Nakit Yönetimi - SSS


Göster: 

Merak Ettikleriniz

Açık Bankacılık Ürünleri ile İlgili Bilgilendirme

Şikayet Yönetimi-Email Bilgilendirmesi


Açık Bankacılık servisleri kapsamındaki tüm nakit yönetimi ürünlerine dair soru ve sorunlarınızda  konusunda uzman Nakit Yönetimi Operasyonları Teknik Destek Servisi ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Teknik destek ekibimiz çözüm için en kısa sürede sizleri bilgilendirecektir. NYTeknikDestek@ing.com.tr e-posta adresinden teknik ekibimize ulaşabilirsiniz. Teknik destek ekibimiz, hafta içi her gün 09:00-18:00 arasında gerekli tespit ve çözüm için öncelikli olarak  sizlere yardımcı olacaktır. 

Ayrıca servislerde yaşanacak bir kesinti veya sistem arızaları gibi durumlarda teknik destek ekibimiz en kısa sürede sizi bilgilendirecek ve çözüm süresini iletecektir. 

Açık Bankacılık kapsamındaki nakit yönetimi ürünleri şunlardır:

Online Havale/EFT
Online Hesap Hareketleri
TL- YP Toplu Ödeme
Maaş Ödemeleri
Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS) 


İşlem Tersi

TL ve YP toplu ödeme işlemlerinizi, ING Kurumsal İnternet Bankacılığı - Nakit Yönetimi menüsünden iptal edebilirsiniz.


Güvenlik Bilgilendirmesi

Açık Bankacılık kapsamındaki nakit yönetimi ürünlerimiz için müşterilerimizin işlem güvenliği sağlamak amacıyla yapılan kontroller aşağıdaki gibidir:
S-FTP Server’a erişim  :  Sisteme girişte IP numarası kontrolü yapılır ve yetkilendirilen kişilerin dışında erişime izin verilmez. 
Online Web Servis:  Sisteme girişte IP numarası kontrolü yapılır ve çift bileşenli kimlik doğrulama ile erişime izin verilmez. Sisteme erişimde her seferinden tek kullanımlık token ile girişe izin verilir. Ayrıca kullanıcı kodu ve şifre SMS ile yetkili kişiye iletildiği için yetkisiz kişilerin sisteme erişimine izin verilmemektedir. Sisteme girişte 10 kere hatalı şifre girilmesi durumunda şifre bloke olur ve blokenin kaldırılması için şubeniz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. 
Kurumsal İnternet Bankacılığı: Kurumsal İnternet Bankacılığı’ na erişimde tek seferlik şifre veya mobil uygulama üzerinden iletilen push şifre ile erişime izin verilmektedir. Kurumsal İnternet Bankacılığı’ nda müşteriye iletilen kullanıcı kodu -  şifre ve OTP mesajları yine SMS ile sadece kullanıcının kendisine gönderilir, 3. kişi ve kuruluşlar ile paylaşılmaz. SMS OTP  ile iletilen şifreler geçerli güvenlik standartları ile korunmakta ve iletilmektedir.
Toplu Ödemeler: Toplu ödemelere ilişkin olarak dosya başına işlem tutarı sınırlandırabilir veya güvenli alıcılara ödeme yapılmasını sağlanabilir. Bunun için şubenizle iletişime geçerek sisteme tanımlanmasını istediğiniz alıcı hesap numaraları veya IBAN’ ları iletebilirsiniz.  

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi nedir?

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi (NYÖS); çok sayıda ve toplu ödeme yapan firmaların ödeme operasyonunu kolaylaştırmak ve kullanıcı hatalarını önlemek için hazırlanmış, yüksek güvenlikli ve kolay kullanıma sahip bir PC programıdır.
Toplu Havale/EFT işlemleriniz için Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi uygulamasını bilgisayarınıza indirip kurulumunu yapabilirsiniz.


 

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi (NYÖS) nasıl kullanılır?

  • NYÖS; kapalı devre bir pc programıdır. Program CD üzerinden firmanızdaki ödemelerin hazırlandığı PC’ye kurulur. 
  • Kullanıcılar, ödeme bilgilerini tek tek ya da mevcut  ödeme dosyalarını içeri yükleyerek toplu gerçekleştirebilirler.
  • Program tarafından üretilen yazılı talimat, firmanız yetkililerince imzalanır ve Bankamıza iletilir. Program tarafından üretilen ödeme dosyası mail ile Bankamıza gönderilir. Ödeme dosyası eşleştirilir, imza kontrolü sonrasında yazılı talimata istinaden ödemeler gerçekleştirilir. 

Nakit Yönetimi Ödeme Sistemi'nin (NYÖS) avantajları nelerdir?

  • Ödemeler hızlı ve hatasız yapabilir ve şifreli olarak (128 bit SSL) güvenli bir şekilde bankaya aktarabilir.
  • Tedarikçileriniz ödemelerini daha kısa sürede alabilirler.
  • Gelecek ödemeler için gerekli bilgiler program içinde saklanabilir.
  • Firma bilgilerinde mail adreslerinin tanımlanması durumunda, ödeme yaptığınız firmalara otomatik bilgilendirme yapılabilir.
  • Gelişmiş raporlama seçeneklerinden faydalanılabilir.

Maaş ödeme işlemlerimi yapmak için hangi programı kullanabilirim?

Maaş ödeme işlemleriniz için Maaş Ödeme Programını bilgisayarınıza indirip, kurulumu yapabilirsiniz.
Göz atın...
Dijital Bankacılık

ING Mobil, İnternet Şubesi ve ATM'lerimizle 7/24 hizmetinizdeyiz...

Detaylı bilgi için tıklayın.