e-Turuncu Hesaplama

e-Turuncu Hesap ile ne kadar kazanırım?

Ana Para
Para Birimi
Vade (Gün)
 • Anapara0TL
 • Vade0 Gün
 • Vade Sonu Net Tutar0TL
 • Toplam Faiz Oranı-


* Hesaplanan dönem içerisinde toplam bakiyenizin 5.000.000 TL, 250.000 Dolar, 250.000 Euro, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP üzerine çıkması durumunda, sadece aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanır. Tüm faiz oranlarını detaylı görmek için tıklayın.
** TL hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %7,5 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
Döviz hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %25 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
*** Turuncu Ekstra programına katılıp her ayın ilk ve son günü arasındaki aylık harcamalarınızın en az 3.250 TL’sini Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, TL hesaplarınız için Hoş Geldin Faizi Dönemi sonrası Ekstralı Faiz Oranları ile kazanabilirsiniz. ING Mobil, İnternet Şubesi ve şubelerimiz üzerinden Turuncu Ekstra’lı olabilirsiniz.

Bitmeyen Hoş Geldin Faizi ile kazanırken bilmeniz gerekenler

Ek faiz kazanmak ve Bitmeyen Hoş Geldin Faizi’ne ulaşmak için herhangi bir kampanyaya katılmanız gerekmiyor. Bu avantajlı faiz oranıyla birikimlerinizi değerlendirmek için tek yapmanız gereken belirtilen ürünlerdeki hedefleri gerçekleştirmek. 

Yabancı para ve altın cinsinden Turuncu Hesap için de ek faiz kazanabilir, Bitmeyen Hoş Geldin Faizi’nden yararlanabilirsiniz. Hoş Geldin Dönemi her hesap için ayrı değildir, Hoş Geldin Dönemi’niz uzadığından bundan tüm hesaplarınız yararlanır. Ancak Hoş Geldin Dönemi sonrasında Bitmeyen Hoş Geldin Faizi’ne her para birimindeki ek faiz oranının farklı olması nedeniyle farklı zamanlarda ulaşılabilir. Diğer para birimlerindeki ek faiz oranları için tıklayın. 

Hedeflere ilişkin her bir ürün özelindeki detaylara aşağıdaki ürün başlıkları altından ulaşabilirsiniz.

Turuncu Ekstra

 • Turuncu Hesap’ta Turuncu Ekstra avantajlarından yararlanabilmek için, ilk olarak Turuncu Ekstra programına katılmanız gerekir. Bu programa katıldığınızda, ING Turuncu Ekstra Banka Kart’ınızla yapacağınız harcamalar ve vadesiz hesabınızdan yapacağınız fatura ödemeleri ile puan toplarsınız.
 • Turuncu Ekstra programında her 1 TL harcamanız 1 puan değerindedir.    
 • Turuncu Ekstra ile kazanacağınız ek faizler, sadece TL cinsinden olan Turuncu Hesap için geçerli olur.
 • Harcama iadesi yapıldığında, iade tutarı toplanan puanlardan düşülür.
 • Turuncu Ekstra programı hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 
Yatırım Fonu     
                      
 • Yatırım fonları ile faiz kazanmak için Turuncu TL Hesap bakiyenize göre belirlenen tutarda, kampanyaya dahil yatırım fonlarından bulundurmanız gerekir. Turuncu Hesap bakiyenize göre ne kadar fon bulundurmanız gerektiğini ve hangi fonların kampanyaya dahil olduğunu öğrenmek için tıklayın.  
 • Hoş Geldin Dönemi’nizi uzatabilmek için en geç Hoş Geldin Dönemi’nizin en son gününde 13.30'a kadar fon alım talimatı vermiş olmanız gerekir.            
 • Hedef yatırım fonu bakiyesi, 1 iş günü önceki Turuncu TL Hesap bakiyenize göre belirlenir.
 • Yatırım fonu hedef tutarı bulunurken; portföyünüzde bulunan kampanyalı yatırım fonu bakiyesi ile iş günlerinde 13:30'a kadar girişi yapılmış kampanyalı fon alım emirlerinin toplamı dikkate alınır. Saat 13:30 sonrasında verilen alış emirleri, bir iş günü sonraki hedef tutar bulunurken dikkate alınır. 
 • Hoş Geldin Dönemi sonrasında, hedef yatırım fonu tutarının gerçekleşmesini takip eden ilk iş günü ek faiz almaya hak kazanır ve ilgili yatırım fonu hedef tutarını günlük olarak sağladığınız sürece, ek faizden yararlanmaya devam edersiniz.
 • Kampanyaya dahil USD ve EUR cinsi yatırım fonlarının bakiyesi, TL fon fiyatları üzerinden hesaplanır.
Sigorta         
              
 • Sigorta ürünü ile faiz kazanmak için Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Benim Evim Sigortası (Konut), Benim Arabam Sigortası'nın (Kasko) en az birini yaptırmış olmanız gerekir. Poliçeniz aktif olduğu sürece, birikimlerinizi ilan edilen ek faiz oranları ile değerlendirirsiniz.        
 • Ek faiz, poliçenizin yapıldığı günü takip eden ilk iş gününde yansır. Poliçenizin aktif olduğu süre boyunca ek faiz kazanmaya devam edersiniz.    
 • Sigorta ürünlerini incelemek için tıklayın. 

Kredi Kartı               
 
 • Kredi kartı ile faiz kazanmak için 10.000 TL ekstre tutarına ulaşmış olmanız gerekir.
 • Kazanacağınız ek faiz oranları ekstre kesim tarihinden sonraki ilk iş günü hesabınıza yansır ve bir sonraki ekstre kesim tarihine kadar geçerli olur. 
 • Ek kartlar üzerinden yapılan harcamalarla sadece ana kart sahibi ek faiz kazanabilir, ek kart sahipleri ek faiz oranından yararlanamaz.                        
 • Harcama iadesi olduğu durumda, iade edilen tutarlar ek faiz kazanımı için gerekli olan ekstre tutarından düşer.    
 • Kredi kartları hakkında detaylı bilgi için tıklayın. 

Günlük mevduat faizi hesaplaması nasıl yapılır?

e- Turuncu Hesap günlük kazandıran bir vadeli mevduat hesabıdır. e -Turuncu Hesap’ ta faiz oranı gecelik olarak işletilir ve kazanılan faiz ertesi iş günü hesabınıza yansıtılır.  Böylece paranız katlanarak çoğalmaya devam eder. Avantajlı faiz oranlarını buradan görebilirsiniz. Ana para ve faiz her gün birlikte değerlendiği için diğer vadeli mevduat hesaplarına göre avantajlıdır. Faiz oranları, yıllık basit brüt oranlardır. 

Günlük faiz hesaplamanın formülü nedir?

e-Turuncu Hesap’ ta paranız günlük olarak değerlenir ve her gün kazandığınız faiz de ana paranıza eklenir. Böylece paranız katlanarak çoğalmaya devam eder. 

Mevduat faizi nasıl hesaplanır?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır. Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan net tutar elde edilir.

Vadeli mevduat faiz hesaplama formülü nedir?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır.

Aylık faiz hesaplama ve yıllık faiz hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Aylık Mevduat Faiz Hesaplama: (anapara/100) x (faiz oranı/12) x ay sayısı
Yıllık Mevduat Faiz Hesaplama: (anapara/100) x faiz oranı x yıl sayısı

Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan sonra mevduat faiz getiri hesaplama net tutarı elde edilir.

Vadeli mevduat faizi getirisinde stopaj / vergi kesintisi oranı nedir?

Elde edilen her çeşit gelirden alınan vergi türüne stopaj adı verilir. Bankamızda, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Gelir Vergisi Kanunu uyarınca belirlenen resmi mevduat stopaj oranları kullanılır. Müşterinin elde ettiği faiz getirisi üzerinden hesaplanan stopaj oranı banka hesabına aktarılmadan doğrudan hesap sahibi adına devlete ödenir.

Güncel stopaj oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Vade TL YP XAU
6 aya kadar (6 ay dahil) %7,5 %25 %15
6 ay - 12 ay (12 ay dahil) %5 %25 %15
12 ay ve üzeri %2,5 %25 %15

Vadeli mevduat banka faiz oranları hangi sıklıkta değişmektedir?

Bankamızda, piyasa koşullarına göre faiz oranları yukarı ya da aşağı yönde hareket edebilir.

Vadeli mevduat faiz getirisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır. Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan net tutar elde edilir.

Bileşik faiz nedir, nasıl hesaplanır?

Bileşik faiz, bir yatırımın veya borcun her dönem sonunda elde edilen faiz ile birlikte anaparanın üzerine eklenmesiyle hesaplanan bir faiz türüdür.

Yıllık bileşik faiz hesaplama yöntemi, faiz oranının ve biriken faizlerin her dönemde ana paraya eklenmesini içerir. Aylık bileşik faiz hesaplama yönetimi her ay faizlerin bir önceki dönemdeki anapara ve birikmiş faizler üzerinden hesaplanarak eklenir.

Avantajlı faiz oranlarımızı ING Mobil ve İnternet Şubesi'nden görüntüleyebilir, birikimlerinizin getirisini hesaplayabilirsiniz.