Çocuğunuzun geleceği BES ile emin ellerde.

Emekliliğim güvende BES Çocuk Planı ile aylık 250 TL'den başlayan birikim seçenekleri ile çocuğunuzun geleceğini garanti altına alabilirsiniz.

Ayrıca Türkiye’de bir ilk!

ING müşterileri ING Mobil’de yer alan Cebimdeki Danışman üzerinden görüntülü görüşme yaparak Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) katılabiliyor.

Emekliliğim Güvende BES Çocuk Planı’nı satın almak için başvurunuzu deneyim merkezi haline getirdiğimiz şubelerimizden yapabilirsiniz.

Emekliliğim Güvende BES Çocuk Planı nedir?

Aylık 250 TL’den başlayan katkı payı tutarları ile 18 yaş altındaki çocuğunuzun geleceğini garanti altına almak için birikim yapabileceğiniz emeklilik sistemidir.
Yatırdığınız katkı payı tutarlarını beklenti ve risk anlayışınıza uygun olarak yatırıma yönlendirmeniz amacıyla sunulan ve ING Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Emeklilik Fonları ile birikime dönüştürebilirsiniz.

Emeklilik yatırım fonları hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

Emekliliğim Güvende BES Çocuk Planı'na özel avantajlar nelerdir?

Emekliliğim Güvende BES Çocuk Planı’na özel olarak NN Hayat ve Emeklilik’in sunduğu Önce Sen Dünyası ile çocuğunuzun eğitim danışmanlığı ihtiyacından, sınav zamanı psikolojik desteğe; kreş, dil kursu, kolej ve evde bakıcı hizmeti indirimlerine kadar çeşitli avantajlardan yararlanabilirsiniz. 

Devlet katkısı nedir?

BES ile yatırdığınız 100 TL 130 TL olsun!

Emekliliğim Güvende BES Çocuk Planı kapsamında çocuğunuz için yatırdığınız katkı payı tutarlarına ek olarak yatırdığınız katkı payının %30’u de devlet katkısı olarak hesabınıza eklenir.
Üstelik 2022 yılı içerisinde 18.014,4 TL’ye kadar devlet katkısı alabilirsiniz.

Devlet Katkısı Örnek Tablo

Ödenecek Aylık Katkı Payı 150 TL 300 TL
Aylık Devlet Katkısı Tutarı 45 TL 90 TL
Yıllık Devlet Katkısı Tutarı 540 TL 1080 TL