Konut Eşya Sigortası

Eşyalarınız koruma altında!

Evinizdeki eşyalarınızı, hırsızlık, yangın, sel, su baskını ya da deprem gibi durumlara karşı nasıl koruyorsunuz? 

Konut Eşya Sigortası (KEP) ile evinizde yer alan eşyaları yangın, deprem, hırsızlık ve sel felaketleri karşısında güvence altına alabilirsiniz.

Konut Eşya Sigortası nedir?

Farklı paket seçenekleri olan kapsamlı eşya sigortasıdır. Konut Eşya Paketi, müşterinin evlerindeki eşyalarını yangın, fırtına, deprem ve sel gibi risklere karşı korurken, beklenmedik sebeplerle oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetini hızlı ve ücretsiz olarak müşterinin evine ulaştırır.
 Konut Eşya Paketi, zarar gören ya da çalınan eşyaların yenilenmesi için de müşterilere destek olur.

Neden Konut Eşya Sigortası almalıyım?

Konut Eşya Sigorta ürünüyle eşyalarınızı yangın, deprem, hırsızlık ve sel felaketleri karşısında yaşayacağınız hasarlar karşısında güvence altına alabilirsiniz. Bu güvencelerin yanında, kaza sonucu maluliyet durumunda size, kaza sonucu vefat durumunda ise sevdiklerinize ödenecek ferdi kaza teminatına sahip olabilirsiniz.

Yılda 3 kere alabileceğiniz çilingir hizmeti ile anahtarınızı kaybetmeniz ya da unuttuğunuz durumlarda 600 TL değerinde çilingir hizmetine sahip olabilirsiniz.

Aynı çatı altında yaşadığınız aile bireylerinizin yaşayabileceği tüm acil durumda 7/24 ambulans hizmetinden yararlanabileceksiniz.

Ücretsiz hizmetler nelerdir?

Konut Eşya Sigortası ile geniş kapsamlı asistans hizmetlerinden poliçe süreci boyunca yararlanabilirsiniz.
 
 • Elektrik Tesisatı Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konutun dahili elektrik tesisatında meydana gelebilecek problemlerde yararlanabilir. (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar)  
 • Su Tesisatı Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konutun dahili temiz su tesisatındaki kırılma/patlama nedeniyle acil tamir gerektiren durumlarda yararlanabilir.
   (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar) 
 • Çilingir Hizmeti: Sigortalının ikamet ettiği konut anahtarının kaybolması, çalınması veya unutulması durumunda 7/24 çilingir hizmetinden yararlanabilir.
   (senede, her biri için 3 er defa ve her bir olay başına 200 TL’ye kadar)  
 • Ambulans Hizmeti: Sigortalı ve aynı çatı altında yaşayan aile bireylerine 7/24 tüm acil durumlarda ambulans hizmetinden yararlanabilir.

Teminatlar

Sıkça sorulan sorular

Konut Eşya Sigortası nasıl yapılır?

Konut Eşya Sigortası’nı ING Mobil’den veya size en yakın ING şubesinden yaptırabilirsiniz. ING Mobil’deki Sigortalar menüsü altından Konut Eşya Sigortası’nı kolayca alabilirsiniz. 

Konut Eşya Sigortası komşuya verilen zararı karşılar mı?


Konut Eşya Sigortası komşuya verilen zararları karşılamaz. Komşuya verilen zararlar teminat dışında kalır. 

Konut Eşya Sigortası ile telefon, tablet, bilgisayar gibi eşyalar ve ev eşyaları teminat altına alınır mı?

Konut Eşya Sigortası’nın teminat altına aldığı ürünleri ve sigortanın geçerli olacağı durumları aşağıda görebilirsiniz. 
 
 • Şarjlı elektronik cihazlar, digital fotoğraf makinaları, el kameraları, laptoplar ve işitsel cihazlarda en az 75 TL ve %10’u oranında muafiyet uygulanır. 
 • Cep telefonları teminat dışında kalır.  
 • Kazaen kırılma sonucu gerçekleşecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır. 
Elektronik Cihaz Teminatı kapsamında geçerli olan durumlar

 • Konut Eşya Sigortası içerisinde sunulan teminat paketleri içerisinde, en geniş kapsamda teminat olanağı sunan 3. pakette, Elektronik Cihaz Teminatı bulunur. 
 • Sigortalanan konut içerisinde, sigortalı ve birlikte yaşadığı aile fertlerine ait bulunan "televizyon, müzik seti, kişisel bilgisayarlar (PC, dizüstü bilgisayarlar-laptop, tablet, netbook), DVD/VCD oynatıcı, uydu alıcı (receiver), ev sinema sistemi, müzik seti, buzdolabı, derin dondurucu, fırın, bulaşık makinası, çamaşır makinası, çamaşır kurutma makinası, jakuzi, elektrik süpürgesi, klima, kombi, şofben, elektronik mutfak cihazları, saç kurutma makinası, fotoğraf makinası, kamera" Elektronik Cihaz Sigortaları Genel Şartları ve Makina Kırılması Sigortası Genel Şartları Hükümleri dahilinde meydana gelecek hasarlar poliçede belirtilen limit dahilinde teminata dahil edilmişir. 
 • Fotoğraf makinesi/kamera, laptop (dizüstü bilgisayar), tablet, netbook gibi cihazlar sadece konut içi kullanımla teminat altına alınmıştır. 
 • Muafiyet: Her bir cihaz/makina hasarında, hasarın %10’u asgari 200 TL tenzili muafiyet uygulanır. 8 yaş üzeri olan tüm cihazlar teminat dışında tutulur. 
 • Cep telefonları teminat dışıdır.

Konut Eşya Sigortası çalınan eşyaları karşılar mı?

Konut Eşya Sigortası teminat detayları içerisinde sağlanan Hırsızlık Teminatı kapsamında karşılanır. 

Elektrik hasarları Konut Eşya Sigorta kapsamında yer alır mı?

Sadece Konut Eşya Sigortası içerisinde sunulan teminat paketleri içerisinde, en geniş kapsamda teminat olanağı sunan 3. pakette bulunur. 


Konut Eşya Sigortası süresi ne kadar?

Konut Eşya Sigortası poliçenizin süresi 1 yıldır.


Konut Eşya Sigortası Neyi Kapsar?

Konut Eşya Sigortası, müşterilerin evlerinde bulunan eşyaları yangın, sel, deprem, su baskını gibi doğal afetlere ve hırsızlık gibi olaylara karşı güvence altına alır. Aynı zamanda müşterilerimize, oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetlerini ücretsiz olarak sunar. 

Konut Eşya Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

Konut Eşya sigortasıyla müşteriler farklı paketler içinden ihtiyaçlarına uygun teminat tutarını seçip, evlerindeki eşyaları beklenmedik olaylara karşı güvence altına alırken; oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetini hızlı ve ücretsiz olarak ulaşabilirler.

Konut Eşya Sigortası Zorunlu mu?

Zorunlu değildir.

Kimler Konut Eşya Sigortası Yaptırabilir?

Ev sahibi veya kiracı olan kiracılar ve ev sahipleri Konut Eşya Sigortası yaptırabilir.

Konut Eşya Sigortası TV Kırılmasını Karşılar mı?

Kazaen kırılmalar teminat dışıdır. Sadece deprem vb. gibi durumlardan hasar görür ise teminat kapsamındadır. Ancak son paketin içinde bulunan elektronik cihaz teminatı, TV’nin bozulması gibi durumlara karşı tamir ücretini karşılar.