlar gidiş katı pasaport kontrol noktası),
  • Dış Hatlar Gelen Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası (18 numaralı pasaport bankosu, dış hatlar geliş katı pasaport kontrol noktası)
 • Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde aldığınız şifrenizi 30 gün içerisinde seyahatinizden dönerken Gelen Yolcu Flash Pass Pasaport Kontrol Noktası'nda da kullanabilirsiniz. 

Yurt dışında kredi kartımı kullandığımda döviz harcamalarımın TL dönüşümü nasıl hesaplanır?

 • Yurt dışında yaptığınız alışveriş, nakit avans işlemleriniz ve ücretleri, TL'ye dönüştürülerek hesap özetinizde bildirilir. Bu işlemlerin USD tutarı, bilgi amaçlı olarak hesap özetinizde yer alır. 
 • Para birimi USD olmayan ülkelerde yapılan işlemlerde, işlem tutarı Uluslararası Kartlı Ödeme Kuruluşlarınca belirlenen dönüşüm kuru üzerinden USD'ye çevrilir, %2 dönüşüm kuru marjı uygulanır ve bankamıza USD olarak yansıtılır. 
 • Yurt içinde faaliyet gösteren yabancı işyerlerinden ya da internet siteleri üzerinden yapılan bazı mal/hizmet alımlarında, ilgili işyerinin anlaşmalı bankasının yurt dışında yerleşik olması nedeniyle, işlem tutarları da bankamıza VISA ve MASTERCARD tarafından USD cinsinden transfer edilir. Bu uygulama, Uluslararası Kartlı Ödeme Sistemleri kuralları gereğidir, bankamızdan kaynaklanmaz. 
 • USD cinsinden bankamıza yansıtılan harcama tutarları, işlemlerin bankamıza yansıdığı tarihte saat 17:30 itibariyla geçerli olan USD döviz satış kuru ile Türk Lirası'na çevrilerek kart hesabına borç kaydedilir.
Döviz kurlarını görüntülemek için tıklayın. 

Kredi Kartı Yönetmelik Değişikliği ile ilgili Duyuru

Aylık Minimum Ödeme Tutarları ile ilgili

Yönetmeliğe göre*, kredi kartı minimum ödeme oranları müşterilerimizin bankamızda sahip olduğu kredi kartlarının toplam limitine ve bankacılık sektöründe kredi kartı kullanım başlangıç tarihine göre değişiklik gösterecektir. 

17.12.2010 tarihinden sonra ilk kez kredi kartı sahibi olan müşterilerimiz ile ilgili
  • Bu müşterilerimiz için, aylık minimum ödeme tutarı, kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süre ile %40 olarak belirlenmiştir. 
  • Kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süre geçtikten sonra, kullanılacak aylık minimum ödeme tutarları aşağıdaki gibi olacaktır; 
Bankada Bulunan Kredi Kartlarının Toplam Limiti  Aylık Minimum Ödeme Tutarının Dönem Borcuna Oranı
0-15,000 TL %30
15,001-20,000TL arası %35
20,001 TL ve üzeri %40


17.12.2010 tarihinden önce kredi kartı sahibi olan müşterilerimiz ile ilgili
  • Bu müşterilerimiz için, kademeli olarak alttaki aylık minimum ödeme tutarları geçerli olacaktır; 
Aylık Minimum Ödeme Tutarının Dönem Borcuna Oranı
Kredi Kartı Limiti 17.06.2011- 16.12.2011 17.12.2011- 16.06.2012  17.06.2012- 16.12.2012 17.12.2012- 16.06.2013  17.06.2013- 16.12.2013 17.12 2013 ve sonrası 
0-5000 TL %20 %22
%22
%25
%25
%25
5001-15000 TL arasında %22
%25
%25
%25
%25
%25
15,001-20,000 TL arasında %22
%25
%28
%30
%30
%30
20,001 TL ve üzeri %22 %25
%28
%30
%35
%40

Limit Artırımı ile İlgili

Bir takvim yılı içerisinde en fazla üç defa, dönem borcunun yüzde ellisine kadar ödeme yapılan kredi kartlarının limitleri, dönem borcunun tamamının ödenmesine kadar arttırılamayacak ve bu tür kartlar nakit kullanımına kapatılacaktır. ** 

*Söz konusu yönetmelik, Resmi Gazete’de yayımlandığı tarih olan 17.12.2010 tarihinde yürürlüğe girmiştir. 
** Limit Artırımı ile ilgili uygulama ise yönetmeliğin Resmi Gazete’de yayım tarihi olan 17.12.2010 tarihinden 6 ay sonra yürürlüğe girmiştir.


ING Bonus Ek Kart başvurumu nasıl gerçekleştirebilirim?

ING Bonus Ek Kart başvurunuzu ING Şubelerimizden, Telefon Bankacılığı'ndan veya ING İnternet Şubesi'nde Kredi Kartları menüsü Kredi Kartı Başvurusu adımı altında Ek Kart seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kart şifremi nasıl alabilirim?

Şifrenizi SMS ŞİFRE ile anında alabilirsiniz. Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuzdan SIFRE yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 4 hanesini 2205’e kısa mesaj gönderin, şifreniz hemen gelsin. (Örnek: SIFRE 1111)

Kart şifrenizi ING Mobil, İnternet Şubesi ve ATM kanallarından da alabilirsiniz.
 
 • ING Mobil’den şifre almak için sırasıyla; Bana Özel – Ayarlar – Şifre İşlemlerim 
 • İnternet Şubesi’nden şifre almak için sırasıyla; Ayarlar – Hesaplar ve Kredi Kartları – Kart İşlemleri – Kart Şifre İşlemleri 
 • ATM'den şifre almak için sırasıyla; Giriş – Kart Şifresi Oluşturma 
Şifrenizi aldıktan sonra kartınızı ATM’lerde kullanarak şifrenizin karta yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

+destek Asistans Hizmetinin sonlanması hakkında

ING Kredi Kart'larının sunduğu +destek Asistans Hizmeti 30/04/2020 itibariyle sonlanmıştır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.
Göz atın...
Dijital Bankacılık

İnternet Şubesi, ING Mobil, Telefon Bankacılığı ve ATM'lerimizle 7/24 hizmetinizdeyiz...

Detaylı bilgi için tıklayın.