Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli Mevduat Hesabı

Vadeli Mevduat Hesabı açın, kazancınıza kazanç katın!

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Vadeli Mevduat Hesabı ile en risksiz şekilde birikimlerinizi değerlendirebilirsiniz. Paranızı Vadeli Mevduat Hesabı'na yatırarak mevduat faizi kazanabilirsiniz.

Vadeli mevduat faizi hesaplamak ve vadeli mevduat faiz oranlarını görmek için Mevduat Faizi Hesaplama Aracı'nı kullanabilirsiniz.

Vadeli Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Vadeli Mevduat Hesabı açmak ING'de çok kolay!

ING Mobilİnternet Şubesi ve Telefon Bankacılığı'ndan açacağınız TL cinsi Vadeli Mevduat Hesabı'nızda, avantajlı faiz oranları ile kazanabilirsiniz. Üstelik İnternet Şubesi'nden açtığınız hesabınızın vadesi geldiğinde otomatik olarak İnternet Şubesi'ne özel avantajlı faiz oranıyla yenilenir. Böylece, vadeli hesap faizlerini düşünmenize gerek kalmaz!

İnternet Şubesi'nden Başvuru > Hesaplar > Vadeli Hesap Açılışı menüsünü seçerek İnternet Bankacılığı'ndan, Telefon Bankacılığı'ndan veya size en yakın şubemize gelerek vadeli hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Özellikler

  • Avantajlı faiz oranları size birikimlerinizi en verimli şekilde değerlendirme olanağı sunar. 
  • TL cinsinde vadeli hesap açma limiti en az 5.000 TL'dir. 
  • Çeşitli vade alternatifleri ile vadeli döviz hesabı açılabilir. Vadeli döviz hesabı açma limiti, 2.000 USD ve 2.000 Euro'dur. 
  • Hesaptan vadesi bozulmadan, aynı vade dönemi içerisinde 2 defayı geçmemek üzere, vadeli mevduat bakiyesinin %20'si kadar para çekilebilir. Para çekme işleminden sonra vadeli hesabınızda kalan bakiyeye faiz işlemeye devam eder*.
  • İnternet Şubesi'nde açacağınız TL, USD ve Euro cinsi e-Vadeli Hesap 1 aydan 1 yıla kadar olan vadelerde geçerli olur. 
  • Şubelerden açılan Vadeli Mevduat Hesabı vade sonlarında e-Vadeli Hesap'a dönüştürülebilir. 
*Para çekme işlemi sonucunda dilim değişikliği olması durumunda kalan bakiyenin yer aldığı dilime göre faiz oranı düşebilir.

Mevduat Faizi Hesaplama Aracı

  • Faiz Oranı  
  • Vade Sonu Net Bakiye  
* Hesaplama aracının nasıl çalıştığını öğrenmek için tıklayın.
Bilgi Destek