Destek Hesap ve Taksitli Destek Hesap

İlk kez ING'li olanlara, 5.000 TL’ye kadar faizsiz Taksitli Destek Hesap!

Destek Hesap, kısa vadeli ya da düşük tutarlı ihtiyaçlarınız için kolayca erişebildiğiniz, vadesiz hesabınıza bağlı bir ek hesap ürünü ve kredili mevduat hesabıdır.

Destek Hesap ile hesabınızda para olmasa bile 7/24 tüm ATM’lerden limitiniz dahilinde nakit çekebilir; kredi kartı/fatura ödeme, EFT/havale gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve Turuncu Ekstra Banka Kartı’nız ile alışverişlerinizi rahatça yapabilirsiniz.  

Taksitli Destek Hesap ise, sahip olduğunuz Destek Hesap’ınıza bağlı, limitiniz dahilinde 12 aya kadar taksit imkanıyla kullanabileceğiniz bir kredidir. Böylece Destek Hesap ile yaptığınız harcamalarınızı taksitlendirerek ödemesini çok daha rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Üstelik ING Mobil’den müşterimiz olarak 5.000 TL Taksitli Destek Hesap’ı 12 ay vadeye kadar %0 faizle kullanabilirsiniz.Destek Hesap Hesaplama Aracı


Kullanılan Tutar
 • Ödenecek Faiz TL
 • Faiz Oranı % 5,00

Taksitli Destek Hesap Hesaplama Aracı

Avans Tutarı
Vade
 • Aylık Taksit TL
 • Taksit Sayısı
 • Toplam Geri Ödeme TL
 • Faiz Oranı %

Nasıl başvurabilirim?

 • Destek Hesap ve Taksitli Destek Hesap ürünlerine ING Mobil üzerinden hızlıca başvurabilirsiniz.
 • ING Mobil’de Başvurular > Krediler > Destek Hesap veya Başvurular > Krediler > Taksitli Destek Hesap adımlarını takip ederek başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • INGo üzerinden başvurmak için ise ING Mobil'den INGo'ya girerek Destek Hesap veya Taksitli Destek Hesap yazdıktan sonra Hemen Başvur'a dokunarak başvurularınızı yapabilirsiniz.
 • Destek Hesap başvurusu yapabilmeniz için ING'li olmanız gerekir. Taksitli Destek Hesap başvurusu yapabilmek için ise Destek Hesap'ınızın olması gerekir.

Destek Hesap Özellikleri

 • Hesapta yoksa Destek Hesap'ta var.
Destek Hesap, vadesiz mevduat hesabınıza özel limit dahilinde tanımlanan ve hesapta yeterli bakiye olmadığında bankacılık işlemlerinde kullanabileceğiniz kredi mevduat hesabıdır. Destek Hesap ile bir ek hesap gibi her türlü nakit ihtiyacınızı tüm ATM’lerden 7/24 karşılayabilir, üstelik Taksitli Destek Hesap ile 12 ay vadeye kadar taksitlendirebilirsiniz. 

 • Faturalarınız hep düzenli ödensin.
Okul, kira, elektrik, su faturası gibi düzenli ödemeleriniz için vereceğiniz otomatik ödeme talimatıyla* ödemeleriniz hesapta para olmasa bile hiçbir zaman gecikmeye düşmez.

 • Kredi ödemeleriniz aksamasın.
Kredi ödemelerinizde de; hesabınızda yeterli bakiye bulunmadığı durumlarda Destek Hesap(KMH) ile ödeyip gecikmeye düşmezsiniz. Herhangi bir bireysel kredi kullanmanız halinde ilk kredi taksitiniz Destek Hesap’ınızdan tahsil edilmeyecektir. Kredi ödemenizin Destek Hesap'tan yapılabilmesi için Destek Hesap'ınızın faiz borcunun ödenmiş olması gerekmektedir. 

 • Sadece kullandığınız kadar ödeyin.
Sadece kullandığınız tutar günlük olarak faizlendirilir ve ay sonunda hesabınıza yansır. Kullanmadığınız limit için ayrıca bir ücret ya da faiz ödemezsiniz.

 • Harcamalarınızı taksitlendirin.
ING Banka Kartı’nızı kullanarak veya vadesiz hesabınızdan faturalarınızı ödeyerek yaptığınız harcamalarınızı, Destek Hesap(KMH) limitiniz dahilinde taksitlendirebilir veya erteleyebilirsiniz.Vadesiz hesabınıza ait işlemlerinizi ING Mobil>Hesap Hareketleri'nden görüntüleyebilir, "Ertele/Taksitlendir" butonuyla işleminizi %5,00 faiz oranı ile gerçekleştirebilirsiniz.
*100 TL 6 ay taksitlendirme işlemi için Aylık Maliyet %6,5000 Yıllık Maliyet %112,9096.

 • Şubeye gitmenize gerek kalmasın.
Vadesiz hesabınıza nakit girişi olduğu anda borcunuz otomatik olarak kapanır. Böylece şubeye gitmenize gerek kalmaz.

 • İşleyişi kolay.
Destek Hesap(KMH) hizmetinden yararlanmaya devam etmek için tek yapmanız gereken, hesabınıza yansıtılan faiz tutarın aylık olarak düzenli ödemek ve kullanılan anaparanın tamamının en az yılda bir kere ödeyip, bir gün süreyle artı bakiyede tutmaktır.

* Otomatik kart ödemeleri için 19:30’a kadar, otomatik fatura ödemeleri için 16:00’ya kadar Destek Hesap(KMH) bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. 
** Kredi ödemeleri için 17:30’a kadar Destek Hesap(Ek Hesap) bakiyesi kullanılmadan tahsilat yapılmaktadır. Bireysel kredilerin ilk taksitleri Destek Hesap'tan ödenememektedir.
***Limitinizin aynı gün içerisinde kullanılıp kapatılması durumunda, 1 günlük faiz uygulanır. Hafta sonu (tatil günü) kullanıp, aynı gün içinde hesabınıza para yatırmanız halinde ise 3 günlük(tatil günü kadar) faiz ödersiniz. Destek Hesap’ınıza paranız bir gün valörlü şekilde yatar. 
**** Destek Hesap kullanan müşterilerimizin hesabına yansımış olan faiz borcunu, fon ve vergi tutarıyla birlikte, ekstrenizde yer alan Son Ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir. Ödemenin yapılmaması halinde Destek Hesap’ınız gecikme statüsüne alınmakta ve yasal zorunluluk gereği Kredi Kayıt Bürosuna gerekli bildirimler yapılmaktadır.
*****Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı - KMH) aylık akdi faiz oranı 1 Kasım 2023 itibariyle 4,02 yerine %4,42, aylık gecikme faiz oranı %4,32 yerine %4,72 olarak uygulanmaktadır. Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı - KMH) aylık akdi faiz oranı 1 Nisan 2024 itibariyle %4,42 yerine %5,00, aylık gecikme faiz oranı %4,72 yerine %5,30 olarak uygulanacaktır.
******Destek Hesap hesap özeti her ayın ilk cumartesi gününü, ayın ilk gününün cumartesi olduğu aylar için ikinci cumartesi gününü takip eden pazar günü oluşturulmaktadır. Sadece Destek Hesap(Kredili Mevduat Hesabı - KMH) limitinin kullanıldığı aylar için hesap özeti üretilmektedir. E-posta ile iletilen hesap özeti ve Dijital Ekstre için hesap özeti (ekstre) ücreti tahsil edilmez. Dijital Ekstre; İnternet Şubesi ve ING Mobil’den görüntülenebilen hesap özetidir. Posta yolu ile gönderilen hesap özeti için ise hesap özeti gönderilen aylar için aylık 81 TL posta gönderim ücreti tahsil edilir.
******* Destek Hesap (Kredili Mevduat Hesabı - KMH) başvurunuzun ya da limit artış taleplerinizin olumlu olarak değerlendirilebilmesi için ING tarafından belirlenen değerlendirme koşullarının sağlanmış olması gerekmektedir. Daha önceki kredi/kredi kartı ödemelerinin düzenli yapılmamış olması, tüm bankalardaki toplam kredi/kredi kartı borçlarının gelire oranla dengeli bir seviyede olmaması ve haciz kaydının bulunması başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir.

Taksitli Destek Hesap Özellikleri

 • Taksitli Destek Hesap, sahip olduğunuz Destek Hesap’ınıza bağlı limit dahilinde kullanabileceğiniz bir kredidir.*
 • Hesabınızda para olsa bile Taksitli Destek Hesap'ınızı ING Mobil'den, ING Şubeleri'nden ve ATM’lerinden kullanabilirsiniz.
 • Kredi, 3, 6, 9 ve 12 ay vadelerde kullanılabilir.
 • Minimum kullanım tutarı ATM'lerde 50 TL, diğer kanallarda 100 TL’dir. 
 • İlk taksit tarihi, kredi kullanım anından 1 ay sonradır. Taksit tutarlarının belirtilen tarihlerde ödenmemesi durumunda, ödenmeyen taksit tutarı üzerinden Destek Hesap faizi işlemeye başlar. İşleyen faiz tutarı bir sonraki ayın ilk cumartesi borç olarak yansıtılır.
  Hesabınızda taksit tutarı kadar artı bakiye yoksa, destek hesaptan, taksitin anapara tutarı tahsil edilir. Hesap artı bakiyeye geçtiğinde taksitin faizi tahsil edilir.
*Taksitli Destek Hesap limitiniz, Destek Hesap limitinizden farklı olabilmektedir.