Ülkemizi sarsan deprem felaketi sonrası müşterilerimiz için bilgilendirme

Ülkemizi derinden sarsan deprem nedeniyle büyük üzüntü içindeyiz. 

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dileriz.

Hepimize geçmiş olsun. 

Depremden etkilenen müşterilerimize destek olmak amacıyla yapılan çalışmalar şu şekildedir:

Bireysel Tüketici, Gerçek Kişi, Ticari İşletmeler Kredisi Taksit Ertelemeleri  


 • Depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde ikamet edip kredi sahibi olan veya buradaki şubelerimizde kredi hesapları bulunan bireysel (tüketici) müşterilerimiz ile gerçek kişi ticari işletme müşterilerimizin kredilerini, herhangi bir başvuruya gerek olmadan 31 Ağustos 2023 tarihine kadar 6 ay faizsiz erteliyoruz. Bu il ve ilçelerimizde ikamet eden veya buradaki şubelerimizde Destek Hesap’ı (KMH) bulunan müşterilerimizin, 31 Ağustos 2023 tarihine kadar Destek Hesap kullanımlarına herhangi bir faiz yansıtmayacağız.
 • Depremden etkilenen Adana, Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Kilis illerinde ikamet edip kredi sahibi olan veya buradaki şubelerimizde kredi hesapları bulunan bireysel (tüketici) ve gerçek kişi ticari işletme müşterilerimizin 6 Şubat – 6 Mart 2023 tarihleri arasındaki kredi taksitlerini herhangi bir başvuruya gerek olmadan 1 ay süreyle faizsiz erteliyoruz. Bu illerimizde ikamet eden veya buradaki şubelerimizde Destek Hesap’ı (KMH) bulunan müşterilerimizin 6 Mart 2023 tarihine kadar Destek Hesap kullanımlarına da herhangi bir faiz yansıtmayacağız.

Kredi Kartı Ekstre Ertelemeleri 


 • Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde ikamet edip bankamızdan kredi kartı bulunan müşterilerimizin, 31 Ocak 2023, 7 Şubat 2023, 10 Şubat 2023, 17 Şubat 2023 ve 25 Şubat 2023 tarihli ekstrelerini herhangi bir başvuruya gerek olmadan, son ödeme tarihlerinde faizsiz olarak erteledik.
 • Sonraki dönem ekstreleri için Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde ikamet eden kredi kartı sahibi müşterilerimizin ekstrelerini, ekstrelerinin son ödeme tarihinde 6 ay faizsiz olarak (31 Ağustos 2023 tarihine kadar) erteleyeceğiz. Ayrıca yine bu illerde ikamet eden kredi kartı sahibi müşterilerimizden 2023 yılında kart ücreti almayacağız. 
 • Adana, Diyarbakır, Gaziantep (Nurdağı ve İslahiye ilçeleri hariç) Şanlıurfa ve Kilis illerinde ikamet eden müşterilerimiz kredi kartı ekstre erteleme taleplerini ING Mobil ve İnternet Şubesi üzerinden gerçekleştirebilirler.
 • 10 ilde ikamet eden müşterilerimiz için, kredi kartı asgari ödeme oranını %20 oranına düşürdük.

Para Transferi ve Bağış İşlemleri 


 • EFT saatini beklemeden, 7 gün 24 saat FAST ile ING Mobil'den gerçekleştirilecek transferler için işlem limitini 20.000 TL olarak güncelledik.
 • Bankalar Birliği tarafından bildirilen bağış kurumlarına gerçekleştirilen para transferlerinden ücret almıyoruz. 
 • Depremde ağır hasara uğrayan Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde, bireysel müşterilerimizin tüm para transferi işlemlerinden 31 Ağustos 2023 tarihine kadar ücret almıyoruz.

Sigorta İşlemleri


 • Ürün ayrımı olmadan, 10 ildeki tüm sigorta müşterilerimizin sigorta poliçelerini bedelsiz yeniliyoruz. 8 Mayıs 2023’e kadar müşterilerimizin prim borcu olsa dahi tüm hasar taleplerinin ve sağlık sigortalarında hastane provizyon taleplerinin reddedilmemesini sağlıyoruz.
 • Hayat sigortalarına (Kredili Hayat, Turuncu Hayat, Hastalıkta Sağlıkta Sigortası gibi) ilişkin hasar bildirimlerinin 444 1 666 numaralı NN Hayat ve Emeklilik Çağrı Merkezi’ne, hayat sigortası dışındaki sigortalara (Benim Evim Konut Sigortası, KASKO, Konut Eşya Sigortası, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gibi) ilişkin hasar ihbar bildirimlerinin ise 0850 250 75 00 numaralı Zurich Sigorta Çağrı Merkezi’ne yapılması gerekir.
 • DASK poliçesi kapsamında hasar bildiriminde bulunmak için Alo DASK 125 hattının aranması veya burada istenen bilgilerin doldurulması gerekir.
Üye İş Yeri Yazılım Donanım Ücreti Ertelemeleri

 • Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ illerinde bulunan bankamız üye iş yeri sahibi müşterilerimizden, 31 Ağustos 2023 tarihine kadar 6 ay üye iş yeri yazılım donanım ücreti tahsilatı yapmayacağız.