Yazar Kasa POS

Yazarkasa POS / ÖKC nedir?

Maliye Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan kayıt dışı ekonomiyle mücadele kapsamında, POS ve yazarkasanın entegre edilerek verilerin anlık olarak Maliye Bakanlığı’na iletilmesini sağlayan, tüm bankaların kredi ve debit kartları ile uyumlu cihazlardır.

Neden yazarkasa POS alınmalıdır?

Maliye Bakanlığı içinde bulunduğumuz çağın gereği ve teknolojik gelişmelerden yararlanılarak POS cihazlarının yazar kasalarla uyumunu sağlayarak ticari işlemlerin daha etkin bir şekilde kayıt altına alınması amacıyla “Yeni Nesil ÖKC” kullanımını 2013 yılında itibaren zorunlu hale getirmiştir.

28315 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 70 seri no’lu Ödeme Kaydedici Cihaz Genel Tebliği uyarınca Maliye Bakanlığı 3100 sayılı Kanun ve ilgili mevzuatına göre ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorunda olan mükelleflerden, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullananlar 1/7/2013 tarihinden itibaren bu cihazlar yerine EFT-POS özelliği olan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmayı zorunlu kılmıştır.

Entegre olduğumuz yazarkasa POS marka ve modeller nelerdir?

Entegre olduğumuz BEKO, HUGİN, PROFİLO, OLİVETTİ, INGENICO, VERIFONE markalı yazarkasa POS’unuza ING uygulaması yükleterek kullanmaya başlayabilirsiniz.

ING uygulamasını nasıl yükleyebilirim?

Profilo, Ingenico, Hugin, Beko, Olivetti, Verifone markalı yazarkasa POS'unuza ING uygulaması yükletmek çok kolay.

Şahıs firması iseniz; hemen başvuru linki üzerinden başvırabilirsiniz. 

Tüzel firma iseniz size en yakın şubemizden ING POS’a başvurabilir ve başvuru sonucunda yazarkasa POS’unuza ING POS uygulamasını yükletebilirsiniz.