e-Turuncu Hesap - SSS


Göster: 

Merak Ettikleriniz

Hoş geldin faizi nedir?

Turuncu Hesap ailesinden herhangi bir ürünü ilk kez açan müşterilerimize sunduğumuz yüksek faiz oranı.

  • Hoş geldin faizinin süresi açtığınız hesaba göre değişir. #BenDijitalim diyerek şube yerine dijital kanalları tercih edenlerdenseniz e-Turuncu Hesap ile 365 gün boyunca, şubesiz yapamam diyenlerdenseniz Turuncu Hesap ile 90 gün boyunca güncel hoş geldin faiz oranından faydalanırsınız. 
  • Hoş geldin faizi, hesabınızın açıldığı gün başlar. En yüksek getiri için hesabınıza hemen para yatırmanızı öneririz.
  • e-Turuncu Hesap'ta ve Turuncu Hesap'ta faiz oranı piyasa koşullarına göre değişir.
  • Hoş geldin faizi 10 TL için de, 1.500.000 TL için de aynıdır.
  • Hoş geldin faizi süresi boyunca hesapta para tutmanız zorunlu değil, hatta hesabınızı kapatıp tekrar açabilirsiniz. Ancak hesapta para olmayan ve hesabın kapalı olduğu günler hoş geldin faizi süresinden düşer. 

“Vade derdi yok” diyorsunuz. Peki, ben nasıl kazanıyorum?

Turuncu Hesap ailesindeki tüm ürünlerin faiz oranları gecelik olarak işletilir ve kazanılan faiz günlük olarak hesabınıza yansıtılır. Ana para ve faiz her gün birlikte değerlendiği için diğer vadeli mevduat hesaplarına göre avantajlıdır. 

Hoş geldin faizi süresi bittikten sonra hesabınızdaki bakiyeye göre avantajlı faiz oranlarından yararlanırsınız. Faiz oranlarını buradan görebilirsiniz.

Faiz oranı toplam bakiye büyüklüğüne göre hesaplanır. Örneğin: 65.000 TL’lik ve 40.000 TL’lik iki e-Turuncu veya Turuncu Hesap’ınız varsa toplam bakiye olan 105.000 TL’ye göre 75.000-150.000 TL dilimindeki faiz oranı ile kazanır.

e-Turuncu Hesap ve Turuncu Hesap arasındaki farkı açıklar mısınız?

e-Turuncu Hesap #BenDijitalim diyenler için. Hesabınızı internetten veya mobilden açar, işlemlerinizi sadece dijital kanallardan (İnternet Şubesi, ING Mobil, ATM) yaparsınız. Şube kullanmadığınız için maliyetlerimiz düşer, biz de bunu daha yüksek faiz oranları olarak sizinle paylaşırız.

Turuncu Hesap ise şubeden vazgeçemeyenler için. Hesabınızı şubelerimizden açar, işlemlerinizi ister dijital kanallardan, ister şubelerimizden yaparsınız.

Ayrıcalıklı Faiz’den nasıl yararlanabilirim?

Turuncu Ekstra programı kapsamında aylık harcamalarınızın en az 750 TL'sini Turuncu Ekstra kartınız ile yaptığınızda, Hoş Geldin Faizi süresinde iseniz günlük ilan edilen Hoş Geldin Faizine ek %2 ek faiz, Hoş Geldin Faizi süresi içinde değilseniz ise günlük ilan edilen Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanırsınız.

Birikimli özelliği ile birlikte iki tane Turuncu Hesap açtırmıştım. Hangi faiz oranından yararlanacağım?

Faiz oranınız ING Turuncu Hesaplarınızın toplam bakiye büyüklüğüne göre hesaplanır. Hoş geldin dönemindeyseniz 1.500.000 TL’ye kadar olan bakiyeniz ilan edilen hoş geldin faizinden işlem görür. Hoş geldin dönemi sonrasında ise toplam bakiyenize göre ilan edilen avantajlı faizden yararlanırsınız. Örneğin hem 30.000 TL hem de 40.000 TL’lik iki Turuncu Hesap’ınız varsa toplam bakiyeniz olan 70.000 TL’ye göre 25bin-75bin TL dilimindeki faiz oranı ile faiz kazanırsınız. Toplam bakiyenizin 1.500.000 TL’yi aştığı durumlarda ise sadece aşan tutar daha düşük faiz oranına tabi olur.

ING Turuncu Hesap’a istediğim zaman para yatırabilir miyim?

ING Turuncu Hesap’ta vade derdi olmadığından elinize para ne zaman geçerse geçsin, dilediğiniz her gün hesabınıza para yatırabilirsiniz. Üstelik hafta içi 17:00 öncesi yatırdığınız tutara aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız.

ING Turuncu Hesap’a istediğim kadar para yatırabilir miyim?

Evet, ING Turuncu Hesap'ınıza istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Ancak, ING Turuncu Hesap'ın hoş geldin faizi ve avantajlı faizi 1.500.000 TL'nin altında kalan tutarlar için geçerlidir. Bakiyenin bu tutarın üstüne çıkması durumunda bakiyenin aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanacaktır.

ING Turuncu Hesap faiz oranları ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın.

Hoş geldin sürem dolduktan sonra Turuncu Hesap’ımdaki birikimlerim hangi faiz oranından değerlenecek?

Hoş geldin süresi sonunda hesabınızda bulunan bakiyeye göre, birikimleriniz avantajlı Turuncu Hesap faiz oranından işlem görecektir. Bakiyenizin 1.500.000TL’nin üzerine geçmesi durumunda, sadece 1.500.000 TL’yi aşan kısmına daha düşük bir faiz oranı uygulanır. 

Turuncu Ekstra programı kapsamında ayda en az 750 TL harcama yaptığınızda ise Hoş Geldin süreniz sonrasında günlük ilan edilen Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanırsınız.

ING Turuncu Hesap’ıma hangi vadelerde otomatik ödeme talimatı verebilirim?

ING Vadesiz Mevduat Hesabı’nızdan veya ING Kredi Kart'larınızdan vereceğiniz aylık talimat vererek kolayca birikim yapabilirsiniz. 

Turuncu Hesap’tan nasıl ve ne zaman para çekebilirim?

Vade derdi olmadığı için hesabınızdan istediğiniz zaman para çekebilirsiniz.
Para çekmek için ATM'lerimizi veya şubelerimizi kullanabilirsiniz.

Turuncu Hesap’tan masraf alınır mı?

Turuncu Hesap’ta hesap işletim ücreti yoktur.

ING Turuncu Hesap’a nasıl para yatırabilirim?

Size en yakın şubemizden nakit olarak veya diğer hesaplarınızdan virman yaparak ING Turuncu Hesap’ınıza para yatırabilirsiniz. ING Turuncu Hesap’a EFT ve havale de yapabilirsiniz. 

ING Turuncu Hesap üzerinden günlük bankacılık işlemlerimi gerçekleştirebilir miyim?

ING Turuncu Hesap birikim hesabı olarak tasarlanmıştır. Bu nedenle bu hesap üzerinden fatura ödemeleri, otomatik/düzenli ödeme talimatları gibi günlük bankacılık işlemlerinizi yapmanız mümkün değildir. 

ING Turuncu Hesap’tan nasıl EFT/Havale yaparım?

Ayrı bir vadesiz hesaba ihtiyaç duymadan ING Turuncu Hesap üzerinden direkt olarak EFT/Havale yapabilirsiniz. 

Şubelerden hafta içi mesai saatleri içinde, İnternet Şubesi ve Telefon Bankacılığı’ndan 7/24 işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

ING Turuncu Hesap üzerinden ileri tarihli EFT/Havale yapmak ve düzenli EFT/Havale talimatı vermek mümkün değildir.

Birden çok ING Turuncu Hesap’ım olması durumunda hesaplarım arasında bir fark olacak mı?

İlk ING Turuncu Hesap’ınız ana hesap, diğerleri ana hesaba bağlı alt hesaplar olarak açılmaktadır. Alt hesaplar ana hesabın özellikleri ile çalışmakta, müşterinin içinde bulunduğu döneme göre hoş geldin faizi veya avantajlı faiz oranını almaktadır. Ana ve alt hesapların toplam bakiyesinin 1.500.000 TL’yi aştığı durumlarda ise aşan tutar bankanın belirlediği daha düşük bir faiz oranından işlem görmektedir. 

Otomatik birikim özelliği birden çok ING Turuncu Hesap’a tanımlanabilir mi?

Evet. Birden fazla ING Turuncu Hesap açıp, her birine ayrı ayrı otomatik birikim özelliği tanımlayabilirsiniz.  

Kart borcumu ödeyemediğim durumda ne olur?

Kart borcunuzun tamamını veya kartınızın asgari ödeme tutarına ilave olarak belirlediğiniz birikim tutarını ödememeniz durumunda ING Turuncu Hesap’ınıza o dönem için aktarım gerçekleşmez, kredi kartınıza da herhangi bir faiz yansıtılmaz.

Kredi kartımdan ING Turuncu Hesabıma verdiğim talimat ne zaman gerçekleşecek?

Belirlediğiniz birikim tutarı kredi kartınızın ekstre kesim tarihinde kredi kartınıza yansıtılır. Son ödeme tarihinde toplam kart borcunuzu veya birikim tutarınızla harcamalarınızın minimum ödeme tutarını ödemeniz halinde, ilgili tutar ING Turuncu Hesap’ınıza aktarılır.

Vadesiz hesabımdan ING Turuncu Hesap’ıma verdiğim talimat ne zaman gerçekleşecek?

Belirlediğiniz birikim tutarı, aktarım tarihinde saat 17.00 sonrası vadesiz hesabınızdan Turuncu Hesap’ınıza geçer ve ertesi işgünü faiz almaya baslar.

Vadesiz hesabımda belirlediğim talimat için yeterli bakiye olmadığında ne olacak?

Düzenli ödeme için belirlediğiniz tutarın vadesiz hesabınızda olmaması durumunda aktarım o dönem için gerçekleşmez, bir sonraki dönem bakiye olduğu koşulda aktarım devam eder. 

Eşim veya çocuğum adına da ING Turuncu Hesap’ta birikim yapabilir miyim?

Eşiniz, çocuğunuz veya bir başkası adına açılmış bir ING Turuncu Hesap’a kendi vadesiz hesabınızdan düzenli birikim talimatı verebilirsiniz. 

ING Bonus Card’ınızdan vereceğiniz talimatlarda ise sadece kendi Turuncu Hesap’ınıza birikim yapabilirsiniz. 

ING Turuncu Hesap’a nasıl otomatik ödeme yapabilirim?

ING Turuncu Hesap’ınıza bankamızdaki vadesiz hesabınızdan veya kredi kartınızdan vereceğiniz talimatla otomatik ödeme yapıp, biriktirmeye başlayabilirsiniz. 

ING Turuncu Hesap birikim özelliği nedir?

ING Turuncu Hesap’ınıza vereceğiniz talimat ile düzenli olarak para yatırıp, farkında bile olmadan birikim yapabilirsiniz.
Göz atın...
Dijital Bankacılık

İnternet Şubesi, ING Mobil, Telefon Bankacılığı ve ATM'lerimizle 7/24 hizmetinizdeyiz...

Detaylı bilgi için tıklayın.