Taksitli Kredi Kartı Harcamalarınıza Ek Taksit Ekleyin

Artı Taksitin Olsun

Artı taksit için ilk taksit dönem içi harcamalara yansıdıktan sonra, ekstreleşmeden 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığı’nı aramanız veya İnternet Şubesi'ne giriş yapmanız yeterli.

Özellikler

  • Harcamanıza ek taksit yapabilmeniz için ilk taksitinin dönem içi harcamalara yansımış ve henüz ekstrelenmemiş olması gerekmektedir.
  • 50 TL ve üzeri yurtiçi taksitli harcamalarınız için artı taksit talep edebilirsiniz.
  • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde Bireysel Kredi Kartları’nda taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık&konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon kuyumla ilgili harcamalarda, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz. Business Kredi Kartları için genel taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.
  • Sadece taksitli alışveriş işlemlerinize artı taksit verilebilecektir. Nakit çekim işlemleri taksitlendirilemez.
  • Aynı harcama için üst üste iki defa işlem yapılmamaktadır.
  • Faiz oranlarına %5 BSMV ve %15 KKDF dahil değildir. 
  • Bireysel Kredi Kartı’nızla harcamanız 1 ay erteleme ile birlikte sektöre bağlı olarak en fazla 12 ay vadeli, Business Kredi Kartı’nızla harcamanız 1 ay erteleme ile birlikte en fazla 9 ay vadeli olabilecektir.
  • ING Bonus, ING Pegasus BolBol, ING Pegasus BolBol Classic, ING Pegasus BolBol Premium ve ING Light Kartlar ekstreleşmemiş taksitli işlemlerine 08502220600’den veya İnternet Bankacılığından ek taksit talep edebilir.
  • Güncel işlem faiz oranları için tıklayınız.