Koronavirüs salgınından etkilenen müşterilerimizi desteklemek için buradayız.

Türkiye dahil birçok ülkede etkisini gösteren koronavirüse karşı müşterilerimizi destekleyebilmek adına her daim kendimizi güncelliyoruz. 

Edindiğimiz tüm bilgileri sizinle paylaşarak bu dönemi en az zararla atlatmanızı hedefliyoruz. 

Koronavirüs hakkında bu amaçla derlediğimiz faydalı bilgilere, ilgili başlığa tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Koronavirüs Hakkında

Koronavirüsü yakından tanıyarak, hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyacak önlemler alabilirsiniz. 

Yeni koronavirüs, ilk olarak Çin’in Vuhan Eyaleti’nde ateş, öksürük, nefes darlığı gibi semptomlarla ortaya çıktı. İnsandan insana hızla bulaşması nedeniyle salgın hastalık boyutunu alarak tüm dünyada birçok insanın enfekte olmasına yol açtı.  

Koronavirüs, hasta bireylerin öksürmesi, hapşurması gibi nedenlerle yayılan damlacıkların solunması veya bu yolla kirlenmiş yüzeylere dokunulması ile bulaşabilir. Virüsün bulaşmasını engellemek ve yayılımını önlemek için sosyal izolasyon hayati öneme sahiptir. Bu nedenle siz de virüsün ülkemizde hızla yayıldığı bu dönemde evde kalarak hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını koruyabilirsiniz. 

Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu 14 kuralın da bu süreci en az zararla atlatmanız için yol haritanız olacağına inanıyoruz.  

 • Yurt dışına çıkmayın. Seyahatlerinizi iptal edin ya da erteleyin.
 • Dönüşte ilk 14 günü evde geçirin.
 • Ziyaretçi kabul etmeyin ve kendiniz izole edin.
 • İzole edilmiş kişinin odasına maskesiz girmeyin.
 • Odanızı sık sık havalandırın.
 • Özellikle yaşlılar ve kronik hastalığı olanlarla temas kurmayın.
 • Ellerinizi sık sık su ve sabun ile en az 20 saniye ovarak yıkayın.
 • Sık kullandığınız yüzeyleri her gün temizleyin.
 • Havlu gibi hiçbir kişisel eşyayı ortak kullanmayın.
 • Kıyafetleriniz 60 ya da 90 derecede normal deterjanla yıkayın.
 • Güçlü bir bağışıklık sistemi için bol sıvı tüketin, dengeli beslenin, uyku düzeninize dikkat edin.
 • Evden çıkmak zorunda kalırsanız mutlaka maske takın.
 • Düşmeyen ateş, öksürük ve nefes darlığınız varsa maske takarak bir sağlık kuruluşuna başvurun.

Koronavirüs hakkında daha detaylı bilgi için, Sağlık Bakanlığı’nın güncel paylaşım yaptığı https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Sizi Desteklemek İçin Buradayız

Koronavirüs sürecinde finansal sıkıntı yaşamamanız için yeni çözümler üretiyoruz. 

Hem sağlığınızı hem de finansal düzeninizi önemsiyor, koronavirüs süresince gerçekleştireceğiniz tüm bankacılık faaliyetlerinizi kolaylaştırmak için çözümler üretiyoruz. 

Bu süreç boyunca hiçbir bankacılık faaliyetinizi askıya almamanız ve bu nedenle zorluk yaşamamanız için hayata geçirdiğimiz bazı çözümler:  

 • Şubelerimiz 09:00-12:30 ve 13:30-17:00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor. Şubelerimizde sosyal mesafeyi korumak amacıyla, içerde bulunan kişi sayısını sınırlandırıyor, bu nedenle müşterilerimizi sırayla kabul ediyoruz. 
 • Acil nakit ihtiyacınız doğabileceğini öngörerek, Turuncu Ekstra Kart’ınızla tüm ATM’lerimizden çekebileceğiniz üst limiti 10.000 TL’ye yükseltiyoruz.
 • Siz sağlığınıza öncelik verin diye bireysel kredi ve kredi kartı taksit ödemelerinizi 3 ay erteleme imkanı sağlıyoruz. 
 • Alışveriş yaparken para ile temasınızı en aza indirmeniz için temassız özellikli kartlarımızda, temassız alışveriş üst limitini 250 TL’ye yükseltiyoruz. 

Sağlık Çalışanlarımıza Özel Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra

Sınırsız fedakarlığınıza ING'den ekstra destek!

Olağanüstü koşullarda, gecesini gündüzüne katarak çalışan sağlık çalışanlarımıza Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi kapsamında Turuncu Ekstra'nın kapılarını karşılıksız açıyoruz.

750 TL harcama önkoşulu olmadan Turuncu Ekstra avantajlarından yararlanabilirsiniz. 

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Üstelik, Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi'yle, sağlık çalışanlarına özel, %0 faizli, masrafsız 12 ay vadeli 3.000 TL'ye varan kredi fırsatından yararlanabilirsiniz. 
, Harcama Koşulsuz Turuncu Ekstra Dönemi ile sağlık çalışanlarımıza özel, %0 faizli, masrafsız 12 ay vadeli 3.000 TL'ye varan kredi fırsatından da yararlanabilirsiniz

Detaylı bilgi için tıklayın. 

Bize Ulaşabilirsiniz

Bankacılık işlemleriniz için bize evinizden kolayca ulaşabilirsiniz. 

 • Şubelerimiz 09:00-12:30 ve 13:30-17:00 arasında destek vermeye devam edecek olsa da hem kendi sağlığınızı hem de toplum sağlığını korumak amacıyla bankacılık işlemlerinizi evinizden çıkmadan gerçekleştirmenizi öneriyoruz. 
 • Bu süreçte bize 0850 222 0 600 numaralı Telefon Bankacılığı üzerinden ulaşabilirsiniz. Fakat şube mesai saatlerimizin kısalması, Telefon Bankacılığı’ndaki yoğunluğu arttırdığı için müşteri temsilcilerimize ulaşmak vaktinizi alabilir. 
 • İşlemlerinizi sıra beklemeden ve vakit kaybetmeden gerçekleştirmek için İnternet Şubesi’ni veya ING Mobil’i  kullanabilirsiniz. ING Mobil’i kullanmadan önce videolarımızı izleyebilir, işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. ING Mobil videolarını izlemek için tıklayın. 
 • Sorularınıza anında yanıt almak ya da bizimle sohbet etmek isterseniz, akıllı bankacılık robotumuz INGo 7/24 sizinle! Ona ing.com.tr üzerinden veya ING Mobil’den ulaşabilir, sizi gerçekleştirmek istediğiniz işleme yönlendirmesini isteyebilirsiniz. 
 • Bu dönemde hayatınızın büyük bir çoğunluğunu sosyal medyada geçirdiğinizi biliyor, Turuncu Destek ekibimizle Twitter’dan gelen sorularınızı en hızlı şekilde yanıtlamaya çalışıyoruz. Turuncu Destek ekibimizle iletişime geçmek isterseniz, onlara  buradan  ulaşabilirsiniz. 

Finansal Önerilerimiz

Koronavirüs sürecinde bütçenizi en iyi şekilde yönetebilmeniz için bazı önerilerimiz var!  

Olağanüstü bir durum olan koronavirüsün bütçenizi olumsuz yönde etkilemesini istemiyoruz. 

Farklı durumlara göre hazırladığımız önerilerimize göz atarak sizin için uygun finansal çözümü seçebilirsiniz. 

Bu dönemde harcamalarınız azaldıysa:

Paranızı e-Turuncu Hesap’ta biriktirebilir, %11 güncel Hoş Geldin Faizi ile değerlendirebilirsiniz. Üstelik Turuncu Ekstra’lıysanız, Hoş Geldin Faizi’ne ek %2 faiz kazanabilirsiniz. Hoş Geldin Faizi süreniz bittiyse Ayrıcalıklı Faiz oranından yararlanabilirsiniz. 

e-Turuncu Hesap açmak için tıklayın. 

Bu dönemde harcamalarınız arttıysa: 

Hesabınızda para olmasa bile limitiniz dahilinde kullanabileceğiniz Destek Hesap’tan yararlanabilir, uygun taksitlerle ödeyebilirsiniz. 

Destek Hesap açmak için tıklayın. 

Taksitli Nakit Avans ile kredi kartınızdan limitiniz dahilinde nakit kullanabilirsiniz. 

Taksitli Nakit Avans kullanmak için tıklayın. 

Size özel faiz oranlarıyla ING İhtiyaç Kredisi kullanabilir, Turuncu Ekstra’lıysanız kredi ödemelerinizde nakit iade alabilirsiniz. Böylece kredi faiz oranınız ödemelerinize daha düşük yansır. 

ING İhtiyaç Kredisi kullanmak için tıklayın. 

Finansal durum kafanızı karıştırıyorsa: 

Her gün genel tavsiye kapsamında döviz, altın vb. kurlardan bilgi veren Günlük Strateji Notu’na üye olabilirsiniz.* 

Günlük Strateji Notu’na üye olmak için tıklayın. 

Aylık olarak güncellediğimiz Ekonomi Bülteni’ni okuyabilirsiniz. 

Ekonomi Bülteni’ni okumak için tıklayın. 

Diğer ekonomik verilerle ilgili yayımladığımız Ekonomi Notları'nı okuyabilirsiniz. 

Ekonomi Notları'nı okumak için tıklayın

* Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra e-posta adresine onay e-posta'sı gelecek. Onay verdiğinizde üyeliğiniz gerçekleşecek.

Para mevzuları hiç bitmiyorsa: 

Tasarruf yapmayı eğlenceli yollarla anlattığımız, tam da bu dönemde yüzünüzü güldürecek içeriklerimize göz atabilirsiniz. 

Para Mevzuları’nı izlemek için tıklayın. 

Güvenliğinizi Düşünüyoruz

Koronavirüsün kamuoyunda yoğun bir gündem oluşturması, siber suçluların da bu alana yönelmesine neden oldu. 

Dolandırıcılığa karşı dikkatli olmanız amacıyla hazırladığımız dokümanı okuyabilir, bu konuda önlem alabilirsiniz. 

Bilgilendirmeyi okumak için tıklayın. 

BKM tarafından yönetilen, siber dolandırıcılıkla ilgili güncel bilgilere de bilgiguvende.com adresinden ulaşabilirsiniz.Toplumsal Yatırımlarımız

Bu süreci en iyi şekilde atlatmak için aldığımız gerekli önlemlerin yanında, toplumsal sorumluluklarımızı da yerine getirmeye çalışıyoruz.

 • Toplum Gönüllüleri Vakfı ile iş birliği yaparak koronavirüs salgınından etkilenen ihtiyaç sahiplerine yönelik 1.500.000 TL değerinde bir destek fonu oluşturduk.
 • Toplum nezdindeki ekonomik etkilerin azaltılmasına önemli bir katkı sunacağına inandığımız Milli Dayanışma Kampanyası’na 5.000.000 TL ile destek olduk.  
 

Gündemi Kaçırmayın

Koronavirüs gündemine dair araştırmaları takip etmek ve en güncel bilgilere ulaşmak isterseniz, aşağıdaki raporu okuyabilirsiniz.

Covid-19: Senaryolar, karantina uygulaması, reaksiyon, toparlanma