ING e-Turuncu Hesap Başvuru Formu


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

1. ING e-Turuncu Hesap O/N (gecelik) vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır. İnternet ve Mobil Bankacılığı’ndan ING e-Turuncu Hesap açılabilir. Hesap işlemleri Şubelerden yapılamaz; sadece İnternet ve Mobil Bankacılık üzerinden yapılabilir.

2. ING e-Turuncu Hesap’a dilenen sıklıkta para yatırılıp, dilenen sıklıkta para çekilebilir. Hesaptan para çekme veya hesaba para yatırma işlemleri, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılık aracılığıyla EFT/ havale/swift sisteminin işlediği saatler arasında yapılabilecektir.

3. Tatil günlerinde hesaptan para çekilmesi/hesaba para yatırılması halinde çekilen/yatırılan tutar için faiz geliri elde edilemeyecektir.

4. ING e-Turuncu Hesap’a herhangi bir düzenli ödeme ya da fatura ödemesi bağlanamaz. EFT/havale/swift işlemi yapılabilir, ancak ileri tarihli EFT/havale/swift talimatı verilemez.  

5. Banka, ING e-Turuncu Hesap için bir alt limit belirleyebilecek, Müşteri bu limitin altında kalan ING e-Turuncu Hesap bakiyesini alt limit tutarına tamamlamadığı takdirde hesabına faiz işletilmeyecektir. ING e-Turuncu Hesap bakiyesinin alt limitin üzerinde bir bakiye olması durumunda da Banka, alt limit tutarına kadar olan bakiyeye faiz vermeyebilecektir.

6. Banka, TCMB’ye bildirilen “asgari” ve “azami” faiz oranları arasında kalmak şartıyla, ilk kez e-Turuncu Hesap ve/veya Turuncu Hesap açan müşterilere farklı bir faiz oranı uygulayarak “Hoş geldin faizi” verebilir. Banka’nın böyle bir faiz oranı uygulaması halinde, Banka’nın belirleyeceği bir süreyle, hesapta bulunan tutar için “Hoş geldin faiz oranı” işleyecektir. Daha önce Turuncu Hesap açan müşteriler, e-Turuncu Hesap açtıklarında tekrar hoş geldin faizinden faydalanamaz. Müşteri, Hoş geldin faizinden sadece bir kez yararlanabilecektir. Hoş geldin faiz oranının uygulanma süresi, hesapta bakiye olmasa dahi hesabın açılması ile başlar. Hesaba para yatırılmayan günler için, Müşteri herhangi bir faiz talebinde bulunamaz. Hoş geldin faiz oranı işleme süresi bittikten sonra, hesaba verilecek gecelik faiz oranları, Banka’ca güncellenecektir.

7. ING e-Turuncu Hesap’ta müşterilere uygulanan faiz oranı, Banka tarafından TCMB’ye bildirilen “asgari” ve “azami faiz oranları” arasında kalmak şartıyla, ING e-Turuncu Hesaplardaki müşteri mevduatının toplam büyüklüğüne ya da birikim özelliği olup olmadığına göre farklılık gösterebilir. Banka, mevduat hesaplarına uygulayacağı asgari faiz oranlarını, internet sitesinde ilan eder. ING e-Turuncu Hesap sahibi müşteriler, hesaplarına uygulanan faiz oranlarını İnternet Bankacılığı’ndan öğrenebilirler.

8. Bir müşteri, bankanın belirlediği sayıda ING e-Turuncu Hesap açabilir. Hesaplara uygulanacak faiz oranı aynı para cinsindeki tüm bu hesapların toplam bakiyesi ve ilk açılan ING e-Turuncu Hesap’ın koşulları dikkate alınarak belirlenir. İlk açtırılan ING e-Turuncu Hesap sonrasında açılan aynı para cinsindeki ING e-Turuncu Hesaplar, bu ilk açılan hesaba bağlı olarak işleyecektir.

9. ING e-Turuncu Hesap faiz hesaplamasında küsuratlı bir rakamın ortaya çıkması halinde, rakam virgülden sonraki iki haneye yuvarlanacak ve yeni faiz hesaplaması bu rakam üzerinden yapılacaktır.

10. ING e-Turuncu Hesap sahiplerinin İnternet/Mobil ve Telefon Bankacılığı’nda işlem yapabilmeleri için gereken tanımlamaları yapılacaktır. Hesap cüzdanının, hesabın varlığını hukuken ispatlayıcı bir belge niteliğinde olduğunu ve şubeden temin edilebileceğimi biliyorum, hesap açılış işlemlerine devam etmek istiyorum. Adınıza ING e-Turuncu Hesap açılmasını, hesap işleyişini anladığınızı ve kabul ettiğinizi, burada yer almayan hususlarda Banka ile imzalamış olduğunuz Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi hükümlerinin uygulanacağını kabul etmeniz halinde aşağıdaki kutucuğu tıklamanız gerekmektedir. Bu şekilde formu okuyup onayladığınızı beyan etmiş olursunuz.

Formu okudum, onaylıyorum.