Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Banka Kartı / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.
ING Portföy Birinci Değişken Fon

ING Portföy Birinci Değişken Fon

Orta ve yüksek risk grubundaki yatırımcılar için dengeli bir portföy yapısı ile yatırımcıların aşırı risk almadan hisse senedi piyasasındaki getirilerden yararlanmasını hedeflemektedir.

Alım-satım işlemlerinizi İnternet Şubesi Yatırım İşlemleri menüsündeki Fon Alış ve Fon Satış adımlarından gerçekleştirebilirsiniz.

Künye

Fon adı: ING Portföy Birinci Değişken Fon

Strateji: Yatırım yapılacak para ve sermaye piyasası araçlarının seçiminde, risk/getiri değerlendirmeleri sonucunda belirlenenler ve nakde dönüşümü kolay olanlar tercih edilir. Fon orta ve uzun vadede TL bazında dengeli bir getiri sağlamayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda hem yurtiçi hem de yurtdışı piyasalarda, TL ve Dövize endeksli sermaye piyasası araçlarına yatırım yapabilir. Fon, piyasa koşullarına bağlı olarak fon toplam değerinin %25 ila %55’lik kısmını ortaklık paylarından ve %25 ila %75’lik kısmını Kamu İç Borçlanma araçlarından ve % 30’a kadar Özel Sektör Borçlanma araçlarından oluşturur. Portföye riskten korunma ve/veya yatırım amacıyla fonun türüne ve yatırım stratejisine uygun olacak şekilde türev araç (VİOP sözleşmeleri, forward, opsiyon sözleşmeleri) ve swap sözleşmeleri dahil edilebilir. Portföye borsa dışından repo-ters repo, türev araç ve swap sözleşmeleri dahil edilebilir.

Yatırımcı profili: BIST Endeksi kapsamındaki hisse senetlerinin getirisinden aşırı risk almadan faydalanmayı hedefleyen yatırımcılar.

Minimum işlem miktarı: 1 pay ve katları.

Fonun başarı kriterleri: BIST Endeksi kapsamındaki hisse senetlerinin getirisinden aşırı risk almada%35 BIST 100 Endeksi + %50 KYD Kamu İç Borçlanma Araçları Endeksleri-365 gün + %10 KYD Özel Sektör Borçlanma Araçları Endeksi (Değişken) + %5 KYD O/N Repo Endeksi-Brüt faydalanmayı hedefleyen yatırımcılar.

Alım satım şekli: Saat 09:00-13:00 arası girilen talepler, fon alımında, T+1 gününde, T+1 fiyatıyla, fon satımında ise, T+2 gününde, T+1 fiyatıyla gerçekleşir. Saat 13:00'ten sonra girilen talepler, fon alımında, T+2 gününde, T+2 fiyatıyla, fon satımında ise, T+3 günü, T+2 fiyatıyla gerçekleşir.

Ayrıntılı bilgi ingportfoy.com.tr’de.

GetiriMetre