ING Turuncu Hesap Başvuru Formu


ÜRÜN ÖZELLİKLERİ:

1. ING Turuncu Hesap O/N (gecelik) vadeli mevduat özelliklerine sahip bir tasarruf hesabıdır.

2. ING Turuncu Hesap’a dilenen sıklıkta para yatırılıp, dilenen sıklıkta para çekilebilir. Hesaptan para çekme veya hesaba para yatırma işlemleri, çalışma günleri içinde şubelerden veya internet/çağrı merkezi aracılığıyla EFT/ havale/swift sisteminin işlediği saatler arasında yapılabilecektir.

3. Tatil günlerinde hesaptan para çekilmesi/hesaba para yatırılması halinde çekilen/yatırılan tutar için faiz geliri elde edilemeyecektir.

4. ING Turuncu Hesap’a herhangi bir düzenli ödeme ya da fatura ödemesi bağlanamaz. EFT/havale/swift işlemi yapılabilir, ancak ileri tarihli EFT/havale/swift talimatı verilemez.

5. Banka, ING Turuncu Hesap için bir alt limit belirleyebilecek, Müşteri bu limitin altında kalan ING Turuncu Hesap bakiyesini alt limit tutarına tamamlamadığı takdirde hesabına faiz işletilmeyecektir. ING Turuncu Hesap bakiyesinin alt limitin üzerinde bir bakiye olması durumunda da Banka, alt limit tutarına kadar olan bakiyeye faiz vermeyebilecektir.

6. Banka, ilk kez ING Turuncu Hesap açan müşterilere, TCMB’ye bildirilen “asgari” ve “azami” faiz oranları arasında kalmak şartıyla, farklı bir faiz oranı uygulayarak “Hoş geldin faizi” verebilir. Banka’nın böyle bir faiz oranı uygulaması halinde, Banka’nın belirleyeceği bir süreyle, hesapta bulunan tutar için “Hoş geldin faiz oranı” işleyecektir. Müşteri, Hoş geldin faizinden sadece bir kez ve ilk kez hesap açtırırken yararlanabilecektir. Hoş geldin faiz oranının uygulanma süresi, hesapta bakiye olmasa dahi hesabın açılması ile başlar. Hesaba para yatırılmayan günler için, Müşteri herhangi bir faiz talebinde bulunamaz. Hoş geldin faiz oranı işleme süresi bittikten sonra, hesaba verilecek gecelik faiz oranları, Banka’ca güncellenecektir.

7. ING Turuncu Hesap’ta müşterilere uygulanan faiz oranı, Banka tarafından TCMB’ye bildirilen “asgari” ve “azami faiz oranları” arasında kalmak şartıyla, ING Turuncu Hesaplardaki müşteri mevduatının toplam büyüklüğüne ya da birikim özelliği olup olmadığına göre farklılık gösterebilir. Banka, mevduat hesaplarına uygulayacağı asgari faiz oranlarını, şubelerinde ve internet sitesinde ilan eder. ING Turuncu Hesap sahibi müşteriler, hesaplarına uygulanan faiz oranlarını İnternet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ve şubelerden öğrenebilirler.

8. Bir müşteri, bankanın belirlediği sayıda ING Turuncu Hesap açabilir. Hesaplara uygulanacak faiz oranı aynı para cinsindeki tüm bu hesapların toplam bakiyesi ve ilk açılan ING Turuncu Hesap’ın koşulları dikkate alınarak belirlenir. İlk açtırılan ING Turuncu Hesap sonrasında açılan aynı para cinsindeki ING Turuncu Hesaplar, bu ilk açılan hesaba bağlı olarak işleyecektir.

9. ING Turuncu Hesap faiz hesaplamasında küsuratlı bir rakamın ortaya çıkması halinde, rakam virgülden sonraki iki haneye yuvarlanacak ve yeni faiz hesaplaması bu rakam üzerinden yapılacaktır.

10. ING Turuncu Hesap sahiplerinin İnternet/Mobil ve Telefon Bankacılığı’nda işlem yapabilmeleri için gereken tanımlamaları yapılacaktır. Yukarıda özellikleri sayılan ING Turuncu Hesap’ın açılmasını, burada yer alan özellikleri ve hesabın işleyişini anladığımı ve adıma açılan ING Turuncu Hesap’a bu özelliklerin uygulanmasını kabul ettiğimi, burada yer almayan hususlarda Banka ile imzalamış olduğum Bireysel Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi hükümlerinin uygulanacağını beyan ve kabul ederim.

Müşteri / Kart Hamili
Müşterinin Adı, Soyadı/Unvanı:
TCKN:
Müşteri No: (Şube tarafından doldurulacak)
Tarih: