Harcama Erteleme ile Kredi Kartı Borcunu Erteleyin

Kredi Kartı Harcama Erteleme

Harcamalarınızı ertelemek için işlem dönem içi harcamalara yansıdıktan sonra, ekstreleşmeden kredi kartı ekstre erteleme işleminizi ING Mobil ve İnternet Şubesi'nden gerçekleştirebilirsiniz.

ING Bonus, ING Pegasus BolBol, ING Pegasus BolBol Classic, ING Pegasus BolBol Premium ve ING Light Kartlar ekstreleşmemiş peşin veya taksitli işlemlerini İnternet Şubesi'nden 1 ay erteleyebilirsiniz.

Özellikler

  • Harcama ertelemek için, peşin veya taksitli harcamanızın ilk taksitinin dönem içi harcamalara yansımış ve henüz ekstreleşmemiş olması gerekmektedir.
  • 50 TL ve üzeri yurtiçi harcamalar için erteleme yapılabilmektedir.
  • Sadece peşin veya taksitli alışveriş işlemleriniz en fazla 1 ay ertelenebilecektir. Nakit çekim işlemleri ertelenemez.
  • Yasal mevzuat gereği, mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dâhil olmak üzere, kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde Bireysel Kredi Kartları’nda taksitlendirme süresi on iki ayı geçemez. Bu süre; elektronik eşya alımlarında üç ay, bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde altı ay, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama, sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanır. Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon kuyumla ilgili harcamalarda, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz. Business Kredi Kartları için genel taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.
  • Aynı harcamalar üst üste iki kez ertelenemez.
  • Faiz oranlarına %5 BSMV ve %15 KKDF dahil değildir. 
  • Bireysel Kredi Kartı’nızla harcamanız 1 ay erteleme ile birlikte sektöre bağlı olarak en fazla 12 ay vadeli, Business Kredi Kartı’nızla harcamanız 1 ay erteleme ile birlikte en fazla 9 ay vadeli olabilecektir.
  • ING Bonus, ING Pegasus BolBol, ING Pegasus BolBol Classic, ING Pegasus BolBol Premium ve ING Light Kartlar ekstreleşmemiş peşin veya taksitli işlemlerini 08502220600’den veya İnternet Bankacılığından 1 ay erteleyebilir.
  • Güncel işlem faiz oranları için tıklayınız.