Menkul Hesap Hisse Senedi Yatırım Hesabı

Menkul Hesap Hisse Senedi ve VİOP İşlemleri

Birikimlerinizi değerlendirmek artık çok kolay.

ING Yatırım Hesabı açarak hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.
 
ING Yatırım Menkul Hesap açmak için  İnternet Şubesi Ürün & Hesap Açılışı menüsünden ING Menkul Hesap'ı seçerek , ING Mobil Yatırımlar menüsünden ING Menkul Hesap adımınından ya da dilediğiniz yerden Cebimdeki Danışman ile canlı görüşme yaparak kolayca Menkul Hesap açabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak için 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığından sesli yanıt sistemi üzerinden "Menkul Hesap" diyerek ING Yatırım'a ulaşabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikler

Hisse Senedi işlemleri,


 • Hisse senetleri hızlı ve kolayca nakde çevrilebilen likit bir sermaye piyasası aracıdır. 
 • Borsa İstanbul'da işlem gören şirket hisselerinden istediğinizi satın alarak o şirkete ortak olabilirsiniz.
 • Hisse senetlerine yatırım yaparak o şirkete ortak olduğunuzda şirketin yapacağı temettü (kâr payı) ödemelerine ve sermaye arttırımlarına sahip olunan pay kadar katılma hakkına sahip olursunuz.
 • Borsa İstanbul Pay Piyasasında takas işlemleri t+2 dir. Alım-Satım ve takas işlemleri kapsamında para, hisse transferi işlemi izleyen ikinci iş günüdür.
 • Hisse senedi emirleri  7/24 her zaman Borsa'ya iletebilirler. İletilen emirler Borsa'nın açık olduğu günlerde işlem görür.
 
Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) işlemleri,


 • VİOP,  Borsa İstanbul'da işlem gören , sermaye piyasası araçları , emtia ve kıymetli madenler üzerine düzenlenmiş vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin elektronik ortamda alınıp satılabildiği kaldıraçlı bir piyasadır.
 • VİOP'da işlem gören vadeli işlem sözleşmelerinde uzun ya da kısa pozisyon (açığa alış ya da satış) açarak piyasanın hareketinden ve  fiyat değişimlerinden faydalanmaya olanak sağlar.
 • VİOP, Borsa İstanbul bünyesinde işlemlerin yapıldığı organize bir piyasadır.

Avantajlar

 • İnternet Şubesi aracılığı ile hızlı, güvenli ve avantajlı komisyon oranları ile işlem yapabilirsiniz.
 • Dilediğiniz tutarlarla hisse senedi yatırımı yapabilirsiniz. 
 • Hisse senedi alım satımından elde edilen gelirlerden vergi alınmamaktadır.*
*Yatırım Ortaklığı şirketleri hariç, hisse senedi alım satımından elde edilen gelirlerden vergi alınmamaktadır.

Hisse Senedi / VİOP işlem kanalları nelerdir?

Hisse senetleri alım satım kazançları yönünden stopaj oranı %0 olarak belirlenmiştir.
Yatırım Ortaklıkları hisse senetleri alım satım kazançları %10 oranında stopaja tabidir.

 • ING Trader IQ: Uygulaması ile finans piyasalarına akıllı telefonunuz ile kolayca erişebilir, portföyünüz, detay bilgiler grafikler ve finansal piyasalara ilişkin en son haberlere erişirken Hisse /VİOP işlemlerinizi  son derece hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Matriks Trader: Borsa İstanbul ve VİOP verilerini takip ederken, aynı zamanda alım-satım işlemlerinizi tek bir platformdan gerçekleştirebilmeniz için tasarlanmış profesyonel bir finans uygulamasıdır.
 • e-Broker: Kişisel bilgisayarınızdan, BIST hisse senedi piyasası ve VİOP' da gerçek zamanlı olarak elektronik emir iletimine, iletilen emirlerin düzeltilmesine ve iptaline, emir listesi, overall, hesap ekstresi vb. gibi raporların anlık olarak izlenmesine olanak tanıyan bir işlem platformudur.
 • Web Trader: İnternet üzerinden hisse senedi ve viop alım-satım emirlerini anında BIST'e iletebileceğiniz web tabanlı bir platformdur. Bu platform ile herhangi bir uygulama indirmeden piyasaları takip edebilir, internet bağlantısı olan her yerde uygulama içinde grafik çizebilir, teknik analiz yapabilirsiniz.
Bilgi Destek

Borsa nedir, borsada nasıl işlem yapılır?


Küçük tutarlarla borsada yatırım yapılır mı?