Bireysel Emeklilik Sistemi

Bireysel Emeklilik Sistemi

NN Hayat ve Emeklilik Bireysel Emeklilik  ile emekliliğiniz için güvenli bir şekilde birikimlerinizi yatırıma dönüştürün; emeklilikte ister toplu para, ister emeklilik maaşı olarak alın.

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne (BES) katılmak için başvurunuzu size en yakın şubemizden yapabilirsiniz.

Özellikler

  • Bireysel Emeklilik Sistemi sosyal güvenlik sistemine ek olarak ikinci bir emeklilik geliri sağlar. Sosyal güvenlik sistemine bir alternatif değil, aksine tamamlayıcı bir sistemdir. Bu sisteme katılım, sosyal güvenlik kuruluşlarından farklı olarak isteğe bağlıdır.
  • Katılımcıların yapacakları katkı payı ödemeleri, emeklilik yatırım fonlarında uzman profesyonellerce değerlendirilir.
  • Artık sisteme yatıracağınız her katkı payı tutarının %30'a kadar ek bir tutar sözleşmenize bağlı devlet katkısı hesabınızda biriktiriliyor. Yani yatırdığınız her 100 TL katkı payı için devlet de katılımcı alt hesabınıza 30 TL katkı payı yatırıyor.

Kapsam

NN Hayat ve Emeklilik A.Ş. ile işbirliğimiz kapsamında sunulan;

  • Emekliliğim Güvende
  • Emekliliğim Güvende VIP
planlarından birini seçerek beklentilerinize uygun yatırım yapabilir ve emeklilik döneminizde ek gelir elde edebilirsiniz.  

Emeklilik Planları kapsamında birikimlerinizi beklentilerinize ve risk anlayışınıza uygun olarak yatırıma yönlendirebilmeniz amacıyla sunulan ve ING Portföy Yönetimi A.Ş tarafından yönetilen Emeklilik Yatırım Fonları hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

Bireysel Emeklilik Sistemi, vergi avantajları, NN Hayat ve Emeklilik Bireysel Emeklilik Planları, Emeklilik Yatırım Fonları ile ilgili detaylı bilgi nnhayatemeklilik.com.tr’de.