Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Banka Kartı / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.
ING Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

ING Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

Portföyün minimum %80’ini devamlı olarak kısa vadeli kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarında değerlendiren ING Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu; bu sayede aşırı faiz oynaklıklarına karşı koruma sağlarken, günlük kullanım için ayrılan birikimlere kazanç sağlama fırsatı sunar. Kısa vadeli sabit getirili enstrümanlar taşıması sebebiyle yüksek getiri potansiyeli sınırlıdır.

Alım-satım işlemlerinizi İnternet Şubesi Yatırım İşlemleri menüsündeki Fon Alış ve Fon Satış adımlarından gerçekleştirebilirsiniz.

Künye

Fon adı: ING Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu

Strateji: Fon toplam değerinin en az %80’i devamlı olarak yerli kamu ve özel sektör borçlanma araçlarına yatırılır ve fon portföyünün aylık ağırlıklı vadesi 25-90 gün aralığındadır. Fon portföyüne vadeye kalan gün sayısı hesaplanamayan varlıklar dahil edilemez. Fon, yabancı para ve sermaye piyasası araçlarına yatırım yapamaz. Portföye borsa dışından repo-ters repo sözleşmeleri dahil edilebilir.

Yatırımcı profili: Fona giriş ve çıkışların günlük yapılabilmesi sayesinde birikimlerini günlük olarak takip ederken kısa vadeli kamu ve/veya özel sektör borçlanma araçlarında değerlendirmek isteyen yatırımcılar.

Minimum işlem miktarı: 1 Pay ve Katları.

Fonun başarı kriterleri: % 75 KYD Kamu İç Borçlanma Araçları Endeksleri-91 gün + % 15 KYD O/N Repo Endeksi-Brüt + % 10 KYD Özel Sektör Borçlanma Araçları Endeksi (Sabit)

Alım satım şekli: Alım ve satım işlemleri işgünlerinde 16:00-17:00 saatleri hariç 24 saat yapılabilmektedir. İşgünlerinde 13:45'ten ertesi işgünü 08:30'a kadar yapılan işlemlerde 50.000 TL limit uygulanmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ingportfoy.com.tr’de.

GetiriMetre