ING Altın Biriktiren Hesap

ING Altın Biriktiren Hesap ile Düzenli Birikim Yapın

ING Altın Biriktiren Hesap ile ING Kredi Kart'ınızdan ya da vadesiz hesabınızdan talimat vererek kaybolma ve çalınma riski olmadan güvenle birikim yapabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak veya hesap açmak için  için size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Özellikler

  • Vadesiz hesabınızdan aylık birikim yapmak istediğiniz Türk Lirası bazındaki tutar, belirlediğiniz ödeme gününde, bankamızın belirlediği altın kurundan grama çevrilerek ING Vadesiz Altın Hesap’ınıza aktarılır.
  • ING Kredi Kartı'nızdan aylık birikim yapmak istediğiniz tutar, ekstrenizde asgari ödeme tutarına eklenir ve asgari ödeme yapıldığı zaman ING Vadesiz Altın Hesap’ınıza grama çevrilerek geçer. Asgari ödemenin yapılmadığı durumlarda, birikim tutarı kartınıza iade edilir ve bu tutara herhangi bir kredi kartı faizi işletilmez.
  • Farklı amaçlarla birikim yapmak için açtığınız hesaplarınızın her birine ayrı isimler vererek birikimlerinizi takip edebilirsiniz.
*07/11/2006 tarih 26339 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Sigortaya Tabi Mevduat Ve Katılım Fonları İle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik”e göre; Türkiye’de faaliyet gösteren bir bankanın yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamanın her bir gerçek kişi için 100 bin Türk Lirası’na kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.
**Müşterinin yapacağı alım-satım işlemlerinde İstanbul Altın Borsası’nda tedavül gören gram ve ons cinsinden altın fiyatları esas alınacaktır. Altın fiyatları piyasa koşullarına ve döviz kurlarına göre dalgalanır. Dolayısıyla ING Biriktiren Hesabı’nızdaki tutar değişkenlik göstereceğinden, hesaba yatırdığınız TL tutar değer kazanabileceği gibi, anaparanın altına da düşebilir
***ING Biriktiren Altın Hesap kapsamında altın alım satım işlemleri gram bazında kaydi olarak yapılmakta, fiziki teslimat bulunmamaktadır.