e-Turuncu Hesap'la daha fazla kazanç!

e-Turuncu Hesap'la daha fazla kazanç!

ING Şirketler için e-Turuncu Hesap! Nakit akışınızı yönetip yüksek faizle değerlendirmek istiyorsanız işinizin başından ayrılmadan e-Turuncu Hesap başvurusunu dijital kanallardan yapabilirsiniz.

 Neden e-Turuncu Hesap?

 • Firmanızın Türk Lirası, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini mevduatında tam 1 yıl boyunca Hoş Geldin Faizi* ile kazanırsınız. 
 • Hoş Geldin Faizi oranınız, piyasa koşullarına göre günlük olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenebilir. Böylelikle mevduatınız piyasa koşullarına göre değerlenir. 
 • Dijital kanalları kullanarak her zaman daha avantajlı faiz oranı alırsınız.  
 • Faiz kazancınız günlük olarak hesabınıza geçtiğinden istediğiniz an para çekme ve yatırma özgürlüğüne sahip olursunuz. Para yatırmak ve çekmek için ATM'lerimizi kullanabilir, internet veya mobil bankacılık ile transfer yapabilirsiniz. 
*Hoş Geldin Faizi süresi 12 aydır ve daha önce Turuncu Hesap açmamış kişiler için geçerlidir. Bu süre içinde Hoş Geldin Faizi'nin oranı piyasa koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenip, sizin birikimlerinizin piyasa koşullarına göre değerlenmesini sağlar. (Daha önce Hoş Geldin Faizi'nden yararlanmış bir müşteri Hoş Geldin Faizi'nden tekrar faydalanamaz.)

Kimler Başvurabilir?

Ticari faaliyeti bulunan ve vergi levhasına sahip tüm ING müşterisi Limited veya Anonim şirketleri, e-Turuncu Hesap'a işlerinin başından ayrılmadan ING Kurumsal İnternet Şubesi'nden veya ING Mobil Kurumsal'dan başvurabilir.

Şahıs şirketleri, Kobi e-Turuncu Hesap hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir.

e-Turuncu'ya nasıl başvurabilirim?

 • e-Turuncu Hesap açmak için şubeye gitmeniz gerekmez.
 • ING Kurumsal İnternet Şubesi'ne giriş yaparak e-Turuncu Hesap açabilirsiniz. 
  • Kullanıcı kodu ve şifrenizle ING Kurumsal İnternet Şubesi'ne giriş yaptıktan sonra, Ürün & Hesap açılışı menüsünden e-Turuncu Hesap ve açmak istediğiniz para birimini seçerek süreci tamamlamanız yeterlidir.
  • ING Mobil'den Kurumsal'ı seçtikten sonra kullanıcı kodu ve şifrenizle  giriş yapıp, Hesaplar menüsünden e-Turuncu Hesap ve açmak istediğiniz para birimini seçerek süreci tamamlamanız yeterlidir.
 • ING Kurumsal İnternet Şubesi'ne giriş yapabilmek için kullanıcı kodu ve şifreniz bulunmuyorsa, almak için şubenizle görüşebilirsiniz.
 

e-Turuncu Hesap'ın Özellikleri neler?

 • Türk Lirası, Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini birikimlerinizde tam 1 yıl boyunca Hoş Geldin Faizi* ile kazanırsınız.
 • Faiziniz günlük olarak işler. (Faiz oranları yıllık basit brüt oranlardır.)
 • Hoş Geldin Faizi süresi sonrasında birikimleriniz günlük ilan edilen faiz oranları ile değerlenir.
 • e-Turuncu Hesap'ta ister Hoş Geldin Faizi süresi içinde olun ister Hoş Geldin Faizi süreniz sona ermiş olsun, bankamızın belirlediği şartlara bağlı olarak, her zaman Ayrıcalıklı Faiz Oranları ile kazanabilirsiniz.
 • Hesap açmak için alt limit yoktur.
 • Müşterilerimiz, e-Turuncu Hesap'a sadece dijital kanallardan başvurabilir.
 • e-Turuncu Hesap'tan EFT/havale yapılabilir, ancak düzenli veya otomatik ödeme talimatı verilemez.
 • ATM'lerden** para çekebilir ve yatırılabilirsiniz.
 • Faiz oranları yıllık basit brüt oranlardır.
 • Hafta içi saat 17.00'den önce para yatırdığınızda, aynı gün faiz kazanmaya başlarsınız.
 • Hoş Geldin Faizi ve avantajlı faiz 1.500.000 TL, 250.000 USD, 250.000 EUR ve 250.000 GBP'ye kadar geçerlidir. Bakiyenizin bu tutarın üstüne çıkması durumunda aşan kısmına daha düşük faiz oranı uygulanır.
 • Diğer bankalardan yapılan döviz transferlerinde kullanılacak SWIFT kodu: INGBTRIS'dir.
*Hoş geldin süresi 12 ay olup daha önce Turuncu Hesap açmamış kişiler için geçerlidir. Bu süre içerisinde hoş geldin faiz oranı piyasa koşullarındaki gelişmelere bağlı olarak yukarı ya da aşağı yönde güncellenerek birikimlerinizin piyasa koşullarında değerlenmesini sağlar.
** Dolar ve Euro cinsinden para çekip yatırmak için döviz işlemlerine açık ATM’leri kullanabilirsiniz.

Vadesiz hesabımda para bulundurarak nasıl faiz kazanırım?

Vadesiz hesabınızda (TL) her gün sonu belirlenen miktarda para bulundurarak* bir sonraki gün e-Turuncu TL Hesaplarınızda ayrıcalıklı faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.

e-Turuncu Hesap’ınızda ve vadesiz hesabınızda bulundurduğunuz para miktarına göre kazanabileceğiniz faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. 


e-Turuncu Hesap Bakiyesi (TL) Vadesiz Hesapta bulunması gereken miktar (TL) Hoş Geldin Faizi Süresi İçindeki Müşteriler Hoş Geldin Faizi Süresi Sona Ermiş Müşteriler
10.0000 TL altı
25.000 TL %19,00 %12,50 
10.000 - 75.000 TL  25.000 TL %19,00 %14,50
75.000- 250.000 TL 25.000 TL %19,00  %16,50
250.000- 750.000 TL 25.000 TL %19,00  %17,00
750.000-1.500.000 TL
 25.000 TL %19,00 %17,00

*e-Turuncu TL Hesap'ın toplam bakiyesine denk gelen tutarda vadesiz bakiyesi bulunduran müşteriler günlük ilan edilen Faiz Oranları ile kazanırlar. Örneğin, e-Turuncu TL Hesap’taki toplam bakiyenizin 900.000 TL olması durumunda, vadesiz TL hesabınızda gün sonunda 25.000 TL üzeri bakiye tutarak, bir sonraki gün avantajlı faiz oranları ile kazanabilirsiniz. 

TL Vadesiz hesabınızda para bulundurarak Yabancı Para cinsinden e-Turuncu Hesaplarınızda kazanacağınız faiz oranlarını aşağıda görebilirsiniz.


e-Turuncu Hesap Bakiyesi (Dolar) TL Vadesiz Hesapta bulunması gereken miktar Hoş Geldin Faizi Süresi İçindeki Müşteriler Hoş Geldin Faizi Süresi Sona Ermiş Müşteriler
250.000 altı
25.000 TL %1,00 %1,00 


e-Turuncu Hesap Bakiyesi (Altın) TL Vadesiz Hesapta bulunması gereken miktar Hoş Geldin Faizi Süresi İçindeki Müşteriler Hoş Geldin Faizi Süresi Sona Ermiş Müşteriler
4.500 Gram altı
25.000 TL %1,00 %1,00 


e-Turuncu Hesap Bakiyesi (Euro) TL Vadesiz Hesapta bulunması gereken miktar Hoş Geldin Faizi Süresi İçindeki Müşteriler Hoş Geldin Faizi Süresi Sona Ermiş Müşteriler
250.000 altı
25.000 TL %0,25 %0,25 


e-Turuncu Hesap Bakiyesi (Sterlin) TL Vadesiz Hesapta bulunması gereken miktar Hoş Geldin Faizi Süresi İçindeki Müşteriler Hoş Geldin Faizi Süresi Sona Ermiş Müşteriler
250.000 altı
25.000 TL %0,25 %0,25