Garanti Portföy ING Bank Özel Bankacılık ve Platinum Değişken Özel Fon, hem yurtiçi hem de yurtdışı piyasalarda TL ve döviz cinsi sermaye piyasası araçlarına yatırım yaparak, varlık çeşitlendirmesi ile orta-uzun vadede TL bazında yüksek getiri sağlamayı hedefler.
Portföy çeşitlendirmesi ile mevduatı tamamlayıcı nitelikte olan fon, ING Özel Bankacılık ve Platinum Segment müşterilerine özel olarak tasarlanmıştır.
Alım-satım işlemlerinizi ING Mobil ve İnternet Şubesi Yatırımlar menüsü Fon Alış ve Fon Satış adımlarından gerçekleştirebilirsiniz.
Künye
Fon adı:  Garanti Portföy ING Bank Özel Bankacılık ve Platinum Değişken Özel Fon
Strateji:  Değişen piyasa koşullarına göre geniş bir yelpazede, farklı varlık gruplarına yatırım yapılması ve buna paralel olarak fonun aktif bir şekilde yönetilmesi esasına dayanmaktadır. Bu strateji ile fon, orta-uzun vadede TL bazında yüksek getiri potansiyeli sağlamayı hedeflemektedir. Fon, yurtiçi piyasalar ve yurtdışı ülke piyasalarında TL ve dövize endeksli sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir. Olumsuz piyasa koşullarında yatırımcıların uğrayabileceği olası zararları azaltmak amacıyla yurtiçi ve yurtdışı ülkelerde ortaklık payı, faiz, döviz/kur, kıymetli maden, endeks ve sermaye piyasası araçlarına dayalı kontratlara dayalı vadeli işlem sözleşmelerinde kısa pozisyon alınarak, spot ve türev pozisyonların toplamının fon toplam değerine oranı -%20’ye kadar düşürülebilir. Yabancı yatırım araçları fon portföyüne dahil edilebilir. Ancak, fon portföyüne dahil edilen yabancı para ve sermaye piyasası araçları fon toplam değerinin %50’si ve fazlası olamaz. Fon, opsiyon sözleşmelerinetaraf olamaz.
Yatırımcı profili: Çeşitli varlıklar ile portföyünü çeşitlendirmek isteyen, aktif yönetilen bir yatırım fonuna yatırım yapmak isteyen, birikimlerini değerlendirirken orta-uzun vade bakış açısıyla düşünen, TL ile fon alımı yapmak isteyen yatırımcılara yöneliktir.

Minimum işlem miktarı: 1 Pay ve Katları
Fonun başarı kriterleri:  %100 BIST-KYD 1 Aylık Mevduat USD Endeksi
Alım satım şekli:  13:30'a kadar verilen alım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+1 gününde, 13:30'dan sonra verilen alım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+2 gününde gerçekleşir.13:30'a kadar verilen satım emirleri T+1 günü fiyatı ile T+2 gününde, 13:30'dan sonra verilen satım emirleri ise T+2 günü fiyatı ile T+3 gününde gerçekleşir.