Konut Eşya Sigortası

Eşyalarınız koruma altında!

12 ay boyunca faydalanabileceğiniz ücretsiz Konut Eşya Sigorta ürünüyle, 2.500 TL'ye kadar eşyalarınızı yangın, deprem, hırsızlık ve sel felaketleri karşısında yaşayacağınız hasarlar kapsamında güvence altına alabilirsiniz. Kapkaç durumunda ise 250 TL’ye kadar zararlarınızı güvence altına alabilirsiniz. Bu plan, Bankamız genel planlarından farklı olarak konut eşya sigortası kapsamında 2.500 TL’ye kadar, kapkaç/gasp durumunda ise 250 TL’ye kadar teminat tutarlı olarak size özel tanımlandı. Genel kapsamda Bankamız nezdinde sunulan konut eşya sigortası ile bağlantılı her hizmet size özel tanımlanan pakette yer almayabilir. 

*Konut Eşya Sigortası Zurich Sigorta A.Ş. aracılığı ile sunulur. ING Bank A.Ş., Zurich Sigorta A.Ş.’nin yetkili acentesidir.  Teminat Adı Teminat Tutarı
Konut Ek Teminatlar (Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Terör, Duman, Yer Kayması, Kar Ağırlığı, Dahili Su, Kara Taşıtları Çarpması, Hava Taşıtları Çarpması, Fırtına, Sel, Su baskını, kiracı boya badana 2.500 TL
Eşya, Yangın, Yıldırım, İnfilak 2.500 TL
Hırsızlık & Eşya/ Muhteviyat 2.500 TL
Deprem & Eşya/ Muhteviyat 2.500 TL
Kişisel Eşyalar Kapkaç/ Gasp 250 TL


 Konut Eşya Sigortası nedir?

  • Farklı paket seçenekleri olan kapsamlı eşya sigortasıdır. 
  • Konut Eşya Paketi, müşterinin evlerindeki eşyalarını yangın, fırtına, deprem ve sel gibi risklere karşı korurken, beklenmedik sebeplerle oluşabilecek onarım ihtiyaçlarında tesisatçı, elektrikçi veya çilingir hizmetini hızlı ve ücretsiz olarak müşterinin evine ulaştırır. 
  • Konut Eşya Paketi, zarar gören ya da çalınan eşyaların yenilenmesi için de müşterilere destek olur. 

Konut Eşya Sigortası Neyi Kapsar?

Konut Eşya Sigortası, müşterilerin evlerinde bulunan eşyaları yangın, sel, deprem, su baskını gibi doğal afetlere ve hırsızlık gibi olaylara karşı güvence altına alır. 

Konut Eşya Sigortası'nın avantajları nelerdir?

Konut Eşya sigortasıyla müşteriler farklı paketler içinden ihtiyaçlarına uygun teminat tutarını seçip, evlerindeki eşyaları beklenmedik olaylara karşı güvence altına alırlar.

Konut Eşya Sigortası zorunlu mu?

Zorunlu değildir.

Kimler Konut Eşya Sigortası yaptırabilir?

Ev sahibi veya kiracı olan kiracılar ve ev sahipleri Konut Eşya Sigortası yaptırabilir.

Konut Eşya Sigortası, TV kırılmasını karşılar mı?

Kazaen kırılmalar teminat dışıdır. Sadece deprem vb. gibi durumlardan hasar görür ise teminat kapsamındadır. Ancak son paketin içinde bulunan elektronik cihaz teminatı, TV’nin bozulması gibi durumlara karşı tamir ücretini karşılar.

Kapsam Dışı Haller

  • Nakit ve ziynet eşyaları kapsam dışıdır. 
  • Hırsızlık & Eşya/ Muhteviyat teminatı evin içerisinde meydana gelebilecek (eve giren hırsız durumunda) cep telefonları, nakit, mücevherler ve ticari eşya çalınmalarını kapsamamaktadır. Ancak; Kişisel Eşyalar Kapkaç/ Gasp teminatı ise sigortalının uğradığı gasp/kapkaç sırasındaki cep telefonları, nakit, mücevherler ve ticari eşya çalınmalarını kapsar.
  • Kazaen kırılma sonucu gerçekleşecek hasarlar teminat kapsamı dışındadır. Her türlü motorlu taşıtlar, karavanlar, tekneler ve bunların aksesuar ve yedekleri ile canlı hayvanlar eşya kapsamına girmez. 
  • Her türlü kıymetli evrak ve belgeler eşya kapsamına dahil değildir.
  • Duman teminatı kapsamında, ocak ve şöminelerden çıkan dumanların sebep olduğu zararlar, binaların dış kısımlarında ve açıktaki eşyalarda meydana gelen duman zararları teminat dışıdır. 
  • Donma sonucu dışında tesisatta ve tesisata baglı cihazlarda meydana gelen zararlar, bırakılan açıklıklardan içeri giren suların sebep olacagı zararlar ve masrafları teminat dışındadır.
  • Asistans teminatları bulunmaz.