Seyahat Sigortası

Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı seyahatleri size yepyeni keşiflerin ve maceraların kapılarını aralayan keyifli fırsatlardır. İster iş amaçlı seyahat edin, ister ailece turistik bir geziye çıkın, geçirdiğiniz vakti en iyi şekilde değerlendirmek en doğal hakkınız.

Peki, seyahatiniz süresince ortaya çıkabilecek acil sağlık problemlerine karşı güvence oluşturmaya ne dersiniz?

Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatlerinizi güvenli hale getirmek için sizinle! Yurt dışı seyahatleriniz esnasında karşılaşabileceğiniz acil sağlık problemlerini teminat altına alan Seyahat Sağlık Sigortası ile kötü sürprizlere karşı önlem alabilirsiniz. 


Seyahat Sağlık Sigortası sizi aşağıdaki hallerde teminat altına alır:

 • cash icon

  Yolculuğunuz süresince ayakta tedavi kapsamında yapılan acil muayene tanı ve tedavi amaçlı masraflar, ilgili doktorun yazdığı ilaçlar ve kullanılan tıbbi malzemeler 

 • kaza icon

     Kaza veya ani hastalık sonucu hastane tedavisi masrafları 

 • transfer icon

  Sigortalının tıbbi nedenlerle seyahatte olduğu yabancı ülkeden nakli veya seyahati

 • basket icon

  Sigortalının vefatı halinde cenazenin tıbbi şartlara uygun olarak nakli veya bulunduğu ülkede defnedilme masrafları
   

 • phone icon

  Terör saldırısı durumunda oluşacak masraflar 


Seyahat sağlık poliçenizi ING Mobil veya Cebimdeki Danışman'la görüntülü görüşerek satın alabilirsiniz.

* Seyahat Sağlık Sigortası Zurich Sigorta A.Ş. aracılığı ile sunulur. ING Bank A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.’nin yetkili acentesidir.

Seyahat Sağlık Sigortası nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası yurt dışı seyahatleriniz boyunca hem sağlığınızı hem de bagajınızı güvence altına alır. Sigorta teminatları kapsamında sağlanan teminat seçenekleri ile ihtiyacınıza göre Seyahat Sağlık Sigortasını yaptırabilirsiniz. Ayrıca, Bagaj Kaybı ve Hasarı, Acil Mesajların İletilmesi, Kayıp Bagajın Bulunup Ulaştırılması, Yurt Dışında Nakit Avans gibi asistans destek hizmetlerinden de yararlanma fırsatı bulabilirsiniz.

Neden Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmalıyız?

Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatiniz sırasında sağlığınızla ilgili karşılaşabileceğiniz beklenmedik risklere karşı güvence sağlar. Ek olarak, acil müdahale gerektiren durumlarda, ayakta tedavi masraflarınız, güvence altında olur.

Seyahatiniz sırasında bagajınızın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi gibi durumlarda poliçe kapsam ve limitleriniz dâhilinde tazminat hakkından faydalanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak, Seyahat Sağlık Sigortası teminat paketleri seçeneklerinden Geniş Paketi tercih ederseniz, cüzdan, kredi kartı veya bagajınızın kaybı veya çalınması durumunda, acil kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamanız için size destek olur. Ayrıca, seyahatinizde yaşadığınız acil bir sağlık sorununuz sebebiyle refakatçi nakli ve konaklama masraflarınızı karşılamanıza destek olur.

Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı Nedir?

Seyahat Sağlık Sigortası, yurt dışı seyahatlerinizde hem başınıza gelebilecek beklenmedik hastalık ve kazalara karşı hem de bagajınızın başına gelebilecek risklere karşı sizi poliçe kapsam ve limitleriniz dâhilinde güvence altına alır.

Seyahat Sağlık Sigortası’nda hangi teminat paketlerini seçebilirim?

Seyahat edilecek bölgeye göre düzenlenecek sigorta poliçenizin teminat tutarları değişiklik gösterebilir. Aşağıdaki şekilde 2 farklı bölge dikkate alınarak poliçeler düzenlenir.

Bölge 1: Schengen Ülkeleri İçin 30.000 EURO 
Bölge 2: Tüm Dünya alternatifi için ABD, Kanada ve Japonya'da 50.000 USD, diğer ülkelerde 30.000 EURO 

Yukarıda belirtilen teminatlara ek olarak, Vize Paket ve Seyahat Geniş Paket seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Vize Paket seçeneği ile yukarda belirtilen teminatlara ek olarak:
-Sigortalının tıbbi nedenlerle nakli,
-Cenazenin nakli
-Cenazenin vefat ettiği yerde defni için yapılan harcamalar,
-Bagaj kaybı
-Acil durumlarda mesajların iletilmesi

Seyahat Geniş Paket seçeneği ile yukarda belirtilen teminatlara ek olarak:
-Hukuksal koruma
-Kefalet avansı
-İdari asistans
-Yurt dışında nakit avans
-Gecikmeli Bagaj

hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası destek hizmetleri nelerdir?

Seyahat Sağlık Sigortası alırken tercih edeceğiniz teminat paketine göre aşağıdaki ücretsiz asistans hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Bagaj kaybı ve hasarı: Bagajınızın kaybolması, çalınması veya zarar görmesi halinde poliçe kapsam ve limitleri dâhilinde tazminat öder.

Acil mesajların iletilmesi: İhtiyaç duymanız halinde arkadaşlarınız, iş çevreniz ve akrabalarınızla karşılıklı olarak acil mesaj alışverişinde bulunmanıza destek olur.

Kayıp bagajın bulunup ulaştırılması: Bagajınızı kaybetmeniz durumunda, kayıp raporu hazırlanmasına destek verir ve bagajınız bulunduğunda adresinize gönderimini sağlar.

Hukuki yardım: Poliçe kapsam ve limitleriniz dâhilinde, seyahatinizde başınıza gelebilecek bir kaza sebebiyle, adli makamlar karşısında savunma yapmanız gerekirse danışman avukat organize edilmesi konusunda destek olur.

Yurt dışında nakit avans: Cüzdan, kredi kartı, bagaj kaybı veya çalınması, beklenmeyen hastalık ve kaza gibi durumlarda acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilmeniz için borç olarak nakit avans hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Tıbbi bilgi ve danışmanlık: Seyahatiniz sırasında karşılaşabileceğiniz her türlü sağlık sorunu ile ilgili bilgi ihtiyacınızda bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Acil durumlarda ise gerekli organizasyonun sağlanması için destek alabilirsiniz.

Refakatçi nakli ve konaklama giderleri: Seyahatiniz sırasında yaşadığınız sağlık sorunu sebebiyle hastanede kalmanız durumunda, bir yakınınızın hastaneye ulaşımının ve konaklama masraflarının poliçe kapsam ve limitleriniz dâhilinde karşılanması konusunda destek olur.

Schengen Vizesi İçin Seyahat Sağlık Sigortası Gerekli midir?

Schengen Vizesi almak için Seyahat Sağlık Sigortası yaptırmak gereklidir. ING Mobil’den kolay ve hızlı bir şekilde sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Seyahat edeceğim ülkeyi nasıl seçebilirim?

ING Mobil’den poliçenizi kolayca yaptırırken, seyahat edeceğiniz ülkeye göre aşağıda sunulan seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Aşağıdaki şekilde 2 farklı bölge dikkate alınarak poliçeler düzenlenir.

Avrupa Ülkeleri(Schengen Dahil)
Tüm Dünya (ABD, Kanada, Japonya Dahil) 

Seyahat Sağlık Sigortası poliçem ne zaman aktif olur?

Seyahat Sağlık Sigortası poliçede yazan seyahat başlangıç tarihinden itibaren geçerlidir.

Seyahat Sağlık Sigortası'nı nereden satın alabilirim?

Seyahat Sağlık Sigortası’nı Seyahat sağlık poliçenizi ING Mobil’den ve size en yakın ING Şubesi'nden satın alabilirsiniz. Ayrıca, ING Mobil’de Cebimdeki Danışman’a bağlanarak uzman çalışanlarımızdan bilgi alabilir ve sigortanızı satın alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Seyahat Sağlık Sigortası fiyatları ne kadar?

Seyahat Sağlık Sigortası’nda standart bir paket fiyatı bulunmaz. ING Mobil üzerinden seyahatiniz ile alakalı gideceğiniz ülke ve diğer ek teminatlar ile alakalı teklif girişi  yaparak, güvenceli bir seyahat için fiyat alabilirsiniz.

Seyahat Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

 • Seyahat Sağlık Sigortası ile seyahatiniz sırasında ayakta tedavi kapsamında yapılan acil muayene tanı ve tedavi amaçlı masraflar teminat altındadır.
 • Kaza veya ani hastalık sonucu hastanede tedavi masraflarınız, doktorun yazdığı ilaçlar ve kullanılan tıbbi malzeme masrafları, Seyahat Sağlık Sigortası ile güvence altında olur.
 • Tıbbi nedenlerle seyahatte olduğunuz yabancı ülkeden nakliniz gerekirse, seyahat masraflarınız güvence altındadır.
Seyahat Sağlık Sigortası Covid-19’u kapsar mı?

Seyahat Sağlık Sigortası kapsamında sağlanan teminatlar Covid-19 tedavisini kapsamaz.

Seyahat Sağlık Sigortası zorunlu mudur?

Seyahat Sağlık Sigortasının zorunlu olması, seyahat edeceğiniz ülke için aldığınız vizeye göre değişebilir. Örneğin Schengen vizesi başvurusunda, Seyahat Sağlık Sigortası zorunlu bir belgedir.

Ayrıca, vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz ya da Seyahat Sağlık Sigortasını zorunlu tutmayan ülkelerde de seyahatlerinizde kendinizi güvence altına almak için seyahat sağlık sigortası alabilirsiniz.

İstediğim herhangi bir ülkede Seyahat Sağlık Sigortası’ndan faydalanabilir miyim?

Schengen ülkeleri paketi, Avrupa ülkeleri paketi içerisindeki ülkeleri kapsar.

Seyahatinizi bu ülkeler dışında bir ülkeye gerçekleştiriyorsanız, Tüm Dünya Ülkeleri teminat paketini seçmeniz uygun olur.

Yurt dışında ani bir hastalığa yakalanmam durumunda ne yapmam gerekiyor?

Bulunduğunuz ülkedeki sağlık kurumlarına gidip, tedavinizle alakalı oluşacak  tüm belgeleri ve faturaları temin edip Zurich Sigorta’ya iletmeniz gerekir.

Hangi  kuruma  gideceğinizi bilmiyorsanız, asistans hizmetler iletişim numarasını  arayıp  danışabilirsiniz.