Birikimlerinizi değerlendirmek artık çok kolay! ING Yatırım Menkul Hesap açarak hisse senedi ve VİOP işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. 
ING Yatırım Menkul Hesap açmak için  İnternet Şubesi Ürün & Hesap Açılışı menüsünden ING Menkul Hesap'ı seçerek , ING Mobil Yatırımlar menüsünden ING Menkul Hesap adımınından ya da dilediğiniz yerden Cebimdeki Danışman ile canlı görüşme yaparak kolayca Menkul Hesap açabilirsiniz.
Ayrıntılı bilgi almak için 0850 222 0 600 Telefon Bankacılığından sesli yanıt sistemi üzerinden "Menkul Hesap" diyerek ING Yatırım'a ulaşabilirsiniz.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun basın açıklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Özellikler:
Hisse Senedi işlemleri,
Hisse senetleri hızlı ve kolayca nakde çevrilebilen likit bir sermaye piyasası aracıdır. 
Borsa İstanbul'da işlem gören şirket hisselerinden istediğinizi satın alarak o şirkete ortak olabilirsiniz.

Hisse senetlerine yatırım yaparak o şirkete ortak olduğunuzda şirketin yapacağı temettü (kâr payı) ödemelerine ve sermaye arttırımlarına sahip olunan pay kadar katılma hakkına sahip olursunuz.
Borsa İstanbul Pay Piyasasında takas işlemleri t+2 dir. Alım-Satım ve takas işlemleri kapsamında para, hisse transferi işlemi izleyen ikinci iş günüdür.
Hisse senedi emirleri  7/24 her zaman Borsa'ya iletebilirler. iletilen emirler Borsa'nın açık olduğu günlerde işlem görür.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP) işlemleri,
VİOP,  Borsa İstanbul'da işlem gören , sermaye piyasası araçları , emtia ve kıymetli madenler üzerine düzenlenmiş vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin elektronik ortamda alınıp satılabildiği kaldıraçlı bir piyasadır.

VİOP'da işlem gören vadeli işlem sözleşmelerinde uzun ya da kısa pozisyon (açığa alış ya da satış) açarak piyasanın hareketinden ve  fiyat değişimlerinden faydalanmaya olanak sağlar.

VİOP, Borsa İstanbul bünyesinde işlemlerin yapıldığı organize bir piyasadır.


Hisse Senedi / VİOP İşlem Kanalları Nelerdir?
Hisse senetleri alım satım kazançları yönünden stopaj oranı %0 olarak belirlenmiştir. 
Yatırım Ortaklıkları hisse senetleri alım satım kazançları %10 oranında stopaja tabidir.

ING Trader IQ  
Uygulaması ile finans piyasalarına akıllı telefonunuz ile kolayca erişebilir, portföyünüz, detay bilgiler grafikler ve finansal piyasalara ilişkin en son haberlere erişirken Hisse /VİOP işlemlerinizi  son derece hızlı ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.

Matriks Trader
BORSA İSTANBUL ve VİOP verilerini takip ederken, aynı zamanda alım-satım işlemlerinizi tek bir platformdan gerçekleştirebilmeniz için tasarlanmış profesyonel bir finans uygulamasıdır.

E-Broker
Kişisel bilgisayarınızdan, BIST hisse senedi piyasası ve VİOP' da gerçek zamanlı olarak elektronik emir iletimine, iletilen emirlerin düzeltilmesine ve iptaline, emir listesi, overall, hesap ekstresi vb. gibi raporların anlık olarak izlenmesine olanak tanıyan bir işlem platformudur.

Web Trader
İnternet üzerinden hisse senedi ve viop alım-satım emirlerini anında BIST'e iletebileceğiniz web tabanlı bir platformdur. Bu platform ile herhangi bir uygulama indirmeden piyasaları takip edebilir, internet bağlantısı olan her yerde uygulama içinde grafik çizebilir, teknik analiz yapabilirsiniz.