ING Cebimde POS

ING Cebimde POS

Aylık 5.000 TL’ye kadar yapacağınız POS işlemleri %1,49 üye iş yeri ücreti fırsatıyla Cebimde POS’da. Üstelik, aylık POS yazılım, donanım, bakım ücreti de yok. Aylık 5.000 TL üzeri ciro için standart %1,99 üye iş yeri ücreti uygulanmaktadır.

Android cep telefonlarınızı POS cihazına dönüştürmek şimdi çok kolay. Alışılmışın dışında yepyeni bir üye iş yeri deneyimi yaşamaya hazır mısınız?

Android işletim sistemine ait ve NFC okuyucusu olan cep telefonunuz ile her zaman her yerde temassız özellikli banka ve kredi kartlarından ödeme alabilir, işlemlerinizi ING Cebimde POS ile daha hızlı ve kolay gerçekleştirebilirsiniz. 

Basit usul çalışan bir işyeriyseniz, ÖKC mükellefiyetiniz bulunmuyorsa, ING Cebimde POS’a hemen başvurabilirsiniz. 

ING Cebimde POS nedir?

ING Cebimde POS, Android tabanlı cep telefonlarınızı POS olarak kullanabileceğiniz bir cep pos uygulamasıdır. Akıllı telefonlarınızı, cebinizde taşıyacağınız POS cihazına dönüştürerek işyeri dışında da müşterinin olduğu her yerde size tahsilat imkanı sunar.

Cep telefonu nasıl POS cihazına dönüşür?

Basit usül çalışan işyeriyseniz ve Android 5.0 işletim ve üzeri sistemli bir telefona sahipseniz, hemen başvuru linkini tıklayarak ING Cebimde POS’a başvurulabilirsiniz. Başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra Google Playstore’dan ING Cebimde POS uygulamasını indirerek cep telefonunuzu pos cihazı olarak yani CEP POS olarak kullanmaya ve posunuzu cebinizde taşımaya başlayabilirsiniz.  

ING Cebimde POS’u kimler kullanabilir?

 • Basit usul vergilendirme ile çalışan, Yazarkasa POS mükellefi olmayan şahıs şirketleri kullanabilir.
 • Uygulamanın çalışabilmesi için cep telefonunun Android 5.0 ve üzeri sürümlü ve NFC okuyuculu olması gerekir. 
 • İşlemler online olduğu için cep telefonunun internete bağlı olması gerekir.

ING Cebimde POS kullanmanın avantajları nelerdir?

 • Size internet erişiminiz olan her yerde ödeme kabul etme imkanı sağlar. 
 • Ödeme almak güvenlidir. 
 • Kurulum için beklemezken, ekstra POS cihazı ücreti ödemezsiniz. 
 • Nakit ve madeni para ile uğraşmazsınız. 
 • Banka veya kredi kartı ile ödemek isteyen müşterilerinize de hizmet verebilirsiniz.
 • Ödemelerinizi daha hızlı kabul ederek, müşterilerinize kuyruk bekletmeden hizmet verebilirsiniz. 
 • Kurulum veya kullanım maliyeti yok. 
 • Bankamızla imzaladığınız Üye iş yeri sözleşmesinde yer alan düzenlemeler ile Bankanın hakları saklı kalmak kaydıyla, işlemleriniz ertesi gün ING işyeri hesabınıza geçer. 

ING Cebimde POS uygulaması cep telefonu nasıl indirilir ve kullanılır?

 • Size gelen SMS’te belirtilen linke tıklayarak uygulamayı indirin.
 • Uygulamayı açın, TCKN numaranızı, cep telefonunuzu girerek kolayca kayıt olun.
 • Telefonunuza gelen tek kullanımlık sms doğrulama kodunu girin. 
 • Hesabınız için 6 haneli bir şifre oluşturun.
 • Hesabınız aktive olduktan sonra ödeme tutarını girin. 
 • Siz tutarı girdikten sonra müşterilerinizden temassız kartlarını telefonunuzun arkasına dokundurmasını ve ödemeyi yapmasını isteyin.
 • Talep edilirse müşterilerinize e-posta ve slip gönderin.

Nasıl yardım alabilirim?

ING Cebimde POS ile ilgili sıkça sorulan sorular sayfası için tıklayın

Gereksinim duyduğunuzda, mobil uygulamadaki Yardım bölümünü kullanabilir veya 0850 222 0 767 numaralı telefondan POS Destek Hattımızı arayabilirsiniz. 

ING Cebimde POS ile neler yapabilirsiniz?

Ödeme Alma

Menüde yer alan “Ödeme Al” adımından müşterinizin temassız özellikli kartlarından ödemelerinizi alabilirsiniz. Önceden tanımladığınız ürünlerin miktarını belirterek alışveriş sepeti oluşturabileceğiniz gibi herhangi bir ürün seçimi olmaksızın tahsilatını yapmak istediğiniz tutarı, uygulamaya girerek ürün/hizmet satışlarınız için ödeme alabilirsiniz. 

Ürün Tanımlama

Menüde yer alan “Ürünlerim” adımından satışını yaptığınız tüm ürün ve/ya hizmetlerinizi fiyat ve birim bilgileriyle tanımlayarak kendi ürün kataloğunuzu oluşturabilirsiniz. “Ödeme Al” adımının “Ürün Listesi” seçeneğinden, önceden tanımladığınız bu ürün ve/ya hizmetlerin miktar girişini yaparak otomatik olarak, tahsil etmek istediğiniz tutarı belirleyip, ödemelerinizi alabilirsiniz.  

Slip Gönderme

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra işleme ait bilgileri müşterinize sms veya e-mail ile dijital olarak gönderebilirsiniz.

İşlemleri Takip Etme

Menüde yer alan “İşlem Geçmişi” ve “Raporlar” adımlarıyla ING Cebimde POS’unuz ile yaptığınız tüm işlemleri yakından takip edebilirsiniz. ING Cebimde POS ile sadece ürün ve/ya hizmet satışı yapmakla kalmaz, “İşlem Geçmişi” adımından iptal ve iade işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz.

Çalışanları Yetkilendirme

ING Cebimde POS kullanan bir üye iş yeriyseniz, “POS Listem” adımından, üç çalışanınızı ayrı akıllı telefonlarda uygulamayı kullanabilecek şekilde yetkilendirebilirsiniz. Yetkilendirdiğiniz kullanıcıların ING Cebimde POS uygulamasını kullanarak yaptığı işlemleri ayrı ayrı takip edebilirsiniz.