Faizsiz Kredi Fırsatı! %0 Faizli İhtiyaç Kredi

Hiç faizsiz kredi olur mu? ING’de olur.

Kredinizi faiz ödemiyor gibi kullanabilirsiniz.

Kredi faiziniz ne olursa olsun, Turuncu Ekstra programı kapsamında alacağınız nakit iade ile kredinizi faizsiz gibi veya indirimli yansıyan faiz oranları ile ödeyebilirsiniz. Bunun için, Turuncu Ekstra programına katılıp Banka Kartı’nızdan alışveriş yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek aylık 3.250 puan toplamanız yeterli.

Böylece, kredi vadeniz boyunca gerekli puanı topladığınız her ay, 5.000 TL’ye kadar olan kredinizin faizi, nakit iade ile %0 faiz olarak yansır.

Turuncu Ekstra avantajıyla faizsiz yansıyan kredi kampanya koşulları

  • Turuncu Ekstra Programı’nda her 1 TL’lik alışveriş ya da fatura ödemesi karşılığında 1 puan kazanılır.
  • Turuncu Ekstra Avantajlı Faiz oranı, sadece Banka tarafından kampanya kapsamında iade edilecek nakit tutarın hesaplanmasında kullanılmakta olan bir gösterge faiz oranıdır. 05 Kasım 2021’den itibaren ihtiyaç kredisi kullanacak müşteriler için faiz oranı alacakları nakit iade ile, 5.000 TL'ye kadar %0'dan başlayan faizlerle yansır.
  • İndirimli faizlerden yararlanabilmek için her iki koşulda da Turuncu Ekstra programına katılmış olmanız ve ihtiyaç kredinizi Kredim Güvende Hayat Sigortası ile birlikte kullanmanız gerekir. Sözleşme faiz oranınız değişmeyecek olup, seçtiğiniz koşulu sağladığınızda bir sonraki ay nakit iade ile faiz oranınızı düşük hissedersiniz.*
  • 5.000 TL altı kredi kullanımlarında nakit iade ile faizsiz kredi kampanyası ilk kredi kullanımı için geçerlidir. Kampanya süresi boyunca diğer kredi kullandırımlarında yansıyacak Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi faiz oranı %3,79'dan başlar. Nakit iade işlemleri için bu faiz oranı üzerinden hesaplama yapılır.
  • Banka, kampanya kapsamında, bu gösterge faiz oranını değiştirme hakkını her zaman saklı tutar.
*ING’nin kampanyayı sonlandırma ve koşulları değiştirme hakkı saklıdır.
**Ürün finansmanı amacıyla yapılan kredi kullanımları hariç olmak üzere, Turuncu Ekstra Programı kapsamında nakit iade avantajlı ihtiyaç kredisinin ve ilgili krediyle bağlantılı sigortanın birlikte sunulduğu ve bu ürünlerin birlikte alındığı durumlarda, ilgili kredide nakit iade alabilmek için yalnızca puan hedefini gerçekleştirmek yeterli olmaz, aynı zamanda krediyle bağlantılı sigortanın da aktif olması gerekir. Krediyle bağlantılı sigortanın aktif olmaması halinde, harcama hedefi gerçekleştirilmiş olsa dahi, sigorta aktiflik kriteri sağlanamadığından nakit iadeye hak kazanılamaz.
***Banka, kampanya kapsamında, bu gösterge faiz oranını değiştirme hakkını her zaman saklı tutar.

Turuncu Ekstra Avantajlı Kredi örnek hesaplama

6 Ağustos 2019 itibarıyla yeni ihtiyaç kredisini Kredim Güvende Hayat Sigortası ile birlikte kullanan müşteriler için, Turuncu Ekstra programına katılıp ING Banka Kartı ile alışveriş veya vadesiz hesaptan fatura ödeme işlemleriyle kredi tutarına göre belirlenen aylık puanı toplayan müşterilerin hesaplarına bir sonraki ay, bir önceki ayın anaparası üzerinden “yürürlükteki sözleşmesinde yer alan faiz oranı” ve “Banka’nın belirlediği avantajlı faiz oranı” arasındaki farkın çarpımı ile hesaplanan faiz tutarı ve bu faiz farkına ilişkin vergiye denk gelen tutar, geri ödeme planındaki vade gününde Banka tarafından, kredinin bağlı olduğu vadesiz hesaba nakit olarak iade edilir.
Turuncu Ekstra programı’nda her 1 TL’lik alışveriş ya da fatura ödemesi karşılığında 1 puan kazanılır. 
Turuncu Ekstra programı kapsamında ihtiyaç kredisinde nakit iade kazanabilmek için; anaparası 5.000 TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerinde 3.250 puan, 5.001 ile 25.000 TL olan ihtiyaç kredilerinde 6.500 puan, 25.001 TL ve üzerinde olan ihtiyaç kredilerinde 12.000 puan toplanmalıdır.

Hesaplama örneği: Kredi anapara tutarı 10.000 TL, sözleşme faiz oranı %2, Turuncu Ekstralı avantajlı faiz oranı %1,70 olduğunda; faiz farkı tutarı 10.000 TL * (%2-%1,7) = 30 TL KKDF: 30 TL*%15= 4,5 TL BSMV: 30 TL*%15= 4,5 TL ödenecek toplam nakit tutarı: 30 TL + 4,5 TL + 4,5 TL = 39 TL olur.