Destek Hesap ve Taksitli Destek Hesap

Taksitli Destek Hesap ve Destek Hesap

Destek Hesap ile hesabınızda para olmasa bile 7/24 tüm ATM’lerden limitiniz dahilinde nakit çekebilir; kredi kartı/fatura ödeme, EFT/Havale gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve Nakit Kart’ınız ile alışverişlerinizi rahatça yapabilirsiniz. 

Taksitli Destek Hesap ile dilediğinizde kullanabileceğiniz kredi limitiniz hazır olur ve ihtiyaç duyduğunuzda kredinizi kullanabilirsiniz. Üstelik şubeye bile gitmeden! 

Destek Hesap Özellikleri

 • Hesapta yoksa Destek Hesap'ta var.
  Destek Hesap, vadesiz mevduat hesabınıza özel limit dahilinde tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz kredi mevduat hesabıdır. Destek Hesap ile her türlü nakit ihtiyacınızı tüm ATM’lerden 7/24 karşılayabilir, üstelik Taksitli Destek Hesap ile 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz. 
 • Faturalarınız hep düzenli ödensin.
  Okul, kira, elektrik, su faturası gibi düzenli ödemeleriniz için vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla* ödemeleriniz hesapta para olmasa bile hiçbir zaman gecikmeye düşmez.
 • Kredi ödemeleriniz aksamasın.
  Kredi ödemelerinizde** de; hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda Destek Hesap ile ödeyip gecikmeye düşmezsiniz. Herhangi bir bireysel kredi kullanmanız halinde ilk kredi taksidiniz Destek Hesap’ınızdan tahsil edilmeyecektir. Kredi ödemenizin Destek Hesap'tan yapılabilmesi için Destek Hesap'ınızın faiz borcununun ödenmiş olması gerekmektedir. 
 • Sadece kullandığınız kadar ödeyin.
  Sadece kullandığınız tutar günlük olarak faizlendirilir ve ay sonunda hesabınıza yansır. Kullanmadığınız limit için ayrıca bir ücret ya da faiz ödemezsiniz.
 • Harcamalarınızı taksitlendirin.
  ING Banka Kartı’nızı kullanarak veya vadesiz hesabınızdan faturalarınızı ödeyerek yaptığınız harcamalarınızı, Destek Hesap limitiniz dahilinde taksitlendirebilir veya erteleyebilirsiniz.Vadesiz hesabınıza ait işlemlerinizi ING Mobil>Hesap Hareketleri'nden görüntüleyebilir, "Ertele/Taksitlendir" butonuyla butonuyla işleminizi %1,49 faiz oranı ile gerçekleştirebilirsiniz.
  *100 TL 6 ay taksitlendirme işlemi için Aylık Maliyet %1,8625 Yıllık Maliyet  %22,3500.
 • Şubeye gitmenize gerek kalmasın.
  Vadesiz hesabınıza nakit girişi olduğu anda borcunuz otomatik olarak kapanır. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmaz.
 • İşleyişi kolay.
  Destek Hesap hizmetinden yararlanmaya devam etmek için tek yapmanız gereken, hesabınıza yansıtılan faiz tutarın aylık olarak düzenli ödemek ve kullanılan anaparanın tamamının en az yılda bir kere ödeyip, bir gün süreyle artı bakiyede tutmaktır.
* Otomatik kart ödemeleri için 19:30’a kadar, otomatik fatura ödemeleri için 16:00’ya kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. 
** Kredi ödemeleri için 17:30’a kadar Destek Hesap bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. Bireysel kredilerin ilk taksitleri Destek Hesap'tan ödenememektedir.
***Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Hafta sonu (tatil günü) kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük(tatil günü kadar) faiz ödersiniz. Destek Hesap’ınıza paranız bir gün valörlü şekilde yatar. 
**** Destek Hesap kullanan müşterilerimizin hesabına yansımış olan faiz borcunu, fon ve vergi tutarıyla birlikte, ekstrenizde yer alan Son Ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması halinde Destek Hesap’ınız gecikme statüsüne alınmakta ve yasal zorunluluk gereği Kredi Kayıt Bürosuna gerekli bildirimler yapılmaktadır.
***** Bankamız uygulaması gereği herhangi bir bireysel kredi kullanmanız halinde kredinizin yalnızca ilk taksit ödemesi Destek Hesap’ınızdan tahsil edilemez.

****** Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı - KMH) aylık akdi faiz oranı 1 Mayıs 2021 itibariyle %1,89 yerine %1,98, aylık gecikme faiz oranı %2,19 yerine %2,28 olarak uygulanmaktadır. 1 Aralık 2021 tarihi itibariyle Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı - KMH) aylık akdi faiz oranı %1,98 yerine %1,80 aylık gecikme faiz oranı %2,28 yerine %2,10 olarak uygulanacaktır.
*******Destek Hesap hesap özeti her ayın ilk cumartesi gününü, ayın ilk gününün cumartesi olduğu aylar için ikinci cumartesi gününü takip eden pazar günü oluşturulmaktadır. Sadece Destek Hesap limitinin kullanıldığı aylar için hesap özeti üretilmektedir. E-posta ile iletilen hesap özeti ve Dijital Ekstre için hesap özeti (ekstre) ücreti tahsil edilmez. Dijital Ekstre; İnternet Şubesi ve ING Mobil’den görüntülenebilen hesap özetidir. Posta yolu ile gönderilen hesap özeti için ise hesap özeti gönderilen aylar için aylık 15 TL posta gönderim ücreti tahsil edilir.

Destek Hesap Hesaplama Aracı

Kullanılan Tutar
 • Ödenecek Faiz TL
 • Faiz Oranı % 1,80

Taksitli Destek Hesap Özellikleri

 • Taksitli Destek Hesap, sahip olduğunuz Destek Hesap’ınıza bağlı limit dahilinde kullanabileceğiniz bir kredidir.
 • Hesabınızda para olsa bile Taksitli Destek Hesap'ınızı  ING Şubeleri'nden, ATM’lerinden, ING Mobil'den ve İnternet Şubesi’nden kullanabilirsiniz. 
 • Kredi, 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerde kullanılabilir
 • Minimum kullanım tutarı ATM'lerde 50 TL, diğer kanallarda 100 TL’dir. 
 • İlk taksit tarihi, kredi kullanım anından 1 ay sonradır. Taksit tutarlarının belirtilen tarihlerde ödenmemesi durumunda, ödenmeyen taksit tutarı üzerinden Destek Hesap faizi işlemeye başlar. İşleyen faiz tutarı bir sonraki ayın ilk cuması borç olarak yansıtılır.
  Hesabınızda taksit tutarı kadar artı bakiye yoksa, destek hesaptan, taksitin anapara tutarı tahsil edilir. Hesap artı bakiyeye geçtiğinde taksitin faizi tahsil edilir.
 • Destek Hesap’ınız yoksa, başvurunuzu İnternet Şubesi’nden, tüm ATM’lerimizden, 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’ından veya size en yakın şubemizden yapabilirsiniz.

Taksitli Destek Hesap Hesaplama Aracı

Avans Tutarı
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Taksit Sayısı
 • Toplam Geri Ödeme TL
Kredili Mevduat Hesabı Nedir?
Kredili Mevduat Hesabı Nedir?