ING Portföy Para Piyasası Fonu

ING Portföy Para Piyasası Fonu Avantajları

ING Portföy Para Piyasası Fonu, gecelik Repo’ya alternatif, nakit ihtiyacı olan yatırımcılara uygun, günlük kullanım için ayrılan birikimlere kazanç sağlayan en düşük riskte yatırım fonudur. Çok kısa vadeli sabit getirili enstrümanlar taşıması sebebiyle yüksek getiri potansiyeli sınırlıdır.

Fon alım-satım işlemlerinizi İnternet Şubesi Yatırım İşlemleri menüsündeki Fon Alış ve Fon Satış adımlarından gerçekleştirebilirsiniz.

Künye

Fon adı: ING Portföy Para Piyasası Fonu

Fon türünün tanımı: Portföyün tamamının devamlı olarak, vadesine en fazla 180 gün kalmış likiditesi yüksek sermaye piyasası araçlarında, ağırlıklı ortalama vadesi en fazla 45 gün olacak şekilde değerlendirilmesi zorunlu olan yatırım fonudur.

Strateji: ING Portföy Para Piyasası Fonu kısa vadeli, likiditesi yüksek Hazine Bonoları ve gecelik repodan oluşan bir portföy çeşitlemesiyle, ağırlıklı ortalama vade en fazla 45 gün olacak şekilde yönetilmektedir.

Yatırımcı profili: Nakit ihtiyacı nedeniyle birikimlerini kısa vadeli değerlendirmeyi tercih eden, ancak bir yandan da düzenli gelir elde etmeyi hedefleyen yatırımcılar.

Minimum işlem miktarı: 1 Pay ve Katları

Fonun başarı kriterleri: %73 KYD Brüt Repo Endeksi + %25 KYD TL Bono Endeksi-91 günlük+%1 ÖST Sabit+%1 ÖST Değişken

Alım satım şekli: Alım ve satım işlemleri işgünlerinde 16.00-17.00 saatleri hariç 24 saat yapılabilmektedir. İş günlerinde 13.45'ten ertesi iş günü 08.30'a kadar yapılan işlemlerde 50.000 TL limit uygulanmaktadır.

Yatırım Fonu Performans Hesaplama Aracı