SGK prim borcunuz için EYT Krediniz ING’de.

%3,59'dan başlayan faiz oranlarıyla Emeklilikte Yaşa Takılanlara özel EYT kredisi ING’de! SGK prim borcunuzu ödeyerek emekliliğe hak kazanmak için ING’den avantajlı oranlarla kredinizi kullanabilirsiniz.

EYT kapsamındaysanız ve prim borcunuzu ödemenizin ardından emekliliğe hak kazanacaksanız, en yakın ING Şubemize gelerek size özel hazırladığımız ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.

Size en yakın şubemizi buradan görüntüleyebilirsiniz.

Kimler başvurabilir?

Emeklilikte Yaşa Takılanlar kapsamına giren ve eksik prim gün sayısından doğan SGK borcu olan müşterilerimiz EYT kredimize tüm ING Şubeleri'nden başvurabilir.

Başvuru sırasında gereken belgeler nelerdir?

Başvuru sırasında kimlik kartı veya sürücü belgesi, SGK prim borcu yazısı ve gelir belgesi gerekir.

Kampanya Koşulları

  • EYT kredisi kampanyamız yalnızca şube kanalında geçerlidir ve üst limit 250.000 TL’dir.
  • Kampanyamızdan faydalanabilmek için, başvuruda bulunan müşterilerin EYT kapsamında eksik prim gün sayısından doğan SGK borçlarının olması ve bu borçlarını SGK prim borcu yazısıyla belgelemesi gerekmektedir. 
  • Uyumsuz olan müşterilerin EYT kredisi kullanması mümkün değildir.
  • EYT kredisi kampanyamız 3-36 ay vadede geçerli olup aylık akdi faiz oranları %3,59 ile %7,29 arasındadır. Faiz oranı, seçilen vadeye göre bu aralıkta değişiklik gösterir.
  • ING kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.

Kredi Maliyet Tablosu

Kredi Tutarı Kredi Vadesi (Ay) Aylık Faiz Oranı*  Yıllık Faiz Oranı Kredi Tahsis Ücreti** Aylık Taksit Tutarı
Aylık Toplam Maliyet Oranı Yıllık Toplam Maliyet Oranı
70.000 TL 6 %3,59   %43,08 350 TL 13.644,70 TL
%4,8465 %76,4612


*%3,59'dan başlayan faizlerden sigortalı tekliflerde yararlanılır. Sigorta prim tutarı yaşa, tutara ve vadeye göre değişir.
Örnek Hesaplama: 70.000 TL kredi tutarı ve 6 ay vade için: Faiz Oranı:%3,59, Yıllık Toplam Maliyet Oranı %76,4612’dir. Toplam Ödenecek Tutar: 81.868,22 TL.
**Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının %0,5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %15 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınır. 
Örnek maliyet tablosu, belirtilen faiz oranı ve vade sayısı için, sigorta hariç tüm vergi ve masraflar dahil edilerek hazırlanmıştır. Kredi ile birlikte hayat sigortası yaptırılması durumunda geçerli olacak sigorta prim tutarı yaşa, tutara ve vadeye göre değişir. 
ING, kampanya koşullarını değiştirme, gerektiğinde kefil ve gelir belgesi talep etme ve uygun görmediği kredi başvurularını onaylamama hakkına sahiptir.