Konut Eşya Sigortası

Eşyalarınız koruma altında!

Evinizdeki eşyalarınızı, hırsızlık, yangın, sel, su baskını ya da deprem gibi durumlara karşı nasıl koruyorsunuz? 

Konut Eşya Sigortası ile evinizde yer alan eşyaları yangın, deprem, hırsızlık ve sel felaketleri karşısında güvence altına alabilirsiniz.

  *Konut Eşya Sigortası Zurich Sigorta A.Ş. aracılığı ile sunulur. ING Bank A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.’nin yetkili acentesidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Konut Eşya Sigortası Nedir?

 • Farklı paket seçenekleri olan kapsamlı eşya sigortasıdır. 
 • Konut Eşya Paketi, müşterinin evlerindeki eşyalarını yangın, fırtına, deprem ve sel gibi risklere karşı korurken, beklenmedik sebeplerle oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetini hızlı ve ücretsiz olarak müşterinin evine ulaştırır. 
 • Konut Eşya Paketi, zarar gören ya da çalınan eşyaların yenilenmesi için de müşterilere destek olur. 
Konut Eşya Sigortası Neyi Kapsar?

Konut Eşya Sigortası, müşterilerin evlerinde bulunan eşyaları yangın, sel, deprem, su baskını gibi doğal afetlere ve hırsızlık gibi olaylara karşı güvence altına alır. Aynı zamanda müşterilerimize, oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetlerini ücretsiz olarak sunar. 

Konut Eşya Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

Konut Eşya sigortasıyla müşteriler farklı paketler içinden ihtiyaçlarına uygun teminat tutarını seçip, evlerindeki eşyaları beklenmedik olaylara karşı güvence altına alırken; oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetini hızlı ve ücretsiz olarak ulaşabilirler.

Konut Eşya Sigortası Zorunlu mu?

Zorunlu değildir.

Kimler Konut Eşya Sigortası Yaptırabilir?

Ev sahibi veya kiracı olan kiracılar ve ev sahipleri Konut Eşya Sigortası yaptırabilir.

Konut Eşya Sigortası TV Kırılmasını Karşılar mı?

Kazaen kırılmalar teminat dışıdır. Sadece deprem vb. gibi durumlardan hasar görür ise teminat kapsamındadır. Ancak son paketin içinde bulunan elektronik cihaz teminatı, TV’nin bozulması gibi durumlara karşı tamir ücretini karşılar.

Neden Konut Eşya Sigortası almalıyım?

Konut Eşya Sigorta ürünüyle, 40.000 TL'ye kadar eşyalarınızı yangın, deprem, hırsızlık ve sel felaketleri karşısında yaşayacağınız hasarlar karşısında güvence altına alabilirsiniz. Bu güvencelerin yanında, ayrıca 17.500 TL'ye varan kaza sonucu maluliyet durumunda size, kaza sonucu vefat durumunda ise sevdiklerinize ödenecek ferdi kaza teminatına sahip olabilirsiniz.

Yılda 3 kere alabileceğiniz çilingir hizmeti ile anahtarınızı kaybetmeniz ya da unuttuğunuz durumlarda 600 TL değerinde çilingir hizmetine sahip olabilirsiniz.

Aynı çatı altında yaşadığınız aile bireylerinizin yaşayabileceği tüm acil durumda 7/24 ambulans hizmetinden yararlanabileceksiniz.

Özellikler

Konut Eşya Sigortası ile geniş kapsamlı asistans hizmetlerinden poliçe süreci boyunca yararlanabilirsiniz.
 
 • Elektrik Tesisatı Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konutun dahili elektrik tesisatında meydana gelebilecek problemlerde yararlanabilir. (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar)  
 • Su Tesisatı Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konutun dahili temiz su tesisatındaki kırılma/patlama nedeniyle acil tamir gerektiren durumlarda yararlanabilir.
   (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar) 
 • Çilingir Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konut anahtarının kaybolması, çalınması veya unutulması durumunda 7/24 çilingir hizmetinden yararlanabilir.
   (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar)  
 • Ambulans Hizmeti: Sigortalı ve aynı çatı altında yaşayan aile bireylerine 7/24 tüm acil durumlarda ambulans hizmetinden yararlanabilir.

Teminatlar

Konut Eşya Sigortası  Plan 1  Plan 2  Plan 3
Ürün Fiyatı 414 TL  486 TL  648 TL
Eşya, Yangın, Yıldırım, İnfilak  30.000 TL  35.000 TL 40.000 TL 
Hırsızlık  30.000 TL
 35.000 TL 40.000 TL 
Deprem 30.000 TL  35.000 TL 40.000 TL 
Konut Ek Teminatlar 30.000 TL
 35.000 TL 40.000 TL
Elektronik Cihaz Yok
 Yok  1.500 TL
Ferdi Kaza Vefat / Sürekli Sakatlık 3.000 TL
 4.500 TL  17.500 TL
Acil Tıbbi Danışmanlık
Var  Var Var 
Acil Ambulans ve Tıbbi Nakil Var Var   Var
Yol Yardımı ve Çekici Hizmetleri Var  Var Var 
Konut Yardımı Var  Var Var 
Çilingir Hizmeti Var Var  Var 
 İdari Asistans  Var Var   Var