TEB Portföy ING Bank Özel Bankacılık ve Platinum Serbest ( Döviz ) Fonu

TEB Portföy ING Bank Özel Bankacılık ve Platinum Serbest ( Döviz ) Fonu

Fon, tasarruflarını orta ve uzun vadede USD cinsi varlıklarda değerlendiren ve uzun vadede USD mevduat faizinin üstünde bir getiri hedefleyen ING Özel Bankacılık ve Platinum segmentindeki müşterilerimizin yatırım yapması için tasarlanmıştır.
  
Fon toplam değerinin en az %80'i devamlı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından döviz cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların döviz cinsinden ihraç edilen para ve sermaye piyasası araçlarından oluşur.

Fon, stratejisi kapsamında ağırlıklı USD cinsi 2022 vadeli hazine ve banka eurobondlarına yatırım yapmakla beraber, sürelidir. Fona 07/06/2022 tarihine kadar giriş yapılabilir. USD Mevduat müşterileri için, mevduat dışında hazine ve banka eurobond çeşitlendirilmesine giderek alternatif bir getiri elde etmek için tasarlanmış bir ürün olma özelliği taşır.

Tasarruflarını döviz cinsi varlıklarda değerlendiren ve uzun vadede döviz mevduat faizinin üstünde bir getiri hedefleyen nitelikli yatırımcılar için uygundur.

Minimum İşlem Miktarı 1 Pay ve Katları Fonun Karşılaştırma Ölçütü BIST-KYD 1 Aylık Mevduat USD Endeksi 'dir.

 Erken Çıkış Komisyonu %1,75'dir.

Alım Satım Esasları,

Valör Atlama Saati
Valör Atlama Saatinden Önce  Fiyat
Valör Atlama Saatinden Önce Valör
Valör Atlama Saatinden Sonra Fiyat
Valör Atlama Saatinden Sonra Valör
Alım  13:30 T+1 T+1
T+2 T+2
Satım 13:30 T+1 T+3
T+2 T+4