e-Turuncu Hesaplama

e-Turuncu Hesap ile ne kadar kazanırım?

Ana Para
Para Birimi
Vade (Gün)
  • Anapara0TL
  • Vade0 Gün
  • Vade Sonu Net Tutar0TL
  • Toplam Faiz Oranı-


* Hesaplanan dönem içerisinde toplam bakiyenizin 5.000.000 TL, 250.000 Dolar, 250.000 Euro, 4.500 Gram Altın ve 250.000 GBP üzerine çıkması durumunda, sadece aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanır. Tüm faiz oranlarını detaylı görmek için tıklayın.
** TL hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %7,5 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
Döviz hesaplar için; Hoş Geldin Faizi oranı, brüt faiz oranı olup vadeli mevduat hesapları için %25 stopaj (vergi kesintisi) uygulanır.
*** Turuncu Ekstra programına katılıp her ayın ilk ve son günü arasındaki aylık harcamalarınızın en az 3.250 TL’sini Turuncu Ekstra Kart’ınızla yaparak veya vadesiz hesabınızdan fatura ödeyerek, TL hesaplarınız için Hoş Geldin Faizi Dönemi sonrası Ekstralı Faiz Oranları ile kazanabilirsiniz. ING Mobil, İnternet Şubesi ve şubelerimiz üzerinden Turuncu Ekstra’lı olabilirsiniz.

Günlük mevduat faizi hesaplaması nasıl yapılır?

e- Turuncu Hesap günlük kazandıran bir vadeli mevduat hesabıdır. e -Turuncu Hesap’ ta faiz oranı gecelik olarak işletilir ve kazanılan faiz ertesi iş günü hesabınıza yansıtılır.  Böylece paranız katlanarak çoğalmaya devam eder. Avantajlı faiz oranlarını buradan görebilirsiniz. Ana para ve faiz her gün birlikte değerlendiği için diğer vadeli mevduat hesaplarına göre avantajlıdır. Faiz oranları, yıllık basit brüt oranlardır. 

Günlük faiz hesaplamanın formülü nedir?

e-Turuncu Hesap’ ta paranız günlük olarak değerlenir ve her gün kazandığınız faiz de ana paranıza eklenir. Böylece paranız katlanarak çoğalmaya devam eder. 

Mevduat faizi nasıl hesaplanır?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır. Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan net tutar elde edilir.

Vadeli mevduat faiz hesaplama formülü nedir?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır.

Aylık faiz hesaplama ve yıllık faiz hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Aylık Mevduat Faiz Hesaplama: (anapara/100) x (faiz oranı/12) x ay sayısı
Yıllık Mevduat Faiz Hesaplama: (anapara/100) x faiz oranı x yıl sayısı

Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan sonra mevduat faiz getiri hesaplama net tutarı elde edilir.

Vadeli mevduat faizi getirisinde stopaj / vergi kesintisi oranı nedir?

Elde edilen her çeşit gelirden alınan vergi türüne stopaj adı verilir. Bankamızda, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Gelir Vergisi Kanunu uyarınca belirlenen resmi mevduat stopaj oranları kullanılır. Müşterinin elde ettiği faiz getirisi üzerinden hesaplanan stopaj oranı banka hesabına aktarılmadan doğrudan hesap sahibi adına devlete ödenir.

Güncel stopaj oranlarını aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.

Vade TL YP XAU
6 aya kadar (6 ay dahil) %7,5 %25 %15
6 ay - 12 ay (12 ay dahil) %5 %25 %15
12 ay ve üzeri %2,5 %25 %15

Vadeli mevduat banka faiz oranları hangi sıklıkta değişmektedir?

Bankamızda, piyasa koşullarına göre faiz oranları yukarı ya da aşağı yönde hareket edebilir.

Vadeli mevduat faiz getirisi hesaplama işlemi nasıl yapılır?

Brüt vadeli mevduat faizi getiri hesaplamalarında anapara x faiz oranı x vade (gün)/36.600 formülü kullanılır. Yapılan hesaplamaların sonucu üzerinden stopaj (gelir vergisi) kesintisi uygulandıktan net tutar elde edilir.

Bileşik faiz nedir, nasıl hesaplanır?

Bileşik faiz, bir yatırımın veya borcun her dönem sonunda elde edilen faiz ile birlikte anaparanın üzerine eklenmesiyle hesaplanan bir faiz türüdür.

Yıllık bileşik faiz hesaplama yöntemi, faiz oranının ve biriken faizlerin her dönemde ana paraya eklenmesini içerir. Aylık bileşik faiz hesaplama yönetimi her ay faizlerin bir önceki dönemdeki anapara ve birikmiş faizler üzerinden hesaplanarak eklenir.

Avantajlı faiz oranlarımızı ING Mobil ve İnternet Şubesi'nden görüntüleyebilir, birikimlerinizin getirisini hesaplayabilirsiniz.