Uluslararası Fon Transferi  - SWIFT

Uluslararası Fon Transferi - SWIFT

Yurt içi ve yurt dışı döviz transferlerinizi İnternet Şubesi'ndeki Para Transferleri menüsünden hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.


  • İnternet Şubesi’nden gerçekleştirilen Döviz Transferleri “Acil” gönderim seçeneği sayesinde rekabetçi son işlem saatleri ile verilen transfer talimatı aynı gün valörlü işleme alınır. Hem Kurumsal hem de Bireysel müşterilerimiz vermiş oldukları döviz transferi talimatlarının durumunu şubeye gitmeden İnternet Şube – Transfer Talimatları – Geçmiş Talimatlar menüsünden kolayca takip edebilirler. 
  • EUR,USD ve GBP döviz cinslerinde gönderim mümkündür. Üstelik döviz hesabınız bulunmasa da TL hesabınızdan EUR, USD ve GBP gönderim yapabilirsiniz.
  • İnternet Şubesi’nde döviz transferi için alınan işlem ücreti aynıdır. Müşteri bazında tanımlı olan günlük transfer işlem limiti ise her iki kanal için ortaktır. 
  • 5.000 USD ve muadili diğer döviz cinsindeki transferleriniz için transferin işlem açıklaması alanına “okul ödemesi, yurt ücreti, harç bedeli, fuar katılım ücreti vb.” serbest bilgi girişi yapmanız mümkündür. Böylece transferleriniz alıcısına en doğru ve net şekilde iletilmiş olur. 
  • Kurumsal İnternet Şubesi SWIFT TAKİP Menüsü: Kurumsal müşterilerimiz İnternet Şube – Dış Ticaret menüsü altından döviz transferlerini bankamızdan çıktıktan sonra da adım adım izleyebilirsiniz. Transferlerinizin alıcısına ulaşana kadar hangi aracı bankada beklediğini, alınan işlem ücretlerini, alıcı bankaya ne zaman ulaştığını bu menü sayesinde kolayca takip edebilirsiniz. 
  • Bankamız Döviz Transferi – SWIFT ücretlerine buradan ulaşabilirsiniz. Döviz transferlerinde aracı – muhabir banka kullanımı olduğu için bankamız işlem ücreti haricinde muhabir banka masrafı da oluşabilir. Muhabir banka masrafları transfer sonrasında transferi gerçekleştirdiğiniz döviz ya da TL hesaplarınızdan otomatik olarak tahsil edilir. 
  • ING Türkiye SWIFT kodu:  INGBTRIS’ tır.