Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi Bilgilendirmesi

Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi'yle, Turuncu Ekstra'nın sunduğu tüm avantajlardan 12 ay boyunca 750 TL harcama koşulu olmadan yararlanabilirsiniz.

ING Mobil'den SGK Tescil ve Hizmet Döküm Belgemi gönderdim, şimdi ne yapmalıyım?

Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi ayrıcalıklarına sahip olabilmek icin ING Mobil'den talebinizi iletmeniz gerekir.
Talebinizin sonuçlanması için, 3 gün icinde e-Devlet Kapısı'na giriş yaparak SGK Tescil ve Hizmet Döküm Belgesi'ni meslek@ing.com.tr'ye göndermeniz gerekir.

Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi sona erdiğinde ne olacak?

Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüse karşı müşterilerimizi destekleyebilmek adına her daim kendimizi güncelliyoruz.

Edindiğimiz tüm bilgileri sizinle paylaşarak bu dönemi en az zararla atlatmanızı hedefliyoruz.

Koronavirüs hakkında bu amaçla derlediğimiz faydalı bilgilere, ilgili başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Koronavirüs Hakkında

Koronavirüsü yakından tanıyarak, hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyacak önlemler alabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Yeni koronavirüs, ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde ateş, öksürük, nefes darlığı gibi semptomlarla ortaya çıktı. İnsandan insana hızla bulaşması nedeniyle salgın hastalık boyutunu alarak tüm dünyada birçok insanın enfekte olmasına yol açtı.


Koronavirüs, hasta bireylerin öksürmesi, hapşurması gibi nedenlerle yayılan damlacıkların solunması veya bu yolla kirlenmiş yüzeylere dokunulması ile bulaşabilir. Virüsün bulaşmasını engellemek ve yayılımını önlemek için sosyal izolasyon hayati öneme sahiptir. Bu nedenle siz de virüsün ülkemizde hızla yayıldığı bu dönemde evde kalarak hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyabilirsiniz.


Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu 14 kuralın da bu süreci en az zararla atlatmanız için yol haritanız olacağına inanıyoruz.


 • Yurt dışına çıkmayın. Seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin.
 • Dönüşte ilk 14 günü evde geçirin.
 • Ziyaretçi kabul etmeyin ve kendiniz izole edin.
 • İzole edilmiş kişinin odasına maskesiz girmeyin.
 • Odanızı sık sık havalandırın.
 • Özellikle yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarla temas kurmayın.
 • Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye ovarak yıkayın.
 • Sık kullandığınız yüzeyleri her gün temizleyin.
 • Havlu gibi hiçbir kişisel eşyayı ortak kullanmayın.
 • Kıyafetleriniz 60 ya da 90 derecede normal deterjanla yıkayın.
 • Güçlü bir bağışıklık sistemi için bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.
 • Evden çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka maske takın.
 • Düşmeyen ateş, öksürük ve nefes darlığınız varsa maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Koronavirüs hakkında daha detaylı bilgi için, Sağlık Bakanlığı’nın güncel paylaşım yaptığı https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sizi Desteklemek İçin Buradayız

Koronavirüs sürecinde finansal sıkıntı yaşamamanız için yeni çözümler üretiyoruz.

Detaylı Bilgi

Hem sağlığınızı hem de finansal düzeninizi önemsiyor, koronavirüs süresince gerçekleştireceğiniz tüm bankacılık faaliyetlerinizi kolaylaştırmak için çözümler üretiyoruz.


Bu süreç boyunca hiçbir bankacılık faaliyetinizi askıya almamanız ve bu nedenle zorluk yaşamamanız için hayata geçirdiğimiz bazı çözümler:
 • Şubelerimizden hizmet almaya devam etmek isterseniz, 12:00 – 17:00 saatleri arasında şubelerimize gelebilirsiniz. Şubelerimizde sosyal mesafeyi korumak amacıyla, içerde bulunan kişi sayısını sınırlandırıyor, bu nedenle müşterilerimizi sırayla kabul ediyoruz.
 • Acil nakit ihtiyacınız doğabileceğini öngörerek, Turuncu Ekstra Kart’ınızla tüm ATM’lerimizden çekebileceğiniz üst limiti 10.000 TL’ye yükseltiyoruz.
 • Nakite ne zaman nerede ihtiyacınız olacağı belli olmaz, biliyoruz. Bu nedenle Turuncu Ekstra Kart’ınıza Türkiye’deki tüm ATM’lerden 30 Nisan’a kadar ücretsiz bakiye sorgulama, para çekme ve yatırma hakkı tanımlıyoruz.
 • Siz sağlığınıza öncelik verin diye bireysel kredi ve kredi kartı taksit ödemelerinizi 3 ay erteleme imkanı sağlıyoruz.
 • Alıveriş yaparken para ile temasınızı en aza indirmeniz için temassız özellikli kartlarımızda, temassız alışveriş üst limitini 250 TL’ye yükseltiyoruz.

Bize Ulaşabilirsiniz

Bankacılık işlemleriniz için bize evinizden kolayca ulaşabilirsiniz

Detaylı Bilgi

Koronavirüs süresince şubelerimiz 12:00-17:00 arasında destek vermeye devam edecek olsa da hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını korumak amacıyla bankacılık işlemlerinizi evinizden çıkmadan gerçekleştirmenizi öneriyoruz.


Bu süreçte bize 0850 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı üzerinden ulaşabilirsiniz. Fakat şube mesai saatlerimizin kısalması, Telefon Bankacılığı’ndaki yoğunluğu arttırdığı için müşteri temsilcilerimize ulaşmak vaktinizi alabilir.


İşlemlerinizi sıra beklemeden ve vakit kaybetmeden gerçekleştirmek için İnternet Şubesi’ni veya ING Mobil’i kullanabilirsiniz. ING Mobil’i kullanmadan önce videolarımızı izleyebilir, işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. ING Mobil videolarını izlemek için tıklayın.


Sorularınıza anında yanıt almak ya da bizimle sohbet etmek isterseniz, akıllı bankacılık robotumuz INGo 7/24 sizinle! Ona ıng.com.tr üzerinden veya ING Mobil’den ulaşabilir, sizi gerçekleştirmek istediğiniz işleme yönlendirmesini isteyebilirsiniz.


Bu dönemde hayatınızın büyük bir çoğunluğunu sosyal medyada geçirdiğinizi biliyor, Turuncu Destek ekibimizle Twitter’dan gelen sorularınızı en hızlı şekilde yanıtlamaya çalışıyoruz. Turuncu Destek ekibimizle iletişime geçmek isterseniz, onlara buradan ulaşabilirsiniz.

Finansal Önerilerimiz

Koronavirüs sürecinde bütçenizi en iyi şekilde yönetebilmeniz için bazı önerilerimiz var!

Detaylı Bilgi

Olağanüstü bir durum olan koronavirüsün bütçenizi olumsuz yönde etkilemesini istemiyoruz. Farklı durumlara göre hazırladığımız önerilerimize göz atarak sizin için uygun finansal çözümü seçebilirsiniz.


Bu dönemde harcamalarınız azaldıysa:
 • Paranızı e-Turuncu Hesap’ta biriktirebilir, %9 Hoş Geldin Faizi ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik Turuncu Ekstra’lıysanız, Hoş Geldin Faizi’ne ek %2 faiz kazanabilirsiniz. Hoş Geldin Faizi süreniz bittiyse Ayrıcalıklı Faiz oranından yararlanabilirsiniz.

e-Turuncu Hesap açmak için tıklayın.Bu dönemde harcamalarınız arttıysa:
 • Hesabınızda para olmasa bile limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz Destek Hesap’tan yararlanabilir, uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz.

Destek Hesap açmak için tıklayın.
 • Taksitli Nakit Avans ile kredi kartınızdan limitiniz dahilinde nakit kullanabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans kullanmak için tıklayın.
 • Size özel faiz oranlarıyla ING İhtiyaç Kredisi kullanabilir, Turuncu Ekstra’lıysanız kredi ödemelerinizde nakit iade alabilirsiniz. Böylece kredi faiz oranınız ödemelerinize daha düşük yansır.

ING İhtiyaç Kredisi kullanmak için tıklayın.Finansal durum kafanızı karıştırıyorsa:
 • Her gün tavsiye niteliğinde döviz, altın vb. kurlardan bilgi veren Günlük Strateji Notu’na üye olabilirsiniz.

Günlük Strateji Notu’na üye olmak için tıklayın. • Günlük olarak güncellediğimiz Ekonomi Bülteni’ni okuyabilirsiniz.

Ekonomi Bülteni’ni okumak için tıklayın.Para mevzuları hiç bitmiyorsa:
 • Tasarruf yapmayı eğlenceli yollarla anlattığımız, tam da bu dönemde yüzünüzü güldürecek içeriklerimize göz atabilirsiniz.

Para Mevzuları’nı izlemek için tıklayın.

Güvenliğinizi Düşünüyoruz

Koronavirüsün kamuoyunda yoğun bir gündem oluşturması, siber suçluların da bu alana yönelmesine neden oldu.

Detaylı Bilgi

Dolandırıcılığa karşı dikkatli olmanız amacıyla hazırladığımız dokümanı okuyabilir, bu konuda önlem alabilirsiniz.

Bilgilendirmeyi okumak için tıklayın.

Gündemi Kaçırmayın

Koronavirüs gündemine dair araştırmaları takip etmek ve en güncel bilgilere ulaşmak isterseniz, aşağıdaki raporları okuyabilirsiniz.

Detaylı Bilgi

Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi'nin son ayında ne yapmalıyım?

Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi son ayında, Turuncu Ekstra avantajlarından bir sonraki ay da yararlanabilmeniz için son ay icinde 750 TL harcamanız gerekir.

Turuncu Ekstra programı kapsamında, Turuncu Ekstra Kart ile yapılan alışverişlerin veya vadesiz hesaptan yapılan fatura ödemelerinin aylık toplamı 750 TL'ye ulaştığında, bir sonraki ay Turuncu Ekstra programı ayrıcalıklarından faydalanılır.
  
Turuncu Ekstra programı ayrıcalıkları kapsamında,
 • Turuncu ve e-Turuncu TL hesaplarda Hoş Geldin Faizi süresince günlük ilan edilen Hoş Geldin Faizi'ne ek %2 ek faiz kazanılır. Hoş Geldin Faizi süresi bittikten sonra günlük ilan edilen Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanılır. 
 • ING Mobil ve İnternet Şubesi'nde Turuncu TL ve vadesiz hesaplardan ücretsiz EFT/havale yapma hakkı kazanılır. 
 • Yurt içi diğer banka ATM'lerinden ayda 3 kez ücretsiz para çekme ve yatırma hakkı kazanılır. 
 • Yeni kullanılan ihtiyaç kredilerinde, kredi ödemelerinizde nakit iade avantajından yararlanılır.