Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortası

Zorunlu Deprem Sigortanızı hemen yaptırın, deprem sonucu binanızda ve temellerinde meydana gelebilecek maddi zararlara karşı hazırlıklı olun.

Poliçenizi hazırlatmak için size en yakın şubemize uğrayabilirsiniz.

* *DASK sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’na ait bir poliçe olup, Zurich Sigorta A.Ş. aracılığı ile sunulmaktadır. ING Bank A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.’nin yetkili acentesidir. 

Neden Zorunlu Deprem Sigortası/DASK almalıyım?

27 Eylül 2000 tarihi itibariyle kanun kapsamındaki meskenler için deprem sigortası yaptırmak zorunlu hale getirilen Zorunlu Deprem Sigortası Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından sunulmakta ve teminat sağlanmaktadır.

Zorunlu Deprem Sigortası (DASK), genel anlamda, belediye sınırları içinde kalan meskenlere yönelik olarak oluşturulan bir sigorta sistemidir.

Bu ürünün sahipliği çeşitli kamu dairelerinde (Su idaresi, Doğalgaz idaresi, Elektrik idaresi vb.) denetlenerek bu kuruluşlarda işlem yapılabilmesi için ilgili meskene ait yapılan işlemler için ön koşul olarak beklenmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası ile deprem ve deprem sonucu oluşabilecek yangın, infilak, yer kayması sonucu oluşacak sigortalı binalardaki maddi zararlar teminat kapsamındadır. 

Ayrıntılı bilgi için 0850 250 7500 numaralı hattı arayabilir veya Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.