Konut Kredisi

Konut Kredisi

Size en uygun konut kredisini ödeme seçeneğine göre mortgage uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

“Gelirim sabit, ödemelerim ve faiz oranım da sabit kalsın, ne ödeyeceğim şimdiden belli olsun” diyorsanız eşit taksitli,

“Ben nasıl istiyorsam, ödeme planını öyle oluşturalım” diyorsanız eşit anapara ödemeli,
  

“Taksiti giderek azalsın ya da artsın, ara dönemlerde ödeme yapayım” diyorsanız ara ödemeli kredi seçenekleri ING Konut Kredisi'nde!

ING Konut Kredisi hakkında detaylı bilgi almak ve başvurunuzu gerçekleştirmek için konut kredisi başvuru formunu doldurabilir ya da size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 


Konut Kredisi Hesaplama AracıTutar (TL)
Vade (Ay)
  • Taksit Tutarı0 TL
  • Vade0 Ay
  • Faiz Oranı%0
  • Tahsis Ücreti0 TL
  • Toplam Maliyet%0
*** Örnek vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir; toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis  bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir.

* Konut kredisi hesaplama aracı sadece eşit taksitli konut kredisi hesaplamalarını göstermektedir.
** Hesaplama aracında yer alan faizler kendisi, eşi veya 18 yaş altında çocuklarına ait konutu bulunmayan müşteriler için geçerlidir.

Konut Kredisi örnek maliyet tablosu


Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı Yıllık Akdi Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Taksit Tutarı
Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
500.000 TL 60 %3,04* %36,48 2.500 TL 18.221,59 TL
%3,1608 %45,2703
750.000 TL 60 %3,04* %36,48
3.750 TL 27.332,38 TL
%3,1280 %44,7174
1.000.000 TL 60 %3,04* %36,48
5.000 TL 36.443,18 TL
%3,1118 %44,4440

*%3,04'ten başlayan faiz oranlarından kendisi, eşi veya 18 yaş altında çocuklarına ait konutu bulunmayan müşteriler yararlanır.
Örnek vade ve kredi tutarı için toplam maliyeti göstermektedir; toplam maliyete kredi tahsis ücreti, ekspertiz, ipotek tesis  bedeli dahildir. Toplam maliyet oranına sigorta dahil edilmemiştir. 
**ING kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

Sıkça sorulan sorular

Konut Kredisi ne kadar veriliyor?

Kullanacağınız Konut Kredisi'nin üst limiti BDDK tebliğleri uyarınca, ilgili konutun enerji sınıfı, 0 veya 2. el olmasına ve güncel olarak sizin, varsa eşinizin veya 18 yaşın altındaki çocuklarınızın konut sahibi olup olmamasına göre değişkenlik gösterir. Satın almak istediğiniz konutun yasal değerinin maksimum %90'ına kadar kredi çekilebilir.

Konut Kredisi nasıl alınır?

Mobil uygulamamızda veya internet sitemizde yer alan Konut Kredisi randevu formu tarafınızdan doldurulur ve seçtiğiniz ING Şubesi size Konut Kredisi için ulaşır veya bizzat ING Şubelerine gierek Konut Kredisi başvurusu başlatabilirsiniz. Sadece ING Şubeleri aracılığıyla Konut Kredisi başvurusu başlatabileceğinizi hatırlatmak isteriz. 

Konut Kredisinde peşinat oranı en az ne kadar?

Kullanacağınız konut kredisinin üst limiti bddk tebliği uyarınca konutun enerji sınıfına göre ve evin 0 veya 2. el durumuna göre değişkenlik gösterir.  

Yıllık Konut Kredisi için Hayat Sigortası maliyeti ne kadar?

Hayat Sigortası maliyetiniz yaşınıza ve kişiye özel olarak değişiklik gösterir. 1.000.000 TL tutarında bir Konut Kredisi için ortalama olarak peşin(10 yılı kapsayan) hayat sigortası 21.500 TL, yıllık taksitli olarak ise 34.000 TL sigorta primi oluşur.

Konut Kredisi en fazla kaç yıllık çekilebilir?

ING’de Konut Kredisi en fazla 10 yıl vadeli olarak kullanılabilir

Konut Kredisi nasıl kapatılır? Erken kapatılabilir mi?

Konut kredisini ekren kapatmak istiyorsanız, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un uyarınca kredinin kalan vadesi 36 ay ve altında ise, kalan ana paranın %1'i kadar erken kapama komisyonu ödeyerek kapatılabilirken, eğer kredinin kalan vadesi 36 ayın üstünde ise kalan ana paranın %2'si kadar erken kapama komisyonu ödenmesiyle konut kredisi kapatılabilir. Konut kredisi erken kapamalarınızı şubelerimizden veya ING Mobil’den yapabilirsiniz. 

Kimler Konut Kredisi kullanamaz?

18 yaşından büyük, geçerli kimlik belgesine sahip ve düzenli belgelenebilir geliri olan herkes kredi başvurusunda bulunabilir. Ancak kredinin onaylanması için kayıtlı bir meslek sahipliğinizin bulunması, daha önceki kredi/kredi kartı ödemelerinizin düzenli yapılmış olması, tüm bankalardaki toplam kredi/kredi kartı borçlarınızın gelirinize oranla dengeli bir seviyede olması ve haciz kaydınızın bulunmaması gibi şartlar aranır.