Yeni bir özellik! Artık T.C. Kimlik Numaranız ve ING Nakit Kart / Kredi Kartı bilgilerinizle de İnternet Şubesi'ne giriş yapabilirsiniz.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi

Kadınlara engel olan ön yargıların karşısında, kadın sporcuların yanındayız!

Sorumlu bankacılık anlayışımızın bir parçası olarak, Türkiye’de toplumsal cinsiyet eşitliğini güçlendirmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin resmi sponsoru olmaktan ve Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda Türkiye adına yarışacak 8 kadın milli sporcumuzun ilham veren mücadelelerine destek vermekten gurur duyuyoruz.

ING Olimpik Kızlara Destek Projesi ile kadının her platformda izleyici değil, sahadaki oyuncu olması gerektiğini vurguluyor, zorlu Olimpiyat yolculuğunda Olimpik Jimnastikçi Tutya Yılmaz’a, Dünya Gençler Üçüncüsü Milli Atlet Eda Tuğsuz’a, Dünya Şampiyonu Olimpik Güreşçi Yasemin Adar’a, Avrupa Gençler Şampiyonu Olimpik Pentatlet İlke Özyüksel’e, Avrupa Şampiyonu Olimpik Okçu Yasemin Anagöz’e, Dünya Şampiyonu Milli Tekwandocu İrem Yaman’a, Dünya Gençler İkincisi Milli Atlet Meryem Bekmez’e ve Avrupa Üçüncüsü Olimpik Yelkenci Nazlı Çağla Dönertaş’a destek oluyoruz. Verdiğimiz bu desteğin sadece milli sporcularımıza değil, onların hikayelerini duyarak cesaret kazanacak pek çok kızımıza fayda sağlayacağına inanıyor, kadının yerini tüm dünyaya gösterebilmeyi hedefliyoruz.

Olimpik kızlarımız Tutya Yılmaz, Eda Tuğsuz, Yasemin Adar, İlke Özyüksel, Yasemin Anagöz, İrem Yaman, Meryem Bekmez ve Nazlı Çağla Dönertaş’la el ele Tokyo’ya, Türkiye’yi temsil etmeye gidiyoruz!

Haydi o zaman, bastırın kızlar!


Gelin şimdi gücü dünya kadar olan 7 kadın sporcumuzu yakından tanıyalım!

Yasemin Adar, Dünya Şampiyonu Olimpik Güreşçi

1991 yılında doğan ilklerin ismi Yasemin, gülle atma ile başladığı spor hayatına güreş minderinde devam etti. 2013 Akdeniz Oyunları’nda 72 kg kategorisinde aldığı madalyayı, 2016 Avrupa Şampiyonası’nda aldığı altın madalya takip etti ve bu madalya güreş tarihinde bir kadıın tarafından Türkiye’ye getirilen ilk altın madalya oldu!

Üst üste kazandığı 4 Avrupa şampiyonluğuna bi de dünya şampiyonluğu ekleyen başarılı sporcumuz Yasemin, dünya şampiyonu ilk kadın Türk güreşçi olarak adını tarihe altın harflerle yazdırdı!

Tutya Yılmaz, Olimpik Jimnastikçi

2000 yılında doğan ve genç yaşında büyük başarılara imza atan Tutya, 4 yaşından beri jimnastik salonlarında ter döküyor.

8 yaşında aldığı Türkiye şampiyonluğu ile emeklerini taçlandıran Tutya, Türk jimnastik tarihinde olimpiyata katılmaya hak kazanan en genç jimnastikçi ünvanını da elinde bulunduruyor. 2016 yılında Rio Olimpiyatları’na katılarak olimpiyat oyunlarında sahne alan ikinci Türk kadın jimnastikçi olan Tutya, daha uzun yıllar göğsümüzü kabartmak için var gücü ile Tokyo’ya hazırlanıyor!

İrem Yaman, Dünya Şampiyonu Milli Taekwondocu

1995 yılında Ankara’da doğan İrem, sporun içinde doğan ve bunu yaşam biçimi haline getiren başarılı bir isim. Babası ile hazırlandığı 2015 Rusya Dünya Şampiyonası’nda aldığı altın madalyanın ardından, 2016 yılından itibaren katıldığı 31 turnuvada 24 madalya aldı.

2018 yılında Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından “Yılın En İyi Kadın Sporcusu” ödülüne layık görülen genç sporcumuz, 2019 yılında İngiltere’de düzenlenen Dünya Taekwondo Şampiyonası'nda kadınlar 62 kiloda mücadele etti ve altın madalya kazanarak, 2. kez dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk kadın tekvandocu oldu.

Eda Tuğsuz, Dünya Gençler Üçüncüsü Milli Atlet

1997 doğumlu olan genç ve başarılı atlet Eda, cirit atmada Türkiye rekorunu elinde bulunduruyor. Bununla birlikte, 5. olarak tamamladığı 2017 Dünya Şampiyonası’ndaki 63.87 metrelik atışı ile ciritte finale kalan ilk kadın sporcumuz oldu!

U23 kategorisinde aldığı madalyalar ile uzun yıllar adından söz ettiren Eda, 2019 yılında ise bu kez büyükler Avrupa Kupası’nda yarışarak bronz madalyanın sahibi oldu. Tokyo 2020 Olimpiyatları’na hazırlanan Eda, 20’lerinin başına bir de olimpiyat şampiyonluğu eklemeyi hedefliyor!

Yasemin Anagöz, Avrupa Şampiyonu Olimpik Okçu

Günde 10 saate yakın antrenman yapan 1999 doğumlu tutkulu sporcumuz Yasemin, henüz 17 yaşındayken 2016 Rio Olimpiyatları’nda yarıştı.

2018 Avrupa Şampiyonası’nda altın, 2018 World Cup Finali’nden gümüş madalya ile dönen genç sporcu, Dünya Okçuluk Federasyonu tarafından 2019 yılında alanında yılın sporcusu ödülüne layık görüldü.

İlke Özyüksel, Avrupa Gençler Şampiyonu Olimpik Pentatlet

1997 yılında doğan İlke, spora yüzme ile başladı. Başarılı oldukça koşu, atçılık, eskrim ve biniciliği de kariyerine ekleyerek modern pentatlonda ülkemizi temsil eden ilk sporcu oldu!

Avrupa Gençler Modern Pentatlon Şampiyonası’nda dünya rekorunun sahibi olan İlke, dünya şampiyonalarında da rekorlar kıran bir isim haline geldi! Başarılarına son olarak 2019 Modern Pentatlon Dünya Kupası'nda, gümüş madalyayı ekleyen sporcumuz, Tokyo’dan da altın maadalya ile dönmeyi hedefliyor. 

Meryem Bekmez, Dünya Gençler İkincisi Milli Atlet 

2001 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen rekorların ismi Meryem, 20 km yürüyüş alanında kendini geliştirmiş yetenekli bir sporcumuz. 

Yürüyüş sporunda 5 Türkiye rekoru 1 Balkan rekorunun sahibi olan Meryem, U20 Dünya Şampiyonası’ndan da gümüş madayla ile dönmüş genç ve başarılı bir isim. 16 yıldır kırılamayan rekoru kırarak EA Permit Yürüyüş Yarışması’nda şampiyon olan sporcumuz, her yarışta kendine ait Türkiye rekorunu geliştirmeye devam ediyor! 

Nazlı Çağla Dönertaş, Avrupa Üçüncüsü Olimpik Yelkenci 

1991 yılında doğan milli sporcumuz Çağla, Londra 2012 ve Rio 2016 Olimpiyatları’nda yarışarak ülkemizin yelken kategorsinde gururu haline geldi. 2012 yılında Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülük elde etti ve kazandığı bronz madalya Türk yelken tarihinin ilk Avrupa Şampiyonası madalyası oldu.

Milli sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, 2018 Dünya Yelken Şampiyonası'nda elde ettiği derece ile Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda yarışmaya hak kazandı.