Derdini söyleyemeyen patili dostlarınızın sağlık güvencesi Turuncu Patiler Sigortası.

Turuncu Patiler Sigortası ile evcil hayvanınızı, zehirlenme, alerjik şok gibi acil durumlarda ve deri hastalıkları, kanser, idrar yolu enfeksiyonu gibi pek çok hastalıkta Zurich Anlaşmalı Veteriner Kliniklerinde bütçenizi yormadan tedavi ettirebilirsiniz.

Üstelik lansmana özel, başvuracak ilk 100 ING’liye özel %20 indirimi kaçırmayın.*

Poliçe başvurunuzu ING Mobil’den Cebimdeki Danışman’la görüntülü görüşerek yapabilirsiniz.**

Turuncu Patiler Sigortası nedir?

 • Özenle seçilmiş olan Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerde evcil hayvanlarınızın tedavisi güvenle sağlanır.
 • Ayrıca anlaşmasız veteriner kliniklerinde de geçerlidir.
 • Hem sadece acil durumlardaki tedaviyi kapsayan hem de acil durumlar da dahil tüm sağlık sorunlarının tedavisini kapsayan iki farklı paketi vardır. 
 • Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerinde tırnak kesimi, göz ve kulak bakımı yılda birer kez ücretsiz yapılmaktadır.
*Kampanya sadece ilk 100 müşteriye özeldir. Kampanyaya dahil olan müşterilere ödeme adımında indirim uygulanır.
**Cebimdeki Danışman resmi tatiller hariç haftanın her günü 08.00-23:59 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cebimdeki Danışman ile müşterilerimize sunulacak bilgiler genel niteliktedir, sermaye piyasası mevzuatına göre yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.
***Turuncu Patiler Sigortası Zurich Sigorta aracılığı ile sunulmaktadır. ING, Zurich Sigorta'nın acentesidir.

Hangi evcil hayvanlar kapsama dahildir?

 • Bu ürün ile sadece kedi ve köpekler kapsam altına alınmaktadır.
 • İlk sigortalanma yaş sınırı şu şekildedir;
  • Kediler için : 6 ay ve 10 yaş (10 yaş dahil) 
  • Köpekler için : 6 ay ve 8 yaş (8 yaş dahil) 

*Turuncu Patiler Sigortası, Zurich Sigorta A.Ş. aracılığı ile sunulmaktadır. ING Bank A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.’nin yetkili acentesidir.

Turuncu Patiler Sigortası Paketleri

Standart Paket


Alerjik şok, yüksekten düşme ya da zehirlenme gibi acil müdahale gerektiren durumlardaki tedavileri karşılar.
Katılım Payı:  Anlaşmasız kurumlarda yapılan tedavi masraflarının %60’ı sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Asistans hizmetler için 1 ay bekleme süresi vardır.


Premium Paket
Katılım Payı: Anlaşmasız kurumlarda yapılan tedavi masraflarının %60’ı sigorta şirketi tarafından karşılanmaktadır. Asistans hizmetler için 1 ay bekleme süresi vardır.

Ürünümüzü peşin, 3, 6 ya da 9 ay taksit imkanı ile satın alabilirsiniz. Standart paket için ayda 302 TL, Premium paket için ayda 660 TL ödeyerek patili dostunuzun birçok sağlık hizmetinden çok uygun şartlarda 1 yıl boyunca yararlanmasını sağlamış olacaksınız. Standart paket için toplam prim tutarı 2.712 TL, Premium paket için ise toplam prim tutarı 5.940 TL’dir.

İki paket arasındaki farklar nelerdir?

Teminat detayları nelerdir?

* 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'nun 14. Maddesi uyarınca tehlikeli kabul edilen Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, American Bully ve American Staffordshire Terrier veya bu ırkların melezleri olan ırkların verecekleri zararlar teminat haricidir.

Acil durumlar kapsamında hangi hastalıklar mevcuttur?

 • Eşlik eden bulgu ve belirtilerle seyreden 24 saatten uzun süren ishal ve kusma
 • Ciddi travmalar, trafik kazası, yüksekten düşme 
 • Bayılma, ayakta duramama
 • Takipne (artan solunum sayısı) ve taşikardi (artan nabız sayısı) ile seyreden ciddi akciğer problemi sebebi ile ortya çıkan solunum sıkıntısı
 • İdrar yapamama
 • Zehirlenme, toksik madde alımı. Köpeklerde çikolata, taze ve kurutulmuş üzüm, bazı bitkileri yemeye bağlı ortaya çıkan klinik tablolar
 • Köpeklerde mide dönmesi (Gastric dilatation volvulus GDVD)
 • Nöbet Geçirmek
 • Koma ve benzeri nörolojik acil durumlar
 • Körlüğe sebep olabilecek ciddi göz problemleri (travma, enfeksiyon, yabancı cisim, kornea yırtılması, gözün yuvasından çıkması)
 • Böcek ve uçan haşere ısırma ve sokmaları, ciddi alerjik reaksiyonlar

Evcil hayvanınız bir sağlık sorunu yaşar ise ne yapmalısınız?

Sigortanın geçerli olduğu veteriner klinikleri hangileridir?

Sigorta, Anlaşmalı ve Anlaşmasız Veteriner Kliniklerinde geçerlidir. Anlaşmalı Veteriner Klinikleri şu an İstanbul, Ankara, Muğla, İzmir, Antalya, Bursa, Kocaeli, Manisa, Mersin ve Ordu’da bulunmaktadır. Anlaşmalı veteriner klinikleri listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Turuncu Patiler Sigortası'na neden ihtiyacım var?
Kedi veya köpeğinizin başına bir sağlık sorunu gelirse ister Zurich anlaşmalı veteriner kliniği ağında ister anlaşmasız kurumlarda bütçenizi yormadan gönül rahatlığıyla sağlık hizmeti alabilirsiniz. Üstelik tahliller, röntgen çekimi ve ilaçlar da sigorta kapsamındadır.

Kedime Turuncu Patiler Sigortası yaptırabilir miyim?
6 ay ve 10 yaş aralığında, zorunlu tüm aşıları tamamlanan ve mikroçipi olan kediniz için sigorta yaptırabilirsiniz.

Köpeğime Turuncu Patiler Sigortası yaptırabilir miyim?
6 ay ve 8 yaş aralığında, zorunlu tüm aşıları tamamlanan ve mikroçipi olan köpeğiniz için sigorta yaptırabilirsiniz.

Standart Paket ve Premium Paket arasındaki fark nedir?
Standart Paket; zehirlenme, alerjik şok, yüksekten düşme, nöbet geçirme ya da 1 günden uzun süren ishal ve kusma gibi acil durumlarda 30.000 TL’ye kadar teminat sağlayan bir acil müdahale paketidir. Poliçenizi satın aldıktan 1 hafta sonra hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.
Premium Paket ise; acil durumlar ile birlikte diğer sağlık sorunları için de teminat sunulan geniş kapsamlı bir pakettir. Yatarak tedavi için 30.000 TL, ayakta tedavi için 12.500 TL teminat ile, deri hastalıklarından kanser tedavisine kadar detaylı sağlık hizmeti için bu paketi kullanabilirsiniz. Poliçenizi satın aldıktan 1 hafta sonra acil durumlar için, 3 ay sonra da diğer tüm sağlık hizmetleri için kullanmaya başlayabilirsiniz.

Turuncu Patiler Sigortası fiyatı neye göre değişiyor?
Ürünün fiyatı; teminat kapsamına, bütçenize ve ihtiyacınıza göre tasarlanmış olan Standart Paket ve Premium Paket arasında farklılık göstermektedir.

Ürünü satın aldıktan sonra sigortayı aktifleştirmem için bir şey yapmam gerekir mi?
Ürünü satın aldıktan sonra ek bir şey yapmanıza gerek olmayacaktır. Bekleme süresi tamamlandıktan sonra poliçenizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem Standart Paket’te hem Premium Paket’te acil durumlar için 1 hafta bekleme süresi vardır. Ek olarak, Premium Paket’te acil durumlar dışında 3 ay bekleme süresi vardır. Asistans hizmetlerini ise 1 aylık bekleme süresi sonunda Zurich anlaşmalı veteriner kliniklerinde kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Sigortamı anlaşmasız kurumlarda da kullanabilir miyim?
Evet. Anlaşmasız kurumlarda yapılan tedavi masraflarının %60’ı sigorta şirketi tarafından karşılanır. Sadece %40 oranında bir katılım payı ödeyerek anlaşmasız kurumlardan da sağlık hizmeti alabilirsiniz.

Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere gidersem, tedavi masraflarını nasıl geri alabilirim?
Anlaşmalı veteriner ağında olmayan bir veterinere giderseniz, veteriner hekiminizin Hasta Bilgi Formu’nu imzalı ve kaşeli bir şekilde doldurması gerekir. 0 850 250 75 00 no’lu Zurich Sigorta Çağrı Merkezi’ni arayarak evcil hayvanınızı anlaşmasız kurumda tedavi ettirdiğinizin bilgisini vererek, inceleme sürecini başlatmanız gerekmektedir. Hasta Bilgi Formu ile beraber varsa tetkik çıktıları (MR, kan/idrar tahlili sonuçları vb) ve tedavi sürecindeki tedavi masraflarınızı gösteren fatura/fişi neselipatilertalep@zurich.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. İlgili belge ve dokümanların incelenmesi sonucu, uygulanan tedavi poliçeniz kapsamında ise poliçe limitleri dahilinde tedavi masrafınızın %60’ı size Zurich Sigorta tarafından ödenir.

Kapsam dışı haller nelerdir?
Genetik ve sigorta alınmadan önce olan hastalıklar Turuncu Patiler Sigortası kapsamında değerlendirilmez.